voor u getest Printers voor thuiskantoren Notulen, contracten, rapportages... zzp'ers en flexwerkers moeten het nodige papierwerk thuis afdrukken, scannen en kopiëren. We vergeleken tien semiprofessionele all-in-one printers voor thuiskantoren. Alsjejaarverslagen moet afdrukken, kan het tijdsverschil oplopen tot uren 7 OA A Canon i Vooral inktjetprinters zijn berucht om de kleine cartridges en dus hoge gebruikskosten. Maar ook binnen het lasersegment kan het lonen om de printprijs tegen het licht te houden, leert een simpel rekensommetje. Met de HP LaserJet Pro Color Mi8ifw van 269 euro betaal je 4,6 cent voor een zwart-wit- en 23,3 cent voor een kleurenafdruk. De Kyocera Ecosys M5526cdw is met een aanschafprijs van 442 euro weliswaar een stuk duurder, maar dankzij een printprijs van respectie velijk slechts 1,6 en 9,8 cent heb je dat verschil er binnen 5800 zwart-wit- en zelfs 1300 kleurprintjes uit. Ook de print-, scan- en kopieer snelheid verschilt. Zo drukt de Oki MC363dnw tien tekstpagina's in slechts 28 seconden af, terwijl de HP Laserjet Pro Color Mi8ifw met 51 seconden de traagste in de test blijkt. Geneuzel in de kantlijn? Niet wan neer je voor die voltallige Japanse handelsdelegatie een vuistdik jaar verslag moet afdrukken en het tijds verschil kan oplopen tot uren. Printsprint De Epson WorkForce Pro WF- C5790DWF blijkt al met al de Usain Bolt van de printsprint. Als enige inktjetprinter in de test staat het apparaat bovendien ook qua printkosten en energieverbruik fier zijn mannetje in dit semiprofes- sionele segment, dat verder door laser- en ledmodellen wordt gedomineerd. Alleen de Canon i-Sensys MF635Cx wordt onderaan de streep nog net wat beter beoordeeld. Ja, de printkosten zijn slechts gemiddeld en qua snelheid behoort-ie niet eens tot de snelheidsduivels. Maar de printprestaties liegen er niet om: dit kopstuk van de drukhandel schiet zowel qua tekst als foto's overduide lijk met scherp. Kunt u zich De Rij nog herinneren? U weet wel, het fileleed bij de kantoor printer omdat Angelique van de afdeling marketing weer eens heimelijk het huiswerk van haar kroost stond af te drukken, of omdat men het zoveelste vastgelo pen A4'tje moest losscheuren uit de tanden van het beest. Het zijn haast nostalgische taferelen, nu steeds meer Nederlanders als zzp'er of flex- werker buiten kantoor hun brood verdienen. Al die uitgevlogen ar beidskrachten blijven natuurlijk wel printen. Ook de thuiswerker krijgt de nodige paperassen te verhapstukken die voor een mapje, envelop of paper clip bestemd zijn. ,,Dan hebben we het nog niet over de scanner, die bij voorbeeld nodig is voor het verzen den van ondertekende overeenkom sten", onderstreept Friso Weijers van Hardware.info. ,,Zeker voor zelfstan digen die van hun huis hun kantoor hebben gemaakt, zijn multifunctio- nals onmisbaar gereedschap." Poeder Weijers vergeleek tien multifunctio- nals (printers, scanners en kopieer apparaten in één) voor het thuiskan- toor: 7 laser-, 2 led- en 1 inktjetmo- del(len). Allemaal werken ze op car tridges. Waar de spuitmondjes van een inktjetprinter echter 'ouderwets' druppeltjes inkt afgeven, zijn de anderen uitgerust met een laserstraal dan wel ledlampjes die de af te drukken tekst of afbeeldingen op een soort koker projecteren. De toner weet zo precies waar hij moet blijven hangen, waarna het inktpoeder door verhitting op papier komt. Wat betreft tekst zijn de ragfijne letters van de laser- en led-printers doorgaans superieur. Qua fotoprints kunnen ze echter lang niet altijd tip pen aan het vloeiende kleurverloop van echte inkt. De aanschafprijs van de apparaten loopt uiteen van 250 tot 450 euro. Staar je echter niet blind op deze bedragen. ,,De kosten per printje kunnen enorm afwijken, omdat de levensduur van cartridges nogal verschilt", legt Weijers uit. ,,Een duurdere printer kan op termijn Epson WorkForce Pro WF-C5790DWF Kyocera Ecosys M5526cdw Oki MC363dnw €384 HP LaserJet Pro Color M181fw GO ZATERDAG 16 MAART 2019 dat print ik - thuis wel uit €299 Printprijs: 3 cent (zwart-wit), 15 cent (kleur). Eigentijdse laserprinter: nauwelijks knoppen, maar een fijn, groot, kantelbaar touchscreen. Prima print resultaat: scherpe tekst en natuurgetrouwe foto's. Schappelijke prijs en printkosten. Kan automatisch dubbelzijdig scannen/kopiëren, in te genstelling tot zijn goedkopere broertje. - Helaas biedt de papierlade slechts ruimte aan 150 vel len en is de snelheid nipt ondergemiddeld. FOTO'S JEAN-PIERRE JANS aanzienlijk voordeliger zijn." MATTHIJS MEEUWSEN van Hard- Friso Weijers (24) beproeft als professioneel techtester ware.info alles, van smartphone tot laptop. 295 Printprijs: 1,4 cent (zwart wit), 6 cent (kleur). Prima inktjet-alternatief in het semiprofessionele segment. Qua printkosten ongenaakbaar. Maakt qua snelheid gehakt van de laser- en led-gestuurde concurrentie. Kan dubbelzijdig scannen/kopiëren en is zuinig in stroomgebruik. - De tekstscherpte valt enigszins tegen en de kleur- weergave is wat flets. 442 Printprijs: 1,6 cent (zwart-wit), 9,8 cent (kleur). Ja, dit laserapparaat kost flink meer dan de anderen. Maar dankzij de grote cartrid ges, en dus zeer betaalbare printkosten, haal je dat verschil er in rap tempo uit. Is de snelste in de test qua automatisch dubbelzijdig scannen/kopiëren. - Legt het wat betreft snelheid af tegen de Epson. Het aanraakscherm vergt enige oefening. Printprijs: 2,2 cent (zwart wit), 15,9 cent (kleur). Groot, begrijpelijk knoppenpaneel zonder op smuk. Kan gemakkelijk mee met de snelste en spuwt mooie tekst afdrukken en opvallend glimmende foto- afdrukken uit. Verbruikt minder stroom dan de concurrenten met laser en kan ook automatisch dubbelzijdig scannen/kopiëren. - Fors apparaat dat ruim 29 kilo weegt. €269 Printprijs: 4,6 cent (zwart-wit), 23,3 cent (kleur). Handig voor kleine kantoren dankzij de bescheiden afmetin gen. Is met 16,3 kilo de lichtste. Goedkoop in aanschaf. Prima voor tekst. - Printkosten zijn torenhoog. Bedienen gaat via mono chroom priegelpaneeltje zonder touchscreen. Kan als enige niet dubbelzijdig afdrukken. Foto's hebben een geelgroene zweem. Is de sloomste uit de test. Kijk op Hardware.info voor meer specificaties uit deze test.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 79