Nieuw-Zeeland in rouw na aanslagen r 'Bang dat het al te laat is' cfk regionale nieuws 30 miljoen kilo munitie voor kust Zierikzee Boeken tegen vaccinatie in de ban gedaan li m Walcheren JOL Nieuw-Zeeland is geschokt door twee aanslagen op moskeeën in Christchurch waarbij rechts- extremist Brenton Tarrant (inzet) 49 mensen doodschoot en nog eens tientallen verwondde. Hij plaatste een racistisch manifest op internet. >4 t/m 6 Wat bezielde dader Brenton Tarrant? Tarrant zette aanslag live op social media Reconstructie van de aanslagen Rechtsextremisme in opmars Wereld reageert geschokt en boos Angst voor herhaling, ook in Nederland In zo'n zelfde bommenkerkhof bij Knokke is dat nu al het geval. Onduidelijk is hoe de staat van de explosieve cocktail in de Ooster schelde is en of er ook hier al TNT en fosfor in het water terecht komt. De grootste munitiestort van Nederland werd vijf jaar ge leden voor het laatste gecontro leerd, laat de provincie weten na vragen van deze krant. Ook Nati onaal Park Oosterschelde (NPO) wil weten waar het aan toe is. De vraag is niet of de dumpplaats voor honderden bommen en gif tige granaten uit de Tweede We reldoorlog gaat lekken, maar wanneer. ,,Niets doen is geen op tie, er moet helderheid komen", vinden bomexpert Frank Barink en Siebe Kramer, voorzitter van NPO. De munitie ligt veilig op de zeebodem 'opgeslagen' heeft het In het ergste geval kan de munitiestort exploderen ministerie van Defensie steeds laten weten, maar verschillende deskundigen zijn er niet gerust op. ,,In het ergste geval kan de boel exploderen", zegt bomex- pert Frank Barink die jarenlang bij de EOD werkte. Vergelijkbaar met de vuurwerkramp in En schede? ,,Ja, maar dan keer hon derd. Of de munitie gaat lekken. Springstof bestaat uit TNT en als dat uit elkaar valt in het water hou je DNT over, dat is een kan kerverwekkende stof." Op 12 april staat een bijeen komst gepland met betrokken partijen waar de toekomst van de munitiestort aan de orde komt. Rijkswaterstaat laat weten dat er dit jaar weer een onderzoek komt. Kabinet wil dat Bol.com stopt met verkoop P7 Hardglazen deuren HR++ isolatieglas Douchecabines Glas-in-lood Spiegels Glashandel MELIESTE maga zinc 11 - 'Dat ik zo hard wilde werken, begrepen zelfs mijn beste vrienden niet' Nieuwsmedia FOTO'S AP EN AFP Angst voor gif in Oosterschelde Bomexperts, politici en milieu organisaties maken zich ern stige zorgen over 30 miljoen ki logram levensgevaarlijke muni tie die al tientallen jaren ligt te roesten voor de kust van Zierik zee. Deskundigen zijn er het over eens dat de munitie giftige stoffen gaat lekken. Maurice Steketee Zierikzee - Frank Barink, bomexpert ZEELAND 2 Columnist Özcan Akyol bezoekt briefschrijvers van deze krant. Vandaag aflevering 6 op de site en in de app. Bezoek onze schitterende showroom www.meliesteglas.nl De 12-jarige Matties Dellaert uit Vlissingen liep gisteren met honderden anderen mee in een klimaatmars in Middel burg. ,,Ik vind het belangrijk om mee te lopen. Als we zo door gaan, ben ik bang dat de aarde kapot gaat en dat Ne derland zal overstromen. Ik vind dat er te veel fabrieken en dieselauto's zijn: daar moet wat aan gedaan worden, kilo meterheffingen bijvoorbeeld. Mark Rutte wil dat helaas niet. Eigenlijk ben ik bang dat het al te laat is, dat we de aarde al hebben verpest. Ik wil later ik duurzaam leven, al hoop ik dat het tegen die tijd niet meer nodig is."ZEELAND 5 li Topadvocaat Mirjam de Blécourt zaterdag 16 maart 2019 Bewolkt pzc.nl en nat Ook voor het laatste Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,70 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 1688 5 5 5 5 47" Met Mobiel erbij krijg je elke maand extra veel extra's! Dubbele data Onbeperkt bellen 5,- korting op je inte metfactuur Extra intemetsnelheidthuis Extra tv-pakket Al vanaf 15,- euro per maand Ga naar delta.nl/mobiel of de winkel ./50C\. Daarom, ///delta

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1