L Swift schuttert, Tjoba stunt 14 Van Noorden begint aan serie ultralopen met winst op Ameland Oud-voorzitter van stichting Zwinstedenloop kan nauwkeurig voorspellen hoeveel lopers er aan de start komen. Deze keer zit hij er 1 procent naast. ZWINSTEDENLOOP SLUIS maandag 18 maart 2019 Atleet Huub van Noorden uit 's-Heer Abtskerke heeft giste ren de Vuurtorentrail gewon nen. Bij deze wedstrijd over 60 kilometer op Ameland fi nishte hij na 5.08.02 uur. Hier mee zat hij ruim acht minu ten voor de nummer twee, Jort van Zutphen. Van Noorden toog naar het Waddeneiland voor de eerste in een serie van vier lange wedstrijden. Hij loopt de ko mende weken ook nog de Cretes de Spa, de 60 van Texel en de Marathon van Zeeuws- Vlaanderen. Tim Pleijte kon er na zijn overwinning op de 12 kilome- ter van zaterdag geen tweede zege aan vastplakken. Op de afstand van 35 kilometer (2.34.59) moest hij het met de tweede plaats doen. Bij de vrouwen miste Mirthe Over- kamp uit Koudekerke op één seconde de derde plaats op de 35 kilometer. Zij finishte in 3.54.16. Diezelfde tijd kreeg ook de Middelburgse Anne- miek Verhage achter haar naam. Tim van den Broeke kwam na zijn achtste plaats op de 18 ki lometer van zaterdag sterk te rug met winst op de zondagse 12 kilometer. Zijn eindtijd was Nipte zege voor Tovaal Vijfde plaats De Jonge BC Vlissingen blijft laatste Het was kort voordat hij het start schot van de halve marathon loste toen Angelo Grahame een eerste balans opmaakte. De kersverse voorzitter van de stichting Zwin- stedenloop wees op de weersom standigheden, stelde vast dat een deelnemersveld van meer dan dui zend heel mooi is en prees de inzet van de vrijwilligers. Grahame liep vorig jaar mee met Willy Schram, die 25 jaar de kar trok en had aangekondigd een stap terug te doen. ,,Vorig jaar was een leerjaar", zei de voorzitter. ,,Ik heb jaren in De Keure (de sporthal) ge zeten. We richtten de zaal in, zorg den voor het computernetwerk en regelden alles wat met de dagin schrijvingen te maken had. Nu is het veel minder op detail, meer overkoepelend. Ik stuur 150 vrij willigers aan. Je kunt op iedereen vertrouwen, maar de laatste twee weken heb ik toch een gezonde stress gevoeld. Je gaat dingen con troleren, die je niet moet controle ren. Toch blijft er altijd wel iets dat beter kan." Lachend: Ik ben van morgen bijvoorbeeld mijn paraplu vergeten. Toen ik het startschot van de tien kilometer gaf, stopte het met hagelen." Statistieken Het weer is elk jaar bepalend voor het aantal deelnemers. Roelof Schram is man van de statistieken en houdt al tien jaar gegevens over het aantal inschrijvers en de weersomstandigheden bij. ,,Over de temperatuur, de hoeveelheid zon en de neerslag. Dan krijg je een beeld", vertelde hij. De statisticus verwachtte 1061 deelnemers. Hij zat er minder dan één procent naast (1052). De halve marathon is een stabiele factor, omdat dat ge trainde atleten zijn. Maar bij de 10 en 5 kilometer en de jeugd zijn veel mooiweerlopers. Bij mooi weer krijg je zo'n 30 tot 40 procent in schrijvingen op de dag zelf.'' Het weer speelde de deelnemers op alle afstanden parten. Eric Cap- pon kwam op de 10 kilometer als eerste inwoner van Sluis over de streep. ,,Het was weer als vanouds hoor", zei hij. ,,Er werd weer heel hard gestart. Dan moet je zó oppas sen dat je jezelf niet over de kop loopt." Cappon heeft na een bles sure de draad opgepakt. ,,Het blijft zo'n leuk spelletje, hè. Zo'n 10 kilo meter is een mooie afstand. Sprin ten kan ik niet, daar hoef ik het niet voor te bewaren. Maar je kunt on derweg wel eens een keer diep gaan." Schram, die 25 edities lang de kar trok, stond ontspannen langs het parkoers. Geen vergaderingen, geen sores, geen spanning. ,,Ik heb me bewust afzijdig gehouden, om niemand voor de voeten te lopen." Kriebels? Jazeker. In een onder steunende rol bijvoorbeeld. ,,Maar niet meer in het bestuur." Als één van de vijftig verkeersre gelaars misschien, of als vrijwilli ger bij een drankpost. Zoals die van het Belgische Hoeke. Een select ge zelschap, zo bleek. Ze waren al van 's ochtends op de been. 'Vergade ring' in het plaatselijk café, toen de lopers voorbij kwamen op hun post en afsluitend weer in het eta blissement, om onder het genot van een pint alles nog eens de re vue te laten passeren. Swift, dat derde stond, moest met minimaal drie doelpunten verschil van Fiks winnen én hopen op een misstap van Oranje Wit. Maar door een slechte eerste helft ging het he- lemaal mis. Na een iets betere tweede helft eindigde het duel in Oegstgeest in 29-24. Tot 4-4 lukte het nog om aan te haken, maar vanaf de tiende mi nuut was Fiks ontketend. ,,Als je ons schotpercentage van 17 procent afzet tegen de 51 procent van Fiks, is het verschil snel verklaard", zei coach Dennis Plantinga. Hij zag met lede ogen aan dat Fiks in het tweede kwart in één ruk uitliep naar 17-7. Na rust was Swift weer zichzelf. In de tweede helft hadden de Mid delburgers het initiatief en ver kleinden ze het verschil tot vier doelpunten. Fiks hield echter stand en versloeg Swift voor de tweede keer dit zaalseizoen. Tjoba De meest verrassende uitslag in de twaalfde speelronde noteerde Tjoba. De hekkensluiter in de eerste klasse versloeg koploper Rust Roest met 26-24. Bij rust stond de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen nog met 11-15 achter. Door de overwinning leeft Tjoba nog; bij een overwinning was de gradatie naar de tweede klasse een feit geweest. Het team ruikt nu ook kansen tegen Fortis en Maassluis. ATLETIEK 50.51. DRESSUUR Dressuurruiter Hans Peter Minderhoud is er zaterdag niet in geslaagd op het podium te eindigen tijdens Indoor Bra bant. De uit Westkapelle afkomstige ruiter eindigde met Glock's Dream Boy op plaats vier. De combinatie haalde in 's- Hertogenbosch een score van 81,635 procent. Thamar Zweistra uit Schore kwam eveneens in actie tijdens de World Cup. Met haar paard Hexagon's Double Dutch reed de Zeeuwse naar een score van 74,885. Dat leverde de com binatie een veertiende plaats op in de eindrangschikking. FOTO ROY LAZET RUGBY De rugbyers van Tovaal uit Goes grepen op sport park Het Schenge de laatste kans om mee te blijven doen in de strijd om de titel in de tweede klasse. In een bloedstollend duel werd gisteren LSRG uit Leiden met 14-12 versla gen. Trainer Brian Hen dry miste een groot aantal spe lers, maar dat had nu geen gevolgen. WIELRENNEN In de Omloop van de Houtse Linies is de Goese wielren ner Timo de Jong (VolkerWessels Cycling) gisteren vijfde geworden. Vlak voor de finish plaatste hij nog een aanval, maar die werd gepa reerd. In de sprint werd hij vervol gens geklopt. De overwinning in Den Hout ging naar David Dekker, zoon van oud-prof Erik Dekker. BASKETBAL De basketballers van BC Vlissingen moesten tegen nummer vijf Octo pus een neder laag (69-77) slik ken. Het team blijft daardoor op de laatste plaats in de eerste divi sie. De Vlissingse vrouwen wonnen wel: 82-66. Dank zij de zege op JRC Boxtel steeg de ploeg naar de vijfde plaats in de tweede divisie. Het weer bepaalt Peter van Kouteren Sluis De aspiraties van Swift om tegen koploper Fiks de titelkan- sen nieuw leven in te blazen, konden na 25 minuten de prul lenbak in. Bij rust keek de Mid delburgse overgangsklasser na melijk al tegen een achterstand van tien punten (17-7) aan. JaapJan Ritsema Oegstgeest

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42