Bebaarde Valteri Bottas 2.0 meldt zich terug aan het front Shiffrin deelt record met landgenote Vonn voor het eerst echt tussen drie teams gaat Bastianelli te sterk voor Blaak Judoka Van 't End pakt eerste goud op grandslam 7 VERRASSENDE WINNAAR Ocon een jong talent staat te trappelen om zijn zitje bij weer een misstap zo over te nemen. De prestatiedrang van Bottas was mooi om te zien op Albert Park. Toen hij al wel zo'n beetje zegezeker was, knokte hij nog eens met succes voor dat ene extra WK-puntje. Dat is dit jaar te verdienen door de snelste ronde aan te tekenen. Zo nes telde hij zich niet met 25, maar 26 punten meteen bovenaan de WK-ranglijst. Als eerste Fin in zes jaar, na Raik- könen, die in 2013 won in Melbourne. ,,Dit was de beste race van mijn leven'', meende Bottas. ,,Ik had alles onder con trole. Na de prima start was het zaak om een gat te bouwen. Het team liet me later stop pen, wat prima was omdat ik zo tot het eind goede banden had. De auto voelde heerlijk, het was genieten.'' In het Andorese skioord Soldeu hield Noël de Oostenrijker Ma nuel Feller en de Zwitser Daniel Yule achter zich. Voor de pas 21-ja- rige Noël was het zijn derde we reldbekerzege. De 30-jarige Marcel Hirscher was al langer zeker van de eindzege in de algemene we reldbeker. Skiester Mikaela Shiffrin verze kerde zich van de eindzege in het klassement van de reuzenslalom. De Amerikaanse superster was in de afsluitende wedstrijd net iets sneller dan de 17-jarige Nieuw- Zeelandse verrassing Alice Robin son. Shiffrin had eerder dit sei zoen al drie kristallen bollen ver overd met winst in de klassemen ten over de slalom en super-G en de rangschikking over alle disci plines samen. Voor de 24-jarige Amerikaanse was het de zestigse wereldbekerzege. Met vier we reldbekertrofeeën in één seizoen evenaarde Shiffrin het record van haar landgenote Lindsey Vonn. De 27-jarige Nederlandse ju doka won in de groepsronde twee keer met ippon van Erlan Sjerov uit Kirgizië en de Georgiër Us- hangi Margiani. In de halve eind- strijd versloeg hij daarna de Ser viër Aleksandar Kukolj met waza- ari. In de extra tijd van de fi nale kreeg hij de ver moeide Gviniasjvili op fl zijn rug. Van 't End had f al drie keer goud ver overd bij Grand Prix-toer- W nooien. Dit is zijn eerste zege in een Grand Slam na vijf verloren finales. J esper Smink ver loor de strijd om brons in dezelfde klasse van de Braziliaan Rafael Macedo. UITSLAGEN lj|k!l Qua vermogen hebben we een heel goede stap gemaakt. Onze topsnelheid is nu vergelijkbaar met die van de andere twee topteams -Max Verstappen (21) maandag 18 maart 2019 GO Succesvolle Finnen zijn er genoeg in de historie van de For mule 1. Maar een lei der in de stand van het WK, dat was al even geleden. Tot Valtteri Bottas (29) iedereen verraste in Melbourne. ,,Dit was écht genie ten." Arjan Schouten Melbourne Keke Rosberg, Mika Hakkinen, Kimi Raikkö- nen. Aan geweldige Fin nen geen gebrek in de Formule 1-geschiedenis. Maar hoort Valtteri Bot tas nou bij die categorie grootheden, die allemaal wereldkampioen wer den? Of is hij slechts een gemiddeld talent dat toevallig in een top- auto is beland? In heel 2018 won hij met de beste bolide van het hele veld geen enkele race, dus werd er wel getwijfeld aan zijn capa citeiten. Zo was ook Max Verstappen niet Winnaar Bottas krijgt een goedkeurend klopje van ploeggenoot Lewis Hamilton. foto epa heel mals voor Bottas, in zijn commentaren vorig jaar. En niet geheel on terecht, want er zijn er voor minder de laan uit gestuurd bij topteams in de Formule 1. Maar Bottas bleef bij Mercedes en hij bewees meteen waarom. Bij de start schoot hij langs teammaat Lewis Hamil ton, die last had van te veel wielspin, en opper machtig soleerde hij naar de eerste zege en de leiding in de WK- stand. De manier waarop deed vermoeden dat er afge lopen winter een andere Bottas is opgestaan. De baard die hij liet staan, hielp mee aan het beeld van een Bottas 2.0. Een coureur die klaar is met tweede viool spelen achter Hamilton. Een coureur ook die weet dat er met Esteban SOLDEU De laatste slalom van het seizoen werd zondag gewonnen door de Fransman Clément Noël. Clement Noël won de laatste slalom dit seizoen. foto afp ASSEN De Itali aanse Marta Bas- tianelli heeft de Ronde van Dren the gewonnen, de tweede wedstrijd uit de WorldTour voor vrouwen. De renster van Team Virtu rekende in de sprint af met haar twee mede- vluchtsters Chantal Blaak (tweede) en Ellen van Dijk. Het verschil tussen Bastianelli en Blaak was minimaal. Vo rige week won An- nemiek van Vleuten de eerste World- Tourkoers, de Strade Bianche. De wereldkampioene tijdrijden gaf de voorkeur aan een hoogtestage en ontbrak in Drenthe. Bij de heren ging de zege naar Pim Lig- thart. De Nederlan der, in dienst van het Franse Direct Energie, klopte me devluchter Robbert de Greef. JEKATARINENBURG Judoka Noël van 't End (foto) heeft voor het eerst in zijn loopbaan goud veroverd op een grandslamtoernooi. In Jekatarinenburg ver sloeg hij in de klasse tot 90 kilogram in de finale de Georgiër Beka Gvini- asjvili met ippon. Paardesport Wereldbekerwedstrijd dressuur. Den Bosch: 1. Andersen (Den) 84,890 pro cent, 2. Langehanenberg (Du) 84,875 procent, 3. Werth (Dui) 82,930 procent, 4. Minderhoud (Ned) 81,635 procent, 5. Werndl (Dui) 81,630 procent, 6. Kittel (Zwe) 80,715 procent, 7. Scholtens (Ned) 80,430 procent. Tennis Indian Wells. Mannen, halve finales: Thiem (Oos/7) - Raonic (Can/13) 7-6 6-7 6-4, Federer (Zwi/4) - Nadal (Spa/2) w.o. Vrouwen, halve finales: Kerber (Dui/8) - Bencic (Zwi/23) 6-4 6-2, Andreescu (Can) - Svitolina (Oek/6) 6-3 2-6 6-4. Wielrennen Tirreno. Vierde etappe: 1. Loetsenko (Kaz), 2. Roglic (Slo) z.t., 3. A. Yates (GB) z.t., 10. Poels (Ned), 17. Dumoulin (Ned) z.t. Vijfde etappe: 1. Jakob Fuglsang (Den), 2. A. Yates +0.40, 3. Roglic (Slo) +0.56, 4. Dumoulin +1.39. Klassement: 1. Yates 20.33.48, 2. Roglic +0.25, 3. Fuglsang +0.35, 4. Dumoulin +1.55, 6. Poels +2.39. Parijs-Nice: Zevende etappe: 1. Martinez (Col), 2. Angel López (Col) +0.06, 3. Edet (Fra) +0.20. Achtste etappe: 1. Izagirre (Spa), 2. Naesen (Bel) +0.18, 3. Kelder man (Ned) z.t.. Eindklassement: 1. Bernal (Col) 29.17.02, 2. Quintana (Col) +0.39, 3. Kwiatkowski (Pol) +1.03, 14. kel derman +5.57. PON AS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35