Dure tijdfout van Maikel van der Vleuten 8 Tour-winnaar stapt met maagklachten uit Tirreno-Adriatico maandag 18 maart 2019 Bernal: Winst in Parijs-Nice Goud voor Zonderland Lafeber en Van Driel figuranten RUGBY Na zijn Tourzege liet Geraint Thomas de teugels vieren. Zijn inhaalrace om in juli weer in topvorm te zijn, verloopt moeizaam. Zaterdag gaf hij op in Tirreno-Adriatico. Wie hem begin september zag in de Ronde van Groot-Brittannië twijfelde even of dit de man was die in juli de gele trui in de Tour had opgeëist. Geraint Thomas was in een interview met The Tele graph ronduit eerlijk. ,,Na een paar late nachten en vroege ochtenden, met zonder twijfel een grote hoe veelheid alcohol, ben ik enkele ki lo's zwaarder, en in geen geval mag ik ook maar denken aan een overwinning." De Tour-winnaar had een buikje gekregen. Althans, voor wielerbe- grippen, waar met name ronde renners een extreem laag vetper centage moeten hebben om kans te maken in de grote rondes. De man die bij terugkomst in Wales zich door duizenden mensen had laten toejuichen onder de Cardiff Castle had duidelijk de teugels la ten vieren. En ook in de maanden die volgden waren de festiviteiten nog niet ten einde. Hij werkte aan een boek The Tour According to G, waarin hij zijn 'reis' naar de Tour zege beschrijft, en draafde op in televisieshows. Rod Ellingworth, de Sky-coach die Thomas al kent sinds hij op zijn zestiende Cardiff voor Man chester verruilde, kon dit week- einde zijn lach niet onderdrukken, gevraagd naar de manier waarop Thomas zijn Tourzege had ge vierd. ,,Voor G was de Tour win nen zo'n extreem moment, daar hoorde een gigantische ontlading bij. Bij Sky hebben we gezegd: we geven hem de ruimte." Weer een lachje: ,,Maar er kwam wel heel wat gewicht bij, inderdaad." Randje En dat moet er nu af. Het begin is er. Thomas werd twaalfde in de Strade Bianche. Toch kon hij deze week in Tirreno-Adriatico, een koers waar hij de voorbije jaren juist goed voor de dag kwam, niet met de klassementsrenners mee. Zaterdagmiddag stapte hij ziek af. Een virusje kan uiteraard bij ie dere renner toeslaan, maar iemand die op het randje balanceert is vat baarder. En Thomas is bezig aan een ontzettend zware opgave. Hij EINDZEGE Dumoulin kent zijn plaats in klassement moet tegelijkertijd beter worden én afvallen. Ga er maar aan staan in een peloton waarin iedereen te genwoordig al zeer hoge vermo genswaardes laat zien in februari in pakweg de Algarve of Murcia. Alle ronderenners om hem heen zijn al goed. De vraag is: hoe her stelt hij van die loodzware inspan ningen nu hij regelmatig een ne gatieve energiebalans zal moeten hebben. Simpel gezegd: hij moet op veel dagen minder calorieën binnenkrijgen dan dat hij er ver bruikt. Dat vreet energie. ,,In de koers kun je het je eigenlijk niet permitteren om minder te eten, voor je het weet heb je een hon- gerklop", weet Wout Poels, die deze Tirreno enkele nachten ka mergenoot was van Thomas. ,,Ge- wicht is essentieel in het huidige wielrennen. Hij moet weer dun ner worden. Maar hij heeft nog tijd." Negentien honderdsten van een se conde. Dat was gisteren voor Maikel van der Vleuten het verschil tussen wel of geen barrage. De springrui ter uit Someren overschreed met 0,19 seconden de tijdslimiet tijdens de Rolex Grand Prix van The Dutch Masters Indoor Brabant. Hierdoor liep Van der Vleuten een strafpunt op en miste hij samen met zijn 17- jarige paard Verdi de barrage. Weg kans op de hoofdprijs van 297.000 euro. Van der Vleuten werd 'the best of the rest'. Hij eindigde als de beste Nederlander op de zesde plaats en verdiende hiermee 40.500 euro. De 31-jarige ruiter baalde stevig van het mislopen van de barrage in Den Bosch. ,,Echt zonde. Ik wist meteen dat ik één galopsprong te veel had gemaakt toen ik richting de driesprong ging. Ik wilde zeven passen aanhouden, maar het wer den er acht. Verdi kan ik niks ver wijten. Hij sprong supergoed", zei 'Vleut junior' over Verdi die hij nog maandelijks inzet. In het volle ruiterscafé in de Bra- banthallen keek Van der Vleuten even later samen met zijn vrouw en hun vijftien maanden oude doch tertje Lisa naar de ontknoping van de prestigieuze Rolex GP. Vijf com binaties waren in de reguliere om loop foutloos gebleven en plaatsten zich voor de barrage. De Zweed Henrik von Eckermann was in deze Echt zonde. Ik wilde zeven passen aanhouden, het werd en er acht. Verdi kan ik niets verwijten. finale foutloos en veruit de snelste. Hij legde de proef af in een tijd van 40,45 seconden. Op de tweede plaats eindigde Steve Guerdat (41,08) en derde werd Peder Fre- dricson (41,60). Zenith Indoor Brabant stond gisteren ook in het teken van het afscheid van Zenith. De 15-jarige hengst gaat met pensioen en nam afscheid van het publiek met een ereronde. Ze nith, meervoudig Europees en we reldkampioen, mag zijn oude dag in alle rust slijten in Weerselo. Ruiter Jeroen Dubbeldam geeft Zenith met wie hij vele successen vierde een rustige oude dag. De ruiter heeft niet de overtuiginng dat Ze nith zijn oude topvorm terugkrijgt. WIELRENNEN Egan Bernal heeft de 77ste editie van Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombi aan van Team Sky won de hoog aangeschreven etap pekoers na een slopende slotrit, die werd gewonnen door de Spanjaard Ion Iza- girre. Bernal hield in het al gemeen klassement vol doende voorsprong over op zijn landgenoot Nairo Quintana. Wilco Kelderman finishte als derde in de laatste etappe en was met een veertiende plek de beste Nederlander in het eindklassement. TURNEN Epke Zonderland (foto) heeft bij de wereld bekerwedstrijd van Bakoe het goud gewonnen op het onderdeel rekstok. Hij bleef met 14,633 punten oud-we reldkampioen Tin Srbic voor. Het brons ging naar de Zwitser Oliver Hegi, de regerend Europees kampi oen. De Japanner Miyaichi, die zich als eerste plaatste, werd na een val zesde. Mede door zes benutte penalty kicks won Wales het zeslanden- toernooi. Ierland werd met 25-7 verslagen. GOLF Maarten Lafeber en Darius van Driel hebben geen rol van betekenis ge speeld bij het Keniaans Open. Lafeber eindigde als gedeeld 62ste en Van Driel werd 79ste. Winnaar van het toernooi in de Keni- aanse hoofdstad Nairobi werd de Italiaan Guido Mi- gliozzi. Het Keniaanse Open is onderdeel van de de Europese Tour. GO Race tegen de klok voor Geraint Thomas Pim Bijl Fossombrone Tom Dumoulin doet niet meer mee om de eindzege in Tir reno-Adriatico en dat hij het podium nog haalt acht hij on waarschijnlijk. Zowel zaterdag als gisteren in de door Alexej Loetsenko en Jakob Fuglsang gewonnen zware etappes naar Fossombrone en Reca- nati, werd duidelijk dat hij niet meekon als Adam Yates, Pri- moz Roglic en Fuglsang bergop aanvielen. ,,De top drie is heel sterk en dat is jammer, maar op dit moment niet heel erg", stelt Dumoulin. ,,Ook in het verleden won ik in deze tijd van het jaar nog niet." Een geweldige, foutloze omloop van Maikel van der Vleuten tij dens de Rolex Grand Prix op In door Brabant kreeg niet de ge wenste beloning. Door een tijd fout miste hij met Verdi de bar rage. Met zijn zesde plek ein digde 'Vleut jr.' wel als beste Ne derlander. Natasja Weber Den Bosch -Maikel van der Vleuten M Thomas tekent de presentielijst. De Tourwinnaar zou later opgeven in de etappe. FOTO BSR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36