Knol komt graag terug bij Breskens Schram schittert op het oude nest bij Sluis 41 1 Koploper Steen beslist topper pas in slotseconde 10 DERDE DIVISIE GOES Aanvallende middenvelder blinkt uit als linksbuiten. De Walchenaar is weer helemaal fit en helpt Goes met twee goals aan een ruime 4-1-overwinning op OJC Rosmalen. maandag 18 maart 2019 Nico Knol komt altijd graag op Baersande. Zeven seizoenen keepte hij bij Breskens, hij was er trainer van het eerste (samen met Arjan Human) en trainer van het tweede. „Toen ik om één uur de kantine bin nenstapte, zag ik meteen al die gezichten van vroeger. Suppor ters, bestuursleden, spelers'', zei Knol gisteren. Rudy Boogert Breskens Het was een bescheiden doekje voor het bloeden, want de trainer moest met zijn club IJzendijke een 1-0-nederlaag incasseren bij zijn oude club. Ondanks het verlies was Knol toch een tevreden trai ner. ,,We waren lang aan elkaar gewaagd'', vond hij. ,,Wij fysiek iets beter, Breskens voetballend. Jammer dat de kans die er bij ons niet in ging, er bij Breskens wil in ging.'' Want dat was het verhaal van de wedstrijd. Kort na rust kreeg IJzendijke dé kans om de score te openen. Bas Casteleijn schoot een voorzet echter over. Een paar mi nuten later ontstond er aan de an dere kant een vrijwel identieke si tuatie. Edwin Brand bracht met één van zijn befaamde voorzetten Jan van den Broecke in stelling en die schoot wel raak. Breskens kan zich nu richten op de titelstrijd met vooral Honte- nisse (2-0-zege op Odio door twee rake vrije trappen van Michel Col- paart) en koploper Steen. De ko mende twee duels speelt de ploeg immers tegen Hontenisse. Daarbij zou Steen wel 's de lachende derde kunnen worden. Voor IJzendijke woedt de strijd aan de andere kant van de rang lijst. De ploeg van Knol speelt van de komende zeven duels er zes thuis. Helaas niet meer tegen an dere teams uit West-Zeeuws- Vlaanderen. ,,Die brengen qua mentaliteit altijd net iets meer'', aldus de trainer. OOSTBURG In de vierde klasse A leek koploper Steen gisteren een misstap te maken. Tot in blessuretijd stond het op bezoek bij Oostburg 1-1. Beide ploegen hadden zich al neergelegd bij een punt, maar Kenneth Dankaert dacht daar anders over. In de slotseconde bezorgde hij zijn ploeg alsnog de overwinning. Steen won dus dankzij een hele late treffer bij nummer vier Oostburg. Dat wordt in de voetballerij ook wel eens 'het geluk van de kampioen' ge noemd. ,,Misschien was dat het wel'', zei interim-trainer Carlo van Grimberghe la chend. ,,Maar zo ver is het nog niet. We bekijken het van week tot week. We hebben weer drie punten en dat is het belangrijkste.'' De oefenmeester was uiter aard blij met de overwinning, maar vroeg zich af of de zege wel helemaal terecht was. ,,Op basis van de hele wedstrijd was een gelijkspel misschien op zijn plaats geweest'', zei hij. ,,Als het 1-1 was geworden, had ik daar ook vrede mee gehad.'' De eerste helft leverde geen goals op en verdiende die vol gens Van Grimberghe ook niet. Pas een goede twintig minuten voor tijd werd het 0-1, dankzij Michael van Mol. Melvin Fenijn maakte kort daarna gelijk en in blessuretijd sloeg Dankaert dus toe. Zondag-vijfdeklasser Sluis kon gister meer dan tevreden te rugkijken op de wedstrijd tegen Schoondijke. Mede door de terugkeer van Veron Schram op het oude nest wist Sluis met dubbele cijfers te winnen van Schoondijke: 10-0. Lars van Paemel Sluis Sluis had wat goed te maken na de nederlaag van vorige week tegen Vivoo. ,,We hebben de frustratie proberen weg te spelen vandaag. In dit soort wedstrijden moeten wij werken aan het doelsaldo, dat is beide goed gelukt'', zei Danny Pols, trainer van Sluis. Het was echt één richtingsver keer. Sluis schoot tien keer raak en drie van die goals maakte de te ruggekeerde Veron Schram. ,,Voor de winterstop had ik geen plezier meer in het voetbal. Bij Breskens kreeg ik te weinig speel minuten'', zei de hattrickheld. ,,Gelukkig kreeg ik in de winter stop de kans om na tweeënhalf jaar terug te keren bij Sluis. Al mijn j eugdvrienden voetballen nu in het eerste. Ik heb het plezier in het voetbal weer teruggevonden, dat is het aller belangrijkste", ver telde Schram na afloop. Lucas Willems, Jens Pyfferoen (beiden 2), Byron Bentley, Marti nique Jacobse en John Duvolse maakten de andere treffers. Len Wolters Goes et een grote grijns verliet Mart de Kroo gisteren in de 82ste minuut het veld. De gelegenheidslinks buiten werd afgelost door Ruben Besuyen. Op het moment dat De Kroo gewisseld werd, leidde Goes al met 4-1 tegen OJC Rosmalen. Dat bleek later ook de eindstand. De door blessures geplaagde De Kroo nam twee treffers voor zijn re kening. ,,Hier heb ik het hele sei zoen op moeten wachten'', doelde hij op het geringe aantal speelmi nuten dat hij tot dusver maakte in de derde divisie. ,,Ik ben nu einde lijk een beetje fit.'' De van origine aanvallende mid denvelder viel van de ene in de an dere blessure. ,,Ik was er klaar mee. Telkens had ik iets, waardoor ik niet kon voetballen. Ik moest iets doen. Sinds januari ga ik twee keer per week naar de sportschool. Ik naar de sportschool; dat was voorgaande jaren echt taboe. Maar het is nodig op dit niveau.'' Net als vorige week koos trainer Rogier Veenstra voor De Kroo als linkerspits ,,Onze speelstijl houdt in dat de '10' constant druk zet. Dat is niet mijn sterke punt. Als links buiten - wat ik in de jeugd bij JVOZ ook speelde - heb ik een vrijere rol. Ik moet me aanpassen aan het spel letje. Dat was in mijn voorgaande jaar bij Goes precies andersom. Toen werd het systeem aangepast aan mij.'' De Middelburger drukte gisteren weer eens zijn stempel. De thuis- ploeg acteerde ouderwets met druk naar voren. Al na vijf minuten opende De Kroo de score. Jarreau Manuhuwa leek als laatste verdedi ger de bal te verspelen. Toch hield hij met enig fortuin de bal in de ploeg. Nog geen dertig seconden la ter scoorde Goes. De 'linksbuiten' scoorde op aangeven van Erwin Franse. Identieke goal De Kroo: ,,Deze week maakte ik op de training bijna een identieke goal. We trainden op voorzetten. De bal werd hoog voor het doel gebracht, bij de tweede paal. Ik schoot 'm met binnenkantvoet in de verre hoek. Nu raakte ik de bal eigenlijk minder goed.'' Uit het niets kwam OJC Rosma len na twintig minuten op gelijke hoogte. De Kroo verspeelde de bal op de achterlijn van de bezoekers. Een lange bal was de defensie van de thuisploeg te machtig. Jesse Dib- bets omspeelde doelman Brian Meulmeester en lobde de bal uit een lastige hoek over een verdedi ger heen in het doel: 1-1. De Goesenaren bleven gevaarlijk. A Een duel voor de bank van Groene Ster. Hicham El Kaddouri (oranje schoenen) en ploeggenoot Ach- raf Laabich vechten om de bal met FC Marlène-speler Nabil Akaazoun (13). foto jaap van der pijl/orange pictures VL Mart de Kroo Goes - OJC Rosmalen 5. De Kroo 1-0 1-1 20. Dibbets 42. Van Kempen(ed) 2-1 65. Schalkwijk 3-1 78. De Kroo Meulmeester 4-1 Opstellingen Tinus Klap Tawfik Manuhuwa Dekker 78. Van Hecke Habraken Van Doremalen I Mulder Moghal 69. Van Ooijen Hollemans Nieuwendaal Nguyen Theunisse De Winter 78. De Vlieger Mart de Kroo 82. Besuyen Van de Sande 83. De Kort Dibbets Van den Boogaard Schalkwijk Van Kempen Franse 73. Maric Scheidsrechter: B. Huizinga Toeschouwers: 250

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 57