4 H r Berghuis weer bij Oranje n Löw kiest drie debutanten 19 Juventus weer loodzware klus in de Champions League SM M Als je naar de statistieken van Ronaldo kijkt, dat zijn ongekende cijfers oogde directe tegenstander Nous- sair Mazraoui is geschorst voor het eerste treffen. Diens mogelijke ver vanger Joël Veltman kan zich alvast opmaken voor een heet avondje. Ajax heeft sowieso nog een oude rekening te vereffenen met Juven tus, daterend van die Champions Leaguefinale in 1996. De Italianen zouden zich in die tijd hebben op gepept met verboden middelen, waaronder epo, al lukte het nooit om dat te bewijzen. Ajax-directeur Edwin van der Sar verdedigde in de finale het doel van de Amsterdam mers en vertrok drie jaar later naar Juventus. Daar hield hij het maar twee seizoenen vol. Marc Over- mars, de huidige technisch direc teur, moest de finale vanwege een blessure aan zich voorbij laten gaan. Veel langer geleden stonden de twee clubs ook tegenover elkaar in de eindstrij d van de voorganger van Kwartfinales Champions League ^Ü^Ajax de Champions League, de Europa Cup 1. Ajax won die finale - en daarmee zijn derde EC i op rij - met Het Juventus van nu is een erva ren geheel, dat nooit het sublieme voetbal laat zien van Manchester City of Barcelona, maar al jaren leunt op het centrale duo Giorgio Chiellini en Leonardo Bonucci, ter wijl Miralem Pjanic op het mid denveld de lijnen uitzet en Ronaldo in de aanval wordt geassisteerd door Paulo Dybala en Federico Ber- nardeschi. Ajax-trainer Erik ten Hag denkt niet dat de tactiek van Juve zijn ploeg per definitie minder ligt. ,,Als wij zo onbevangen spelen als tegen Real Madrid, maar ook realistisch, dan kan daar onze kracht liggen.'' Frenkie de Jong vermoedt dat Ju- ventus niet ontevreden is met de tegenstander in de kwartfinales, maar er klonken al andere geluiden uit Nyon, waar de loting plaats vond. Zo zei Pavel Nedved, Juven- tus-legende en directeur van de club, dat Ajax niet te onderschatten is. Na het historische optreden in Bernabéu kan niemand in Europa meer om de Amsterdammers heen. Die 1-4 in Madrid maakte nog net meer indruk dan de flitsende co meback van Ronaldo co tegen At- lético Madrid afgelopen dinsdag. rijk). Bondscoach Ronald Koe man Koeman had dertig spelers opgenomen in zijn voorselectie. Uit die eerste groep heeft Koe man nu vijf namen geschrapt. Daryl Janmaat, Terence Kongolo, Kenneth Vermeer, Ruud Vormer en Wout Weghorst zijn afgeval len. Doelman Vermeer was de meest verrassende naam in de Bondscoach Koeman laat Feyenoord-doelman Kenneth Vermeer toch buiten selectie voor EK-kwalificatie eerste voorlopige groep van der tig spelers. De keeper van Feyen- oord speelde bijna vier jaar gele den zijn laatste interland, maar kwam door zijn goede prestaties onder de lat bij de Rotterdam mers weer in beeld bij de bonds coach. De selectie Marco Bizot (AZ), Jasper Cillessen (Barcelona) en Jeroen Zoet (PSV); Patrick van Aanholt (Crystal Pa lace), Nathan Aké (Bournemouth), Daley Blind (Ajax), Virgil van Dijk (Liverpool), Denzel Dumfries (PSV), Matthijs de Ligt (Ajax), Kenny Tete (Olympique Lyon) en Stefan de Vrij (Internazionale) Donny van de Beek (Ajax), Frenkie de Jong (Ajax), Davy Pröpper (Brighton Hove Albion), Marten de Roon (Atalanta Bergamo), Pa blo Rosario (PSV), Kevin Stroot- man (Olympique Marseille), Tonny Vilhena (Feyenoord) en Georginio Wijnaldum (Liverpool) Ryan Babel (Fulham), Steven Berghuis (Feyenoord), Steven Bergwijn (PSV), Memphis Depay (Olympique Lyon), Luuk de Jong (PSV) en Quincy Promes (Sevilla) De verdedigers Niklas Stark (Hertha BSC) en Lukas Kloster- mann (RB Leipzig) en midden velder Maximilian Eggestein (Werder Bremen) mogen zich voor het eerst melden bij de 'Mannschaft.' De drie debutan ten nemen de plekken over van Mats Hummels, Jéröme Boateng en Thomas Müller. Löw liet het trio van Bayern München vorige week weten dat hij ze niet meer zaterdag 16 maart 2019 GO ■- - ~w/ S Ajax-verdedigers De Ligt (r) en Blind krijgen in de volgende ronde van de Champions League te maken met het fenomeen Cristiano Ronaldo. FOTO GETTY/EPA - Frenkie de Jong 1ste duel j|| Liverpool Tottenham Titels CL EC I Return ★★FC Porto Manchester City Juventus ^Manchester United Finale Zaterdag 1 juni Madrid Halve finales (30 april/1 mei en return 7/8 mei) Tottenham/Man. City vs Ajax/Juventus 181218 bron: afp uefa 1-0. FC Barcelona spt Man. United/Barcelona vs Liverpool/Porto Keepers Verdediging Middenveld Aanval BERLIJN De Duitse bonds coach Joachim Löw heeft drie nieuwelingen opgenomen in zijn selectie voor de start van de EK-kwalificatie, volgende week zondag in Amsterdam tegen Oranje. nodig heeft. Hummels, Boateng en Müller waren jarenlang vaste waardes in het Duitse elftal en veroverden met hun land in 2014 de wereldtitel. Als titelverdediger strandde Duitsland op het WK in Rusland al in de groepsfase. De ploeg van Löw degradeerde ver volgens ook uit de hoogste divi sie van de Nations League door achter Oranje en Frankrijk als laatste te eindigen in de poule. In Amsterdam verloor Duitsland toen met 3-0, het tweede duel in Gelsenkirchen eindigde in 2-2. Manuel Neuer blijft onder de lat het vertrouwen houden van Löw, hoewel Marc-André ter Stegen uitblinkt bij FC Barcelona.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19