II 3Jiw_ O O) CD O 9 Derdedivisionist lijdt tegen Ajax al de derde nederlaag van 2019 Gert-Jan van Leiden is in een duel Ajax-spits Ralph Jurka te slim af. fotos rob van vliet/orange pictures Misstap Blessure Voor de eerste keer dit seizoen verloor de Zeeuws-Vlaamse ploeg daardoor twee wedstrijden op rij. Was het optre den in de topper tegen DVS'33 een week eerder erg bleekjes, tegen Ajax kon het voetbal alleen in de tweede helft, bij een 2-0-achterstand, korte tijd een klein beetje bekoren. Jonathan Constansia zorgde er met een individu ele actie voor dat Rik Impens de span ning terug kon brengen (2-1), maar het bleek achteraf een zeldzame opleving van Hoek, dat een uitgebluste indruk maakte. Voor de winterstop, toen voetballen in de derde divisie nieuw was en in ze kere zin als een avontuur voelde, was Hoek vaak een eenheid en verloor het slechts twee keer. Na de trainerswissel eind december begon Hoek ook sterk aan 2019, met twee overwinningen. De nederlaag tegen Dovo (0-2) leek een in cident, want daarna volgden nog enkele sterke optredens van de ploeg van Hugo Vandenheede. Maar sinds in Sneek de tweede-periodetitel werd binnengehaald, lijkt er iets veranderd. Tegen DVS'33 kon Hoek geen vuist ma ken, tegen Ajax zat er nog steeds zand in de motor. Hoek verloor voor de win terstop twee keer in zestien duels. Na de winterstop staat de teller in de eerste negen duels al op drie nederlagen. In de steek Op de vraag aan Hugo Vandenheede of hij na afloop wilde reageren, kwam een afwijzend antwoord. Met zijn vinger wees hij richting de kleedkamer. ,,Als je iets wilt weten, moet je bij de spelers zijn'', was het enige dat Vandenheede zei. De trainer voelde zich ongetwijfeld in de steek gelaten door zijn selectie. Ik vind dat we heel veel praten, maar dat we op zaterdag heel weinig laten zien Halverwege stond het nog 0-0, in de eerste fase van de tweede helft maakte Ajax het verschil. In Hoek stond die ploeg na vijf minuten met 2-0 voor, maar verloor het met 4-2. Nu kwam het na 62 minuten pas op 2-0 en kon het de zege binnenhalen. Na de 2-0 ging Hoek wel aanvallen der spelen (3-4-3), zorgde Impens voor 2-1, maar kreeg Ajax bij snelle tegensto ten meer kansen dan de bezoekers. De derde Amsterdamse treffer viel pas kort voor tijd. Invaller Sonny Pronk mocht een corner van dichtbij ongehinderd binnenknikken (3-1). De nederlaag zorgde voor woede en teleurstelling bij (een deel van) de selectie van Hoek. Een kwartier na de wedstrijd was de boze Constansia al op weg naar de bus. In de kleedkamer had hij zijn zegje al gedaan. Premies De ene na de andere speler kwam met het hoofd gebogen de kleedkamer uit gelopen. Gert-Jan van Leiden, die zater dag in deze krant al duidelijk maakte dat het anders moest bij Hoek, wilde wel iets zeggen na de slechtste wed strijd van het seizoen. ,,Ik vind dat we heel veel praten, maar dat we op zater dag heel weinig laten zien'', zei de ver dediger. ,,We kunnen lekker lopen lul len over bijvoorbeeld premies voor de zestiende man. Maar als we dit iedere week laten zien, zullen we het dan ge woon over voetbal hebben?'' Tegen Ajax zat er geen energie in het elftal en lag het tempo veel te laag. Sommige spelers van Hoek liepen erbij alsof ze met tegenzin op het kunstgras in Amsterdam waren neergezet. Een verplicht nummertje. ,,Zo zie ik het soms ook, ja'', bekende Van Leiden. ,,Bij Ajax zag ik gretigheid, bij ons niet.'' Wanneer is die gemakzucht, dat hau taine gedrag, erin geslopen? ,,Na het binnenhalen van de tweede-periodeti- tel, denk ik. Daardoor zijn sommige spelers misschien gaan denken dat wij heel goed zijn en dat we wel rustig aan kunnen doen.'' Maar, vroeg Van Leiden zich af, ieder een wil straks toch met een goed gevoel aan de nacompetitie beginnen? ,,Dan moet je gas geven, met z'n allen. Ik heb geen zin om zo nog negen wedstrijden te spelen. In de nacompetitie kun je ploegen van het kaliber DVS'33, Noord- wijk, Quick Boys of Barendrecht tegen komen. Als we dan zo spelen zoals we vandaag hebben gedaan, gaan we er met 6-0 af. Het lijkt me wel duidelijk dat er nu wat moet gebeuren. Mis schien kan iedereen eens goed in de spiegel kijken. Wat heb ik er tegen DVS'33 en Ajax allemaal aan gedaan? Heb ik alles gegeven? Ik denk dat ik het antwoord wel weet.'' maandag 18 maart 2019 2-3 Voetballer Rick van Drongelen en zijn club Hamburger SV zijn de fout in gegaan tegen SV Darmstadt 98. De Axelse verdediger en HSV gingen za terdag met 2-0 aan de leiding, maar verloren uiteindelijk nog met 2-3 en be gingen zo een misstap in de ti telstrijd van de 2. Bundesliga. 5-1 Hoewel zijn club FC Twente vrij dagavond met 5-0 te sterk was voor FC Volen- dam, was het voor de Terneu- zense spits Tom Boere niet echt feest. De aan valler, die al een assist had gege ven, moest ge blesseerd naar de kant. Ach teraf bleek dat hij een breuk in zijn kaak heeft. Boere kan en kele weken niet in actie komen voor de koplo per van de Keu ken Kampioen Divisie. Discipline is ver te zoeken bij ongeïnspireerd Hoek Kwam de nederlaag van Hoek tegen de amateurs van Ajax zaterdag als een verrassing? Eigenlijk niet, want de beleidsbepalers van de club be legden donderdag na de training al een gesprek met de spelersgroep, omdat afgelopen maandag slechts tien spelers op de training waren verschenen. De discipline, waar na het ontslag van Dennis de Nooijer zo de nadruk op werd gelegd, was ver te zoeken. Ook in Amsterdam, waar Hoek zaterdagmiddag met 3-1 onderuit ging. Barry van der Hooft Amsterdam e-boüss! ^AkTiÉrt, -Gert-Jan van Leiden ^n£-aous5Éf| .^Surantiem" Invaller Levi Mombarg draait weg bij Sonny Pronk (rechts), die rugdek king krijgt van ploeggenoot Jake Wollgarten. 50. Misa-Danso 1-0 62. Fransberg 2-0 2-1 65. Impens 89. Pronk 3-1 Opstellingen Veenboer Vercouteren Burgzorg Fitsch Bouwman Van Leiden Deken Vandepitte Wollgarten Bannani Spil 25. Chergui Sterk Mbikulu Van Zoolingen Constansia Fransberg Impens 78. Pronk De Jager Jurka Doesburg 69. Abdulrahman Tiebosch Misa-Danso 62. Tiebosch 61. Owusu Asare Scheidsrechter: M.A. de Bruijn Toeschouwers: 150 a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37