Ook Okidoki doet mee met de strao NLdoet verzorgt het tiptop 18 SCHOUWEN-DUIVELAND Recreanten hopen op uitstel maandag 18 maart 2019 Machiel Blom wil camping Duin rand aan de Hogeweg in Burgh- Haamstede volledig op de schop nemen: de zeshonderd staplaatsen voor chalets en caravans maken plaats voor een vakantiepark met luxe huisjes. Om dat voor elkaar te krijgen, moet hij bij de ge meente Schouwen-Duive land aantonen dat zijn plan kans van slagen heeft én dat hij zich aan de regels houdt. Blom kreeg tot 31 ja nuari de tijd om zijn on derzoeken in te dienen. De einddocumenten moch ten een maand later worden in geleverd. Maar ze zijn er nog steeds niet. Althans, niet allemaal. Hoe dat komt, kan Blom momenteel niet uitleggen. Hij zit in het bui tenland. Volgens zijn secretaresse moeten er nog aanpassingen wor den gedaan. Volgens wethouder Jacqueline van Burg is het niet erg dat de deadline niet is gehaald. ,,In de in tentieovereenkomst staat de mo gelijkheid vermeld om de inlever- termijn te verlengen. Daar beraden Campingeigenaar Machiel Blom kon tot eind februari zijn stukken inleveren wij ons nu over. Ik denk niet dat dit gevolgen heeft voor de verdere procedure. Die vertraging halen ze later wellicht weer in." De huurders van Duinrand hebben daar echter zo hun twijfels over. „Zelfs al gaan de plannen door, dan gaat het hele pro ces volgens mij nog jaren duren", zegt voorzitter J os van der Maarel van de vereniging Duinrand Samen Sterk. ,,Het plan is erg ingrijpend. Ons doel is om stapsgewijs te verduurzamen of tenminste een goede afwikkeling te borgen. We zijn ons juridisch aan het inlezen." SEROOSKERKE Elke dag, als ze haar huiswerk af had en haar eten op, kroop Manon van As (9) uit Noordgouwe aan tafel om roosjes van crêpepapier te maken. Een week is ze ermee bezig geweest. Avond in, avond uit. Het resultaat mag er wezen. Okidoki was zaterdag de ster van Serooskerke. De pony vindt het heerlijk om mee te doen aan de strao, vertelt Manon. ,,Ik zie hem genieten, al gaan we nog niet het water in. Dat doen we wel als we gewoon met zijn tweetjes zijn." Het was voor Manon en Okidoki de derde strao. Vorig jaar waren ze ook in Serooskerke, en vorige week nog in Scharendijke. ,,Okidoki is echt mijn maatje. Hij kan eigen wijs zijn, maar ook heel braaf. En hij kan bokken op commando. Ik weet precies welk plekje ik daar voor moet aanraken." Aan de strao in Serooskerke de den veertig paarden met berijders mee. De lijst met deelnemers was weer snel gevuld, vertelt Marja Flikweert van de organisatie na afloop. „Lekker veel trekpaarden en ook zeven meisjes met hun pony. Of er bijzonderheden wa ren? Nee, het was hetzelfde als al tijd. Bijzonder fijn!" Garage Jos Ramaker BV (in liquidatie). Deze rechtspersoon is ontbonden door een ontbindingsbesluit op 11 januari 2019. De rekening en verantwoording en het plan van verdeling liggen tot 2 maanden na heden ter inzage voor een ieder bij het register van de Kamer van koophandel te Zwolle, Govert Flinckstraat 18021 ET Zwolle en ten kantore van de rechtspersoon aan de Olde Wettering 3, 8144 RN te Lierderholthuis. De onderneming is voortgezet door J.M. Ramaker per 1 januari 2019, De vereffenaar. IN DE REGIO Lezing over fruitteelt Horecabeurs Omgaan met de digitale overheid MIJN DORP, MIJN STAD SD ZIERIKZEE Bij de Stads- boerderij in Zierikzee lopen altijd wel vrijwilligers rond. Maar tijdens NLdoet zijn het er altijd net een beetje meer. En dat kunnen ze goed gebruiken. „Breng jij deze takken nog even naar die mevrouw?" Behoedzaam stapt de 3-ja- rige Elin met haar armpjes vol hout naar Rita, die ze in de houtwal rond het ezel weitje steekt. Voor de vo geltjes, zegt die. „Kunnen ze mooie nestjes in maken." Rita de Ligt is een vaste vrijwilliger van het Natuur- en Milieu-educatiecentrum in Zierikzee, Elin is er een malig met haar moeder Sanne van Es. ,,Vroeger heb ik meer vrijwilligerswerk ge daan", zegt ze. ,,Nu ik moe der ben, heb ik daar minder tijd voor. Maar ik kreeg een oproep van de personeels vereniging van Zeelandia, of we allemaal iets wilden doen in het kader van NLdoet. Toen begon het wel weer te kriebelen. Het is goed om iets terug te doen aan de maatschappij." Daarom is haar collega Rinus Kleppe er ook. Met een stel anderen maakt hij plaats voor de knotwilgen die langs de Miereweg komen. ,,Ik vind het belang rijk om mee te doen in de samenleving. Dat doen er gelukkig meer. Misschien wel omdat we op zo'n ei land wat meer op elkaar aangewezen zijn." Duinrand mist de deadline De eigenaar van camping Duin rand heeft de deadline voor het inleveren van zijn haalbaarheids onderzoek niet gehaald. De wet houder tilt er niet zo zwaar aan, maar de recreanten zien het als een hoopgevend signaal. Wendy Wagenmakers Burgh-Haamstede Manon van As met haar 18- jarige pony Okidoki. foto marieke MANDEMAKER KAPELLE Het fruitteeltmu seum over 100 jaar. Dit is het thema van de lezing die van avond om 19.30 uur wordt gehouden in het Fruitteeltmu seum. Olav Kave laars (kringvoorzit ter van de afdeling Zeeland/Brabant van de NFO) spreekt over de si tuatie in de fruit teelt van vroeger en nu. Uiteraard komen ook de ontwikkelin gen in de toekomst aan bod. Meer info is te vin den via fruitteeltmu- seum.nl. GOES Vandaag en morgen wordt in de Zee landhallen de 55e Horecabeurs ge houden, de vak beurs van het zuid westen voor profes sionals uit de ho reca, recreatie en het toerisme. De beurs heeft als doel de kwaliteit van de horeca, recreatie en het toerisme in de regio op hoog ni veau te brengen en te houden. De beurs is beide dagen geopend van 10.00 uur tot 19.00 uur, toegang is gratis. horecabeursgoes.nl ZIERIKZEE In Bibliotheek Zie- rikzee begint don derdag in samen werking met SMWO de cursus Digisterker. Deelne mers leren in deze cursus onder meer gebruik te maken van digitale (over- heids)diensten van de gemeente, het UWV en de Belas tingdienst. Deze gratis cursus be staat uit 4 weke lijkse lessen en vindt plaats van 09.30 uur tot 11.30 uur in Bibliotheek Zierikzee. BRUINISSE Ze hebben wel eens voor vollere zalen ge staan, de mannen van Surrender. Maar sinds de muzikanten optreden in een nieuwe formatie, is zelfs het sportcentrum van Bruinisse niet uitverkocht. Toch deden ze hun best en dat werd gewaardeerd door de circa tachtig mensen die op het concert waren afgekomen. De Zeeuwse rockers speel den zowel eigen nummers als covers. Met nummers als Oans bin de Zeeuwen, Klokke van Erremuu en natuurlijk Meriete werd het toch nog ruuzebuuzig in Bru. foto marieke mandemaker BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Artemis; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis, 13.00-16.45 uur: Bridge; 19.00-20.30 uur: Tai- Chi; 18.30 uur: De Witte Toe komst; 19.30 uur: Harmonie Witte van Haems- tede; Grand Hotel Ter Duin, 19.30 uur: Inloopavond dorps visie; Pelgrimskerk, 18.45-19.45 uur: Yoga; DREISCHOR Trefpunt de Dorsvloer, 14.45 uur: Slagwerklessen Muziek vereniging Crescendo; 17.00 uur: Repetitie Slagwerkgroep CresBeat; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00-23.00 uur: Biljartvereniging Onder Vrienden; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00-16.00 uur: Kaarten maken, 19.00-21.00 uur: Gym voor dames; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Kof fie en ontmoeting 65 plus; 19.00 uur: Muziekvereniging; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.00 uur Pilates, 19.15 uur: Bodyshape, 20.15 uur: Badminton; OOSTERLAND Dorpshuis, 19.45 uur: Repetitie zangvereniging V.Z.O.S.; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00-11.00 uur: Yoga; 19.00 uur: Koor Rodonis; SEROOSKERKE Dorpshuis, 09.00-10.30 uur en 19.15-20.45 uur: Yoga en medi tatie door Yoga Schouwen- Duiveland; ZIERIKZEE FiZi, 20.00 uur: Green Book; Gebouw 4SD, 09.30 uur: Post- café; Scouting Zierikzee, 09.00 uur: Bewust en ontspannen bewegen; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 09.00-10.30 uur: Dansen voor ouderen; 19.30 21.15 uur: Repetitieavond Nut en Uitspanning. RUUZEBUUZIG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49