Dreigt uw trap een obstakel te worden? Terrorist stuurde premier zijn manifest 4 AANSLAG NIEUW-ZEELAND Een traplift van thyssenkrupp biedt de oplossing thyssenkrupp 0800-5003 trapliften.nl Veel van de slachtoffers van de moskeemoorden in Nieuw-Zeeland zijn vluchtelingen die in de stad Christchurch een veilig heenkomen hadden gezocht. Langzaam wordt bekend wie ze waren en waar ze vandaan kwamen. I I I I I I I I I I I I I II I MIMI, I I I I I 1,1 1 I II II i\\ i i i i i I I I I MM' CHRISTCHURCH Premier Jacinda Ardern van Nieuw-Zeeland ontving negen minuten voor de aanslagen het manifest van de terrorist. Verdachte Brenton Tarrant verstuurde het via de e-mail naar de premier en andere vooraanstaande Nieuw-Zeelanders. Ardern zegt dat de veiligheidsdien sten daarna zo snel mogelijk hebben gehandeld. ,,We hadden niet eerder kunnen ingrijpen. Daarnaast hebben we binnen 36 minuten na ontvangst iemand opgepakt." De premier heeft ook aangekondigd dat ze de wapen wetten laat aanscherpen. Het aantal slachtoffers van de aan slag in twee moskeeën in Christ church is opgelopen tot vijftig. Er vie len tientallen gewonden. 34 mensen liggen nog in het ziekenhuis. De oma en een oom van Tarrant ver oordeelden voor de Australische tele visie de daad van Brenton: ,,Het is ont zettend verkeerd. Het is niet meer goed te maken. Het spijt ons zo erg voor de families van de slachtoffers." Brenton was volgens zijn oma een normale jongen. Tot hij na de dood van zijn vader naar Europa ging. ,,Sinds hij die kant op ging, denk ik dat de jongen die wij kenden erg veran derd is.'' Advertentie maandag 18 maart 2019 GO Haji Daoud Nabi (71): kwam in de jaren 80 vanuit Afghanistan naar Nieuw-Zee- land. In zijn land woedde toen de oorlog tegen de Russen. Volgens getuigenis sen wierp hij zich in de vuurlinie toen Tarrant begon te schieten. Nabi was werktuigbouwkundige en was actief in de Afghaanse gemeenschap. Hussain al-Umari (35): kwam in de jaren 90 met zijn ouders vanuit de Verenigde Arabische Emiraten. Hij sprak ze don derdag nog, zeiden ze, en hij was hele maal blij omdat ze net een nieuwe auto hadden gekocht. Ze omschreven hem als een 'vriendelijke vent, die altijd klaarstond voor anderen. v Hosne Ara (42): kwam uit Bangladesh en was met haar man Farid Uddin in de al- Noor moskee. Hij zit in een rolstoel. Toen ze schoten hoorde, snelde ze naar het mannengedeelte om hem in veiligheid te brengen, maar werd doodgeschoten. Haar man zou het overleefd hebben. Atta Elayyan (33): geboren in Koeweit, en keeper van het nationale zaalvoet balteam. Hij was net vader geworden en had een eigen hightech-bedrijf. Sayyad Milne (14): zijn halfzusje Brydie Henry noemde hem een gewoon, ty pisch Nieuw-Zeelands Kiwi-jongetje. Hij wilde profvoetballer worden als hij groot was. „Mensen hebben hem zien liggen. Een dappere kleine soldaat. En nu is hij neergeschoten door iemand die het allemaal niets kon schelen." Amjad Hamid (57): kwam 23 jaar gele den naar Nieuw-Zeeland. Hij werkte als arts en had twee zoons. ,,Dit zou een veilig land moeten zijn", zei een van hen. ,,Dat is voor altijd veranderd." Ali Elmadani: emigreerde in 1998 vanuit de Verenigde Arabische Emiraten. Hij was grafisch ontwerper. Zijn dochter zei dat hij hen heeft geleerd om sterk te zijn, 'en dat is wat we nu proberen te doen, voor hem'. ,,Hij beschouwde Nieuw-Zeeland als zijn thuis. Hij had nooit gedacht dat dit kon gebeuren." Khaled Mustafa: Syrische vluchteling die vorig jaar het geweld in eigen land de rug toekeerde en met zijn familie naar Nieuw-Zeeland kwam. Een van zijn puberzonen (Hamza) is doodgescho ten, een andere (Zaid) raakte zwaarge wond. Lilik Abdul Hamid: het eerste officiële slachtoffer uit Indonesië. Er waren nog zeven andere landgenoten in de twee moskeeën. Brenton Tarrant, verdacht van de aanslag in Christchurch, maakt met zijn hand het rechts-extremis- tische white power-gebaar. foto afp Veel senioren vrezen dat ze hun eigen huis moeten verlaten als het traplopen lastiger wordt. Bij thyssenkrupp realiseren we ons als geen ander dat trappen een obstakel kunnen zijn, maar we weten ook dat geen enkele trap een onoverkomelijk probleem hoeft te vormen. Met een goede traplift op maat kunt u gewoon zelfstandig blijven wonen, in uw eigen huis. Traplift voor iedere trap Onze Swing-traplift is de steun en toeverlaat in steeds past op iedere trap en kan zelfs naar de zolder worden doorgetrokken. Met behulp van de innovatieve HoloLinc- technologie wordt de trap tot op de millimeter nauwkeurig meer woningen. Deze traplift ingemeten, waarna de traplift op maat wordt geproduceerd. En het mooiste: binnen twee weken wordt de Swing bij u thuis gemonteerd. Obstakel opgeheven De Swing-traplift heeft al veel i>m| mensen hun mobiliteit in huis teruggegeven. Een tevreden gebruiker vertelt: "Onze trap werd een steeds groter obstakel voor mij, de treden leken steeds verder uit elkaar te liggen. We hebben een huis met twee ver diepingen, en mijn hobbykamer is op zolder. Een aantal keer per dag de trappen op- en aflo pen ging echt niet langer. Toen hebben we een Swing aange schaft. Ik ga nu moeiteloos met mijn traplift naar boven en weer terug en geniet weer volop van mijn hobbykamer." Profiteer van onze korting U ontvangt de hele maand maart 750,- korting* op de aan schaf van een Swing-traplift! Vraag een gratis en vrijblijvend gesprek aan met een van onze adviseurs. U kunt hiervoor gra tis bellen naar of uw gegevens invoeren op En wist u dat u op een nieuwe thyssenkrupp traplift levens lange garantie heeft? Bekijk onze voorwaarden op onze website. *Actie onder voorwaarden, zietrapliften.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4