Cortier 7 WEDSTRIJDBAL VV SEROOSKERKE-ORAN JE De bal waarmee Marco van Basten op 26 mei 1988 vier maal scoorde tegen VV Serooskerke, keert terug naar de voetbalclub. Alle spelers van Oranje, dat een aantal weken later Europees kampioen werd, zetten er hun handtekening op. Die bal dus. Gemeente en ondernemers willen ovonde Ritthem zaterdag 16 maart 2019 Emile Calon Serooskerke B: h ert Riemens (53) heeft I nog heel goede herin neringen aan die wed- Istrijd. Een enorme happening weet de oud-spits van VV Serooskerke nog goed. Hij geeft direct toe dat hij als aanvaller weinig in te brengen had tegen verdedigers als Ronald Koe man, Berry van Aerle, Frank Rijk aard en Adri van Tiggelen. Maar dat zijn team het destijds mocht opnemen tegen de latere Europees Kampioen vindt hij nog steeds heel bijzonder. En hij benadrukt dat mede dankzij die wedstrijd te gen Seroos het Nederlands team en Marco van Basten zo ver kwa men. ,,Dat is echt dankzij ons." Want bondscoach Rinus Michels betwijfelde destijds of Marco van Basten wel kon spelen wegens een hardnekkige blessure. Tijdens de wedstrijd tegen Serooskerke scoorde Van Basten echter vier van de acht doelpunten en liet hij zien dat hij in vorm was. VV Serooskerke bestond des tijds veertig jaar en de vereniging wilde dat jubileum op een bijzon dere wijze vieren. Het bestuur no digde Oranje uit voor een oefen wedstrijd en tot verbazing van ve len reisden de spelers van het Ne derlands elftal af naar Zeeland. De wedstrijd was in Vlissingen, want het veld van Seroos voldeed niet aan de eisen van de KNVB. Voetballiefhebber Theo van Beest (61) had destijds snackbar VV Serooskerke krijgt de bal als de club helpt om geld in te zamelen voor Alpe d'HuZes - Theo van Beest Het Trefpunt in Koudekerke en hoorde via-via dat er nog geen sponsor was voor de wedstrijdbal. De Vlissinger hoefde niet lang na te denken, kocht twee goede bal len en stelde ze beschikbaar. Een van die twee kreeg hij na de wed- strijd terug, voorzien van de hand tekeningen van alle spelers. Die bal kreeg een mooie plaatsje in zijn snackbar. Toen hij wat later een restaurant opende in Vrou wenpolder was de bal daar te be wonderen, maar hij raakte uit het zicht toen hij ging werken voor Connexxion. September 2017 hoorde Van Beest dat hij kanker heeft en na verloop van tijd kreeg hij het idee om de bal op Marktplaats te zetten en de opbrengst beschikbaar te stellen voor Alpe d'HuZes om zo de strijd tegen kanker te steunen. Het plan veranderde toen hij in contact kwam met Henk Wonder- gem van VV Serooskerke. ,,Ik ver telde dat ik die bal nog steeds heb en dat de voetbalvereniging hem krijgt als de club helpt om geld in te zamelen voor Alpe d'HuZes." VV Serooskerke doet dat graag, aldus voorzitter Hans van den Broeke. ,,De komende maanden gaan we actie voeren om zo veel mogelijk geld op te halen. We zijn als VV Serooskerke, naast het voet ballen, graag maatschappelijk be trokken." ,,Daarom vragen we ie dereen die betrokken is bij VV Se- rooskerke om mee te helpen deze actie tot een succes te maken." OOST-SOUBURG De Vlissingse Bedrijven Club, ondernemers aan de Madame Curieweg en het da gelijks bestuur van de gemeente Vlissingen vragen de provincie om een rotonde met vijf afslagen op de Ritthemseweg onder aan de afslag aan de A58 en de oprit rich ting Goes. De bedrijven en het dagelijks gemeentebestuur vrezen dat een rotonde met vier afslagen weinig bijdraagt aan ontsluiting van het aan te leggen nieuwe bedrijven terrein Souburg II. De aansluiting van de - nu nog doodlopende - Marie Curiestraat op de Ritt- hemsestraat is al niet optimaal. Gedeputeerde Staten overtuigden met dezelfde argumenten Rijks waterstaat niet van de voordelen van een ovonde met vijf aftak kingen. Onafhankelijke verkeers kundigen lieten na onderzoek weten dat een 'gewone' rotonde overzichtelijker en verkeersveili ger is. Jannie Ruitenburg - den Ouden Karin Wouters - Kleinepier 0118-563209 Melsesweg 1 4374 NG Zoutelande www.compassieuitvaartzorg.nl Theo van Beest met de bal waarmee Marco van Basten vier keer scoorde tegen VV Serooskerke. foto lex de meester WA Deze bal bracht Van Basten het EK Lange Vorststra optiek de |onge at 40, 4461JP Goes www.optiekdejonge.nl Tel.: (0113) 21 12 72 Mob.: 06 83 87 51 44 Q O (ËJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35