WIK'57 doorbreekt reeks zonder zege Alleen bekerfinale telt nog voor Groene Ster Zeelandia Middelburg ziet ook poging zes stranden 11 maandag 18 maart 2019 Steve Schalkwijk raakte op aange ven van Tim de Winter de lat. On danks de mogelijkheden had het elftal de hulp van de Brabanders nodig om opnieuw te scoren. Vlak voor rust werkte Kevin van Kem pen een hoekschop van Hiep Nguyen achter zijn eigen doelman. ,,Een gelukkige goal'', bekende De Kroo. ,,Zij hadden op dat moment het betere van het spel.'' Doorgebroken speler Na de pauze breidde Goes de score uit. Nadat Franse in de 65ste mi nuut de paal raakte, verzilverde Mensen zien Mart als een lanterfanter. Dat is niet terecht Schalkwijk de rebound: 3-1. De Kroo maakte tien minuten voor tijd - nadat OJC Rosmalen-speler Sam van Doremalen rood had gekregen vanwege het neerhalen van een doorgebroken speler - de 4-1. Veenstra was blij met het optre den van zijn pupil. „Mensen zien Mart als een lanterfanter. Dat is niet terecht. Ook hij heeft z'n onzeker heden. Hij wordt steeds fitter. Ik hoop dat hij nu doorpakt.'' De Kroo zit op dezelfde lijn als zijn trainer. ,,Ik wil structureel basisspeler wor den en laten zien wat ik in mijn mars heb.'' WIK'57 begon zo goed aan het sei zoen. Onder de nieuwe trainer Wouter Zwackhalen werden in de eerste drie wedstrijden zeven punten gepakt. Daarna kwam de klad erin. Er werd eind november nog een keer gewonnen en dat was het dan wel. Zaterdag was het dus weer raak. De uitslag had hoger uit kunnen vallen, maar de ploeg uit Kerk- werve heeft dit seizoen één groot manco: scoren lukt niet echt. ,,We creëren kansen genoeg, alleen wil de bal er negen van de tien keer niet in. De makkelijkste ballen gaan mis'', zei Zwackhalen. Maar de slechte reeks was niet alleen de schuld van de aanvallers. ,,Verdedigend is het bij ons soms ook net wat te lief. In plaats van de bal weg te roeien, willen mijn spe lers het voetballend oplossen. Daarnaast moeten ze af en toe ook een punt maken, door wat harder te zijn'', aldus de trainer. Tegen Stavenisse ging het al een stuk beter, hoewel er weer wat kansen gemist werden. „Gelukkig i Vierdeklasser uit Kerkwerve wint voor het eerst sinds eind november weer eens maakten we er eentje meer, want het zit toch wel in de koppies van mijn spelers. WIK'57 heeft een jonge ploeg, dus het is een goed leerproces.'' De zege van zaterdag kan daar aan bijdragen. ,,Weer eens win nen na lange tijd doet deugd en nu willen we doorpakken'', besloot Zwackhalen. MADE Opnieuw kon Zeelan- dia Middelburg niet winnen bij Madese Boys. Ook de zesde poging in Made strandde; dit maal in een 3-1-nederlaag. ,,Te- recht'', oordeelde trainer Salim Ben Sellam (foto). Hij baalde wel behoor lijk. „Als je toch weet wat er op het spel staat... Of je staat derde of het seizoen is klaar." Helemaal klaar is het nog niet, maar Zee- landia Middelburg zit mo menteel in de wachtkamer. ,,We moeten een serie neer zetten om nog mee te kunnen doen.'' Maar ja, Zeelandia Middel burg heeft in het hele seizoen nog geen enkele keer twee wedstrijden op rij gewonnen. ,,Dat is ook het verhaal van dit seizoen. Vorige maand tegen de koploper, Cluzona, speel den we hartstikke goed, maar hielden er maar een punt aan over. Dat is onervarenheid.'' Tegen Madese Boys speelde gisteren iets an ders: fysiek. De tegen stander had bomen van kerels in het veld staan. „We hadden vooraf afgesproken om zo weinig mogelijk corners en vrije trappen weg te geven. Voor rust gaven we zeven cor ners weg.Dat had echt niet gehoeven.'' Het werd dus 3-1. Collin van den Berg nam de Middel burgse goal voor zijn rekening. Hoewel de deur van de kleedkamer dicht was, kon iedereen de stem verheffing van Samir Yaqoobi dui delijk horen. De coach was teleur gesteld in zijn spelers en niet eens vanwege het zwakke optreden. Nee, de reactie meteen na het laat- ste fluitsignaal, toen de emoties even hoog opliepen, dat zat hem het meeste dwars. ,,Mijn spelers gingen elkaar ook van alles verwij ten'', zei Yaaqobi. ,,Ik zeg het vaker: je wint samen en je verliest samen.'' Verliezen, dat was lang geleden voor Groene Ster. In 2019 was alleen FC Eindhoven - op 20 april de te genstander in de bekerfinale - te sterk geweest voor de Vlissingers. FC Marlène zat juist in een mindere fase, met vier puntjes uit de laatste zes duels. Er lagen dus kansen voor Groene Ster om het gat naar de vierde plaats te dichten. De ploeg gaf in Heerhugowaard echter niet thuis, opende zwak en slordig en betaalde daar de prijs voor. Halverwege keek het tegen een 5-1-achterstand aan. ,,Dit was een totale off-day, van iedereen'', zei doelman Karim Ben Sellam. ,,En dan blijf ik nog netjes.'' De persoonlijke fouten stapelden zich op, FC Marlène profiteerde gretig. Abdoe Abdenbi: ,,Het was allemaal net niet vanavond.'' Zijn coach baalde van de cruciale fouten die in de openingsfase werden ge maakt. ,,Daarna liepen we achter de feiten aan'', aldus Yaaqobi. ,,Zij gin gen het spel spelen dat wij graag willen spelen.'' Niet in de wedstrijd Toch kwamen de Vlissingers na rust nog terug, via Mourad Azzana- gui (5-2). Daarna kreeg Groene Ster een strafschop. Yaaqobi: ,,Wie hem neemt, moeten de vijf mannen re gelen die op dat moment op het veld staan. Nu gingen een paar jon gens vanaf de bank roepen wat er moest gebeuren. Achraf Laabich zat op de bank en moest 'm dus nemen. Hij zat niet in de wedstrijd, maar ik wilde niet tegen de groep ingaan. Ik heb Achraf later wel verteld dat hij Deze wedstrijden moeten je sterker maken. Met de finale al in het achterhoofd slimmer moet zijn. Dan moet je ook durven zeggen: ik neem hem niet.'' Laabich schoot de bal vol op de paal. Het paste in de avond van de Vlissingers, vond Abdenbi. ,,Als hij binnenkant paal gaat, telt hij wel. Als we die 5-3 maken, gaan we er misschien nog overheen.'' Een fout van Hicham El Kaddouri leidde echter tot de 6-2, waarmee het duel beslist was. De play-offs zijn, met nog drie duels te gaan, uit het zicht. Groene Ster kan zich volledig op de beker finale gaan richten. Yaaqobi hoopt de komende weken op de juiste re actie van zijn spelersgroep. ,,Het succes van Groene Ster heeft niets te maken met kwaliteit, het trainen van looplijnen of wat dan ook'', wist de coach. ,,Het gaat vooral om het bewaken van het proces. Het zijn allemaal individuen, iedereen vindt iets. Wij proberen dat als technische staf in goede banen te leiden. Deze wedstrijden moeten je sterker maken. Met de bekerfinale al in het achterhoofd.'' lacht weer - Rogier Veenstra Voor WIK'57 viel er zaterdag weer eens iets te vieren in de vierde klasse B van het zater dagvoetbal. De Schouwse ploeg was op eigen veld met 2-1 te sterk voor Stavenisse. Robin Hamelink Kerkwerve Soms hebben ze van die avon den dat alles lukt, dat het balle tje bijna automatisch van voet naar voet gaat. Vrijdagavond, op het moment dat het écht moest, was het precies andersom voor de zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen. Concurrent FC Marlène was met 7-2 te sterk en daardoor zijn de play-offs defini tief uit zicht. Barry van der Hooft Heerhugowaard - Samir Yaaqobi >es tegen OJC Rosmalen. Hij was ploeg. FOTO MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39