1-0 Vreven promoveert niet met Beerschot Tijdje weg bij Feyenoord Ga toch, Martin 09 2 EREDIVISIE AZ - AJAX Na het verdiende en dramatische verlies van Ajax bij AZ (1-0) staat de topper Ajax-PSV over twee weken in een compleet ander perspectief. HUGO BORST maandag 18 maart 2019 Exact een week geleden hield het Beerschot Wilrijk van voormalig NAC-coach Stijn Vreven in eigen huis met tien man stand tegen KV Mechelen (0-0). De missie voor de return in Noord-België was daar door helder, maar mede door op nieuw een rode kaart voor de ploeg van Vreven en een late te gentreffer promoveert niet Beer schot Wilrijk, maar Mechelen. ,,Dit komt erg hard aan", reageerde de trainer. Zeven dagen geleden was het Jan van den Bergh die vroegtijdig naar de kant moest met twee keer geel, zaterdagmiddag kreeg Ma- rius Noubissi Beerschot na een halfuur een rode kaart. Toen Ni kola Storm de thuisploeg vlak na rust ook nog op voorsprong zette, leek een comeback voor de ploeg van Vreven heel ver weg. Nadat de wedstrijd tien minu ten was stilgelegd omdat er vuur werk op het veld werd gegooid, kreeg Beerschot de kans om via een strafschop virtueel promotie af te dwingen. Dante Vanzeir be nutte het buitenkansje: 1-1. Het leek erop dat de mannen van Vre- ven standhielden, maar door een fraaie treffer van Clément Tain- mont in de slotfase ging het mis. ,,Net als vorig seizoen kwam Beerschot heel dicht bij de titel en de promotie, maar weer lukte het net niet. En dat is verschrikkelijk zuur", zei Vreven. ,,Toch vind ik dat we fier mogen zijn op dit sei zoen, maar als speler, trainer en supporter koop je daar niks voor." Column Steven Berghuis (27) strompelt. Kan de rechterspits van Feyenoord zich wel melden bij Oranje deze week? ,,Wat er gebeurt, gebeurt. Ik meld me bij het Nederlands elftal'', zegt Berghuis. En hij knikt. Even weg uit de Kuip, even weg van de plek waar het allemaal als een kaartenhuis in elkaar dondert. Even weg van het stadion waar za terdagavond tegen Willem II we derom veel lege stoeltjes te zien wa ren, bij de club waar zo lang nega- Ajax liet dit seizoen al zo vaak zijn schizo frene zelf zien. Dan weer is Ajax een vro lijk gezelschap mooie voetballers dat Europa bespeelt met lef en bravoure. Dan weer is Ajax een sputterend elftal dat in een winderig stadion zwoegt en ploegt. Zonder resultaat, met een vat vol frustraties. Falend op het moment dat de eredivisie lang zaam in een definitieve plooi komt te liggen. Dat laatste Ajax was gisteren te zien tegen AZ. Een wedstrijd die vanaf de eerste minuten al verlo ren leek. En zo was het dus ook. De wisselvalligheid begint nu wel extreme vormen aan te nemen. Roem en glorie in de Champions League, maar tegelijkertijd met een o zo troebel zicht op de natio nale titel. De obsessie in Amster dam die over een kleine twee maanden zo maar eens weer nóg groter kan zijn. Weken ging het over 31 maart. Die datum werd een ijkpunt in de zo beklijvende titelrace tussen Ajax en PSV. Want dan, op die zondag over twee weken, treffen de twee beste ploegen van Neder land elkaar in de Johan Cruijff Arena. Het ideale scenario voor Ajax lag al klaar: met twee punten achterstand beginnen en dan de koppositie pakken. In een stadion waar de sfeer hangt van een Champions League-avond. Maar na gisteren, bam, is alles anders. Nu wordt die ontmoeting eind deze maand een laatste red dingsboei, een ultieme kans om het nog wat aan die achterstand van vijf punten te doen. Wetend tegelijkertijd dat rivaal PSV met Eén-komma-twee-miljoen euro voor St. Juste. Dat meende ik te lezen. (Leesbril zoek.) Omdat ik De Ta fel van Kees met Martin van Geel niet live had gezien, las ik op een voetbalwebsite wat Van Geel daar allemaal had gezegd, onder andere over die St. Juste. Het bleek (leesbril gevonden) om 12 miljoen te gaan. De technisch directeur van Feyenoord had ge zegd dat er een bod van 12 mil joen euro was uitgebracht op St. Juste. Martin van Geel is geen Ricky Gervais die je snel aan het lachen maakt, maar nu was het hem ge lukt. Hahaha, 12 miljoen euro voor St. Juste. Dat is hetzelfde als 90 miljoen voor PSV'er Hendrix en 430 miljoen voor een blik knakworstjes. Op NPO Radio 1 confronteerde Carrie ten Napel even later de al gemeen directeur van Feyenoord met het bedrag van 12 miljoen euro. Ten Napel vroeg waarom Feyenoord die speler dan niet had verkocht? En wat zei Jan de Jong? Omdat het bod nou ook weer niet zo concreet was. Oei. Even later keek ik De Tafel van Kees terug. Martin van Geel for ceerde zich. Het zag er ongemak kelijk uit. Ik hoorde Van Geel ook beweren dat spits J0rgensen mis schien wel meer gaat opbrengen dan het bod van 17 miljoen dat Newcastle United vorig jaar uit bracht, een astronomisch bedrag waar Feyenoord nee tegen zei. Meer dan 17 miljoen! 'Kom op Martin, klets niet zo uit je nek', dacht ik. Maar ik had ook met hem te doen, gewoon omdat hij goede dingen heeft gedaan voor Feyenoord. Het is onbegrijpelijk dat een fi nancieel onafhankelijke man van zijn leeftijd hier zin in heeft. De kankers vliegen je naar het hoofd. Links en rechts krijg je bedrei gingen. Ze hebben (ludiek) ver huisdozen voor je klaargezet. Je moet (steeds die grimmige toon) oprotten. Willem van Hanegem (het geweten van Feyenoord) acht het hoog tijd dat je vertrekt. Dan ga je toch? Afkoopsommetje erbij en heerlijk een jaar niks doen. Dat is niet laf, niet moedig, dat is gewoon verstandig. Twee derde van zijn aardse bestaan zit erop. Ga leven. Ga genieten, Mar tin. Permanente vijandigheid is heel akelig. Ga lekker Netflix kij ken, After Life van Ricky Gervais bijvoorbeeld is briljant. een nieuw soort herwonnen ver trouwen afreist naar de hoofdstad. Loerend op de definitieve genade klap ook nog eens. Spiegels Observeer de Ajacieden na afloop en zie dat ze juist dat gevoel besef fen. Natuurlijk zeggen ze ook in koor dat het nog niet gedaan is. Het ging over spiegels en zelfre flectie. Zoals de spelers eerder dit Een bod van 12 miljoen op St. Juste is hetzelfde als 90 miljoen voor Hendrix GO Schizofreen Ajax AZ - AJAX 56. Til 1-0 Opstellingen Bizot Onana Svensson Mazraoui Vlaar De Ligt Koopmeiners Blind Ouwejan Tagliafico Midtsjo 77. Wuytens Schöne 64. Lang Til Van de Beek Maher De Jong Stengs Ziyech Seuntjens 23. Dolberg Idrissi Tadic 89. Wijndal Neres 75. Huntelaar 17 Doelpogingen 14 36% Balbezit 64% 14 Overtredingen 13 2 Hoekschoppen 7 1 Buitenspel 3 1 Reddingen keeper 2 Scheidsrechter: Gözübüyük Toeschouwers: 17.026 Niet Beerschot Wilrijk, de club van Stijn Vreven, maar KV Me- chelen promoveert naar het hoogste niveau in België. Jules Raijer Mechelen Steven Berghuis rijdt vandaag vanuit de Kuip naar Zeist. Na de zeperd in eigen huis tegen Willem II (2-3) lijkt het een rit naar een andere wereld. Mikos Gouka Rotterdam M Willem II-aanvaller Alexander Isak kan niet voorkomen dat Steven Berghuis de bal speelt. FOTO BSR/SOCCRATES Daniël Dwarswaard Alkmaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 30