£3 e? Geen pedagoog aan de zijl Weer overval in Sint-Maartensdijk Asbak Bevrijdingsfestival heeft programma compleet 16 ZEELAND De veertien Zeeuwse lijsttrekkers zijn door deze krant geïnterviewd over hun plannen en ideeën. Leugens zijn er niet opgetekend, wel wat onwaarheden. En flink wat luchtkastelen. VERKIEZINGEN ONWAARHEDEN maandag 18 maart 2019 Commentaar Kinderen en hun ouders nemen hun problemen mee naar de sport. Zij zijn soms zo lastig dat clubs pedagogische hulp zoeken. Trainers krijgen cursussen of pedagogen begeleiden het spel vanaf de zijlijn. In Zeeland loopt het nog niet zo'n vaart. Gelukkig maar, want sport moet zonder peda gogen kunnen. De prestatiedruk die kinderen dagelijks wordt opgelegd, is hoog. Eens even lekker sporten doet je de school en thuis ver geten. Als er al prestaties worden gemeten, dan gaat het alleen om sportiviteit en om teamgeest. Goeie resultaten? Leuk, maar niet echt belangrijk. Gewoon samen met plezier gezond bewe gen. Dat is het doel van een sportvereniging. Soms dreigen lastige en brutale kinderen de cultuur te gaan bepalen. Normaal gesproken kan elke rustige volwassen trai ner dit corrigeren. Ouders moeten daarbij helpen, ook als de gekozen aanpak hen even niet zint. Als kinderen en hun ouders niet in staat zijn ontspannen te sporten en als zij de trainer niet respecteren, dan houdt alles op. Wie zo onaangepast is, hoort niet thuis op de velden. Die moet zich eerst maar eens laten helpen. Al die vrijwilligers komen geen trainingen geven, omdat zij zo graag pedagoog of maatschappelijk werker willen zijn. Het opvoeden thuis en op school is soms duidelijk onvol doende. Daar ligt het probleem. Wie het naar de sportclubs verplaatst, spant het paard achter de wagen. Wie het opvoeden verplaatst naar de sportclubs, spant het paard achter de wagen De mannen liepen tegen sluitings tijd de winkel binnen. Eén van hen hield de wacht bij de deur, de ander liep tot achter de toonbank de win kel in. Op dat moment was alleen de eigenaresse in de zaak, maar haar echtgenoot hoorde het rumoer in de winkel. Hij riep naar de mannen. De man achter de toonbank schrok hier dusdanig van dat hij een vuur wapen op de eigenaar richtte. Beide ALMANAK Vroeger mocht je nog roken op het stembureau. Aan het begin van de middag liep een oude man met een dikke sigaar tus sen de lippen het lokaal binnen. Hij bracht zijn stem uit, bleef nog wat napraten en vertrok, zonder zijn sigaar. Halverwege de avond sloot het overvallers hielden het daarna voor gezien en vluchtten, zonder buit, de zaak uit. Camera Na de overval werd de politie ge waarschuwd. Zij zochten in de om geving naar de daders, maar deze werden niet gevonden. Ook hiel den zij een buurtonderzoek. Op ca merabeelden was in de omgeving van de Markt een rennende man te zien, mogelijk is hij één van de ver dachten. Op dat moment reden ook twee fietsers voorbij. De politie zou hen graag spreken; het zou goed kunnen dat zij iets gezien hebben. De politie is daarnaast op zoek naar andere mensen die rond 19.50 uur iets hebben gezien of gehoord. Eind november vond ook een ge wapende overval plaats in Sint Maartensdijk, toen was pizzeria Ali het doelwit. stemlokaal. De stembus werd geopend en omgedraaid. Niet alleen de stembiljetten gleden over de vloer, ook een stomp van een sigaar kwam tevoor schijn. Enkele biljetten waren iets verschroeid, maar nog wel leesbaar. Tsja, zo'n stembus is dan ook net een asbak. Vrouw met hond bewusteloos op straat gevonden Sanne Pronk grijpt naast winst in Holland's Got Talent OOSTBURG Zeeland Veilig Pop up Store gaat open Hij is de laatste jaren in opmars, de fact checker. Omdat sommige poli tici nogal makkelijk iets roepen, kan het lonen hun uitspraken te controleren. In paginagrote inter views heeft deze krant de afgelo pen weken alle Zeeuwse lijsttrek kers aan de tand gevoeld. Aperte leugens hebben ze niet verkon digd, maar af en toe werd de waar heid wel geweld aangedaan. En bijna allemaal bouwden ze lucht kastelen. Dat hoort bij de verkie zingstijd, maar het is nuttig om nog eens even bij de haalbaarheid stil te staan. Het klimaat In de klimaatdiscussie gaat het al snel verkeerd. ,,Niet wijst er op dit moment op dat de zeespiegelstij ging ineens veel groter wordt", zei lijsttrekker Fred Walravens van Fo rum voor Democratie (FvD), goed keurend toegeknikt door zijn partij leider Thierry Baudet, die in Ter- neuzen bij het interview aanwezig was. Terwijl juist hij op Prinsjesdag door de Deltacommissaris een rap port van Deltares kreeg toegestuurd waarin wordt gesteld dat de ver wachte stijging van 1 meter in 2100 kan uitkomen op 3 meter als de kli- maatdoelen van Parijs niet worden gehaald. ,,Geen feiten", oordeelde Baudet, ,,alleen maar veronderstel lingen." Verschillende partijen (FvD, PVV, VVD, Partij voor Zeeland, iets In de aanloop naar de verkiezingen zoek je een balans tussen dromen en realiteit aarzelender ook het CDA) hameren op het belang van kernenergie om de uitstoot van koolstofdioxide (CO2) te beperken, desnoods door een tweede kerncentrale bij te bouwen. Volgens Peter van Dijk (PVV) draait de huidige kerncentrale bij Borssele ren dabel, terwijl eigenaar PZEM toch echt elk jaar tientallen miljoe nen moet bijpassen. Wellicht ver kijkt de PVV-lijsttrekker zich op het feit dat een kerncentrale geen verlies mSg maken, precies de re den waarom PZEM de portemon nee moet trekken. Het energiebe drijf wil maar wat graag van de kerncentrale af. En er is geen on dernemer die er over peinst een tweede te bouwen. Martijn Fischer, Kraak Smaak en de dj's Curbi en Deepend zijn de belangrijkste artiesten op het Be vrijdingsfestival in Vlissingen. Dat maakt de organisatie vandaag be kend. Eerder was duidelijk dat ook Davina Michelle en Maan in Vlis- singen optreden. Op het hoofdpodium in Vlissin- gen begint de Duitse band Jamaram met reggae, dub en afrobeat. Dan volgt zangeres Davina Michelle. Zangeres Maan is een van de am bassadeurs die per helikopter langs Nederlandse bevrijdingsfestivals vliegt. Zij landt ook in Vlissingen. Daarna volgt het producerstrio Kraak Smaak. Na de Belgische band Cookies and Cream sluit Mar- tijn Fischer het festival af. Hij is de populairste vertolker van het oeuvre van André Hazes. Deepend Voor het Liberty Dance Stage zijn de dj's Deepend, Rene Amesz en Curbi geboekt. De optredens van deze internationaal succesvolle ar tiesten worden vanaf 14.00 uur voorafgegaan door de Zeeuwse dj's Roano, Janny Hosmin, DJ-A-Style, LPSTCK Soundsystem en E-volu- tion. Het programma van alle zeven podia en andere activiteiten ver schijnt binnenkort op de website bevrijdingsfestivalzeeland.nl Een juwelier annex kantoor boekhandel op de Markt in Sint Maartensdijk is vrijdagavond overvallen door twee gemas kerde mannen. Daarbij is ge dreigd met een vuurwapen. Het is de tweede gewapende overval in relatief korte tijd in de smal- stad. Marijn Thijs Sint-Maartensdijk Tip? redactie@pzc.nl KOEWACHT Een 45-jarige Belgische vrouw is zaterdag rond 03.00 uur bewusteloos op straat gevonden in de Repelstraat in Koewacht. Hoe dat is gebeurd is een raadsel. Opgeroepen agenten vonden de vrouw, liggend op haar buik, midden op straat. Om haar heen lagen tas sen en een grote witte hond. Er werd met spoed een ambulance opgeroe pen, die haar naar het Universitair Ziekenhuis in Gent bracht. Hoe het nu met haar gaat is niet bekend, voor haar hond is een goed onder komen gezocht. SAS VAN GENT Sanne Pronk uit Sas van Gent heeftzaterdagavond Holland's Got Talent niet op haar naam kunnen schrijven. Ze is wel de eerste Zeeuw die de fi nale van het RTL 4-pro- gramma wist te halen. Acht finalisten streden om de cheque van 50.000 euro. De 20-ja- rige Sasse was als een na laatste aan de beurt en zong Mijn Droom uit de musical Les Miséra- bles. De jonge danser Shins- han kreeg uiteindelijk de meeste stemmen van de kijkers en won daarmee het geldbedrag. De reizende expositie over (brand)veiligheid van Zeeland Veilig zit vanaf woensdag in Oostburg. Dan opent de Pop-up Store in een pand aan het Eenhoorn plantsoen 5. De exposi tie, die op initiatief van Veiligheidsregio Zee land werd gemaakt, stond al in Vlissingen, Tholen en Terneuzen. Als bezoeker waan je je in een echt huis waar al lerlei gevaren op de loer liggen. De expositie is geopend op woensdag, vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur, tot en met 24 april. De toe gang is gratis. Zeeuwse Ernst Jan Rozendaal Vlissingen - Anita Pijpelink, PvdA Ernst Jan Rozendaal Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 16