Kantelpunt VOORWOORD INHOUD Heel lang geleden - we spreken over midden jaren 80 - belandde ik voor een artikel op een zogeheten vrouwenweekeinde. Ik was jong, open en naïef, en ik verbaasde me erover dat veel vrouwen al tijdens het voorstelrondje in tranen uitbarstten. Er zaten twee buurvrou wen van middelbare leeftijd die verliefd op el kaar waren, maar ze wisten niet hoe ze dat aan hun partners moesten opbiechten zonder hun gezinnen op te blazen. Er was een blozende dertiger, die onlangs had ontdekt dat ze van de damesliefde was en dat stemde haar diep wanhopig. Er was een wonderlijke vrouw in een korenbloemblauwe broek met grote zon nebloemen die op hoge toon eiste dat ik zou vertrekken, want zij was 'geen verhaal maar een mens'. En ik - nou ja, met mij was niets aan de hand. Ik kwam om dat verhaal te schrijven. Het samenzijn begon op een vrijdagochtend en die avond wilde ik al weglopen, maar ik bleef want ik had een taak te volbrengen. Achteraf vond ik dat ik toch mijn gevoel had moeten volgen. Tegen de tijd dat het afscheid naderde, was ik - minstens tien 'geleide medi taties' en 'bio-energetische' oefeningen verder - zo in de war en verdrietig dat ik al huilde voordat het boeddhistische handcimbaaltje ook maar had geklonken. Of ik met een goed gevoel naar huis vertrok, vroegen de twee begeleidsters tijdens het af- scheidsrondje. Mijn 'nee, helemaal niet' werd weinig serieus genomen. Ik moest maar 'heel veel aan mezelf werken'. En hup, door naar de volgende deelnemer. Het duo vond het kenne lijk na drie dagen goeroeën wel weer mooi ge weest. Ik was nog weken van slag. Panische wanen in plaats van een goddelijk inzicht Wie is er net groot geworden met Petje Pietamientje? Een zo goedkoop mogelijk weekendje weg naar Dublin Stine Jensen had ooit een heel nare ervaring tijdens een yogaweek. Ze schrijft erover in dit magazine. En - je bent filosoof of je bent het niet - over de vragen die de gebeurtenis bij haar op riep: hoe ver wil je gaan voor zelfontplooiing? Wat mag een leraar wel of niet doen? Waar ligt het kantelpunt? Van Stine had ik gewoon mogen weglopen. Gelukkig. 04 Goeie zaak 06 Geld geluk 07 Egbert Jan 08 Mirjam de Blécourt 16 Op yogaweek 18 In de reclame 25 Fijn Spul 26 Annemarie Haverkamp 29 Monica 31 BV De Liefde 32 Lezen 38 Eten 40 Reizen 43 Joost mag 't weten 44 Puzzelen Colofon Chef Anniek van den Brand Artdirection Henk Marseille Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Ruud Roodhorst, Mark Roos Vormgeving Sasja Kooistra, Ieke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Janneke Koorevaar Medewerkers Edith Andriesse, Monica Beek, Sandra Donker, Suzanne Eijgenraam, Vivian de Gier, Ronald Giphart, Joost Hoving, Julia Maria Keers, Annemarie Kleywegt, Jeroen Kreule, Rianne van der Molen, Myrel Morskate, Johan Nebbeling, Annabel Oosteweeghel, Jolanda van der Ploeg, Joost Prinsen, Egbert Jan Riethof, Peter Sierksma, Studio Ski, Erik Smits, Loes van Splunter, Pam van der Veen, Koen Verheijden Reageren? magazine@persgroep.nl Instagram IÜJ @admagazine_ EFacebook @admagazine De foto op de voorkant is gemaakt door Erik Smits Anniek van den Brand ZATERDAG 16 MAART 2019 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 91