Vlissingen schiet niets op met doelpuntloze degradatiekraker 13 Marcel Lourens niet blij met het spel, maar wel met de punten De Meeuwen hekkensluiter na nederlaag maandag 18 maart 2019 Eerste klasse B Nadat Kloetinge in de tweede helft zelf een handjevol kansen had ge mist om de wedstrijd in het slot te gooien, viel de bal drie minuten voor tijd nog een keer goed voor de bezoekers. Een hoge voorzet bleef hangen in de 'zestien', uiteindelijk bracht doelman Mitchell Braafhart knap redding met zijn voet. Lou- rens hield ondanks de overwinning een dubbel gevoel over aan het op treden van zijn ploeg. ,,Ik ben blij met de punten, maar ik hou ook van mooi voetbal. Er waren weinig momenten dat ik echt heb geno ten.'' Vanwege het slechte weer en de matige staat van het hoofdveld op het Wesselopark werd de wedstrij d afgewerkt op het kunstgras. Ideaal dus om over de grond het fysiek sterke Die Haghe te lijf te gaan, zou je zeggen. Niets bleek minder waar. Kloetinge speelde vaak de lange bal, tot teleurstelling van Lourens. ,,Op trainingen bouwen we op met lef, maar in wedstrijden lijkt het alsof we het vertrouwen missen om het zelfde te doen. Er lagen genoeg op ties om te voetballen, maar dat lie ten we na.'' Bluf Centrale verdediger Jeroen de Jonge, bepalend in de opbouw van Kloetinge, deelde de mening van zijn trainer. ,,We trainen alleen maar op de opbouw en dan spelen we zelden de lange bal. In de wed- ,,Tyfuszooi'', schreeuwde RKAVV- trainer Maurizio Ceccucci na het laatste fluitsignaal. Tegelijkertijd schoot Vlissingen-middenvelder Quincy Gooding uit frustratie de bal hard en hoog de lucht in. Ook Hoofdklasse B de derde partij, het publiek, verliet tamelijk ontevreden sportpark Iri slaan. ,,Het was gewoon slecht'', zei Vlissingen-keeper Karim Ben Sellam na afloop. ,,De uitslag geeft precies de wedstrijd weer'', ver volgde hij. ,,Wij creëerden niks, zij creëerden niks. 0-0 is een terechte uitslag.'' Vlissingen heeft al het gehele seizoen moeite met scoren, maar gisteren presteerde de ploeg het zelfs om nul keer het vijandelijke doel onder vuur te nemen. RKAVV-keeper Mike ten Kroode zag Abdoe Abdenbi in het zijnet schieten (veertiende minuut) en Renzo Roemeratoe de bal nipt naast glijden (52ste minuut). Verder werd de thuisploeg niet gevaarlijk. Ook Ben Sellam had een rustige middag. ,,Het enige waar RKAVV mee kwam, waren een paar voorzetten'', analyseerde de 26-jarige goalie. ,,Meer niet.'' Interim-trainer Thomas Ragut, die voor de laatste keer dit seizoen als eindverantwoordelijke op de bank zat, sprak na afloop van 'een mindere wedstrijd'. Hij zag zijn ploeg vooral aan de bal matig ope reren. ,,We waren niet goed, niet zuiver'', zei hij. ,,De afgelopen we- ken waren we juist aan de bal wel goed, vandaag niet. Dat kan ook wel eens, hè. We moeten niet te negatief gaan doen. We moeten naar volgende week kijken.'' Ragut nam begin dit jaar het stokje over van John Karelse, die opstapte als hoofdtrainer. Ragut zag zijn dispensatie één keer ver- Het was gewoon slecht. De uitslag geeft precies de wedstrijd weer lengd worden door de bond, maar RKAVV-thuis was zijn laatste wedstrijd als eindverantwoorde lijke. De vraag wie hem opvolgt voor de resterende negen duels, werpt zich op. ,,Er is nog geen nieuws'', reageerde Peter Snaaijer namens het bestuur. ,,We zijn er mee bezig, hebben nog een week.'' Zondag gaat Vlissingen op be zoek bij titelkandidaat Gemert. Of het in Noord-Brabant kan be schikken over Miquel Crucq, is nog maar de vraag. De jonge mid denvelder moest al na twintig mi nuten het veld ruimen wegens een hoofdblessure, nadat hij eerder le lijk in botsing kwam met een spe ler van RKAVV. strijden komt het er niet uit, dat is moeilijk te verklaren. Misschien heeft het met een stukje bluf te ma ken.'' Ondanks - of misschien wel dankzij - de lange ballen creëerde Kloetinge wel de nodige kansen en kwam het zelf - op een paar mo menten in het begin van de wed strijd na - eigenlijk niet in de pro blemen. Na een vermeende over treding op Can Özgan mocht Remco van Tiggele aanleggen vanaf elf meter, hij faalde niet en tekende voor de 1-0. In het vervolg van de wedstrijd konden Ramon Janson, Guus de Leeuw en özgan de wed strijd beslissen, maar de aanvallers lieten dat na. Volgens Lourens is dat een pa- troon dit seizoen. ,,We zijn onver biddelijk en willen graag kampioen worden. De wil om niet te verliezen is er, maar de absolute kwaliteit om een wedstrijd dood te maken, mis sen we nog wel eens.'' De Jonge ziet van achteruit dat Kloetinge het zichzelf vaak nog te moeilijk maakt. Ik hou van mooi voetbal. Er waren weinig momenten dat ik echt heb genoten ,,We maken het onszelf lastig door de kansen niet af te maken. Als je dat wel doet, ga j e makkelijker voet ballen en vloeit het geloof ook weg bij de tegenstander. Achterin staat het goed, dat geeft vertrouwen.'' Na vijf minuten moest Tom Wuyts na een behoorlijke tackle het veld al verlaten. Onderzoek in het ziekenhuis wees uit dat de ver dediger van Kloetinge een flinke beenbreuk heeft opgelopen en ko mende week geopereerd moet wor den. De blessure van Wuyts bete kende dat Lourens zijn ploeg moest omgooien, maar vanaf dat moment kreeg Kloetinge wel grip op de wedstrijd. ,,Die Haghe speelde met twee spitsen, wij gingen toen 3-5-2 spelen. Vanaf dat moment hadden we controle en konden we het beter oplossen.'' Het vertoonde spel zorgde dus voor weinig lachende gezichten. Nadat dat gevoel een beetje was weggezakt, kwamen De Jonge en Lourens tot dezelfde conclusie. ,,Het is wel weer gewoon plus drie, dat is het belangrijkste.'' Wat resul- M Meeuwen is de nieuwe hekkensluiter in de eerste klasse B. Na een 2-3-neder- laag tegen Honselersdijk kwam RVVH over de Zeeuwse ploeg heen. Om zicht te houden op de veilige plekken in de eerste klasse B, was het voor De Meeuwen zaak om na vier nederlagen op rij de pun ten in Zoutelande te hou den. Het begin was weinig hoopvol, want na ruim tien minuten zorgde Tom van Veen voor de 0-1. Waar de wind normaal een voordeel is voor de thuisploeg, waaide het za terdagmiddag zo hard dat van goed voetbal nauwe lijks sprake was. Midden velder Yannick van de Woestijne sprak dan ook van een moeilijke wed strijd. ,,Door de wind was het onmogelijk om goed voetbal te spelen. Dan wordt het erg lastig.'' Kevin Janse maakte voor rust nog gelijk. Toen Maas Boogaard vlak na de pauze rood kreeg en de daarop volgende penalty werd be nut, leek de wedstrijd ge speeld. Robin Dek maakte echter gelijk, maar daarna sloegen de bezoekers nog een keer toe: 2-3. taten betreft, gaat het sowieso voor de wind bij Kloetinge. Het vertrou wen groeit dan ook met de week volgens De Jonge. ,,We hebben het kampioenschap in principe in ei gen hand. Volgend jaar hoofdklasse spelen, zou heel mooi zijn!'' Kloetinge moet meer lef tonen 2 Kloetinge J Die Haghe 23. Van Tiggele (pen.) 1-0 Na het laatste fluitsignaal was de blijdschap bij de spelers van Kloetinge niet heel groot. De ploeg van Marcel Lourens speelde op het eigen kunstgras een matige wedstrijd, maar mocht opnieuw drie punten bij schrijven. Door de 1-0-overwin- ning op Die Haghe blijft de ploeg in het spoor van koploper Rijs- Daniel Wissel Kloetinge Het leek soms wel de lamme tegen de blinde. VC Vlissingen en RKAVV speelden gisteren ou derwets paniekvoetbal. Beide ploegen hebben hetzelfde doel voor ogen: handhaving in de hoofdklasse bewerkstelligen. Een winnaar leverde het duel niet op: 0-0. Stefan Maas Vlissingen 2 Vlissingen 2 RKAVV - Karim Ben Sellam Can Özgan gaat het kopduel aan me een speler van Die Haghe. foto marcelle davidse - Marcel Lourens ZOUTELANDE De

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41