SLAAPZAAL ARTHUR GUINNESS Een opvallend briefje bij de receptie van Barnacles Hostel in Temple Bar, de culturele wijk van Dublin: Gratis oordop jes verkrijgbaar. Achter de balie staat een pot gevuld met die gehoorbeschermers. Een grap? ,,Straatlawaai, snurkende kamergenoten, gasten die om 4 uur 's nachts binnenstrom- pelen: het komt voor'', zegt de receptiemedewerker. ,,Je kunt maar beter eerlijk zijn.'' Daar tegenover staat: je kunt hier vanaf 12 euro per nacht slapen. Je ligt dan weliswaar op een slaapzaal met tien anderen, maar het is een prima optie voor wie goedkoop wil over nachten. Inclusief ontbijt: on beperkt toast, koffie en sap. Wel zelf je bord afwassen graag. Barnacles is goedkoop én levendig. Een Deens gezin, een Mexicaanse straatartiest, een stelletje uit Estland: het hostel, gekozen tot de beste van het land, trekt allerlei soorten mensen. Temple Bar is een wijk met klinkerstraten, hotels, restau rants, boetiekwinkels, straat theater en veel kroegen. The Temple Bar Pub, naast Barna cles, is de meest legendarische. Het café uit 1840 is een monu ment, met elke dag gratis live muziek. Voor 10 euro maak je op een hilarische manier kennis met Ieren, hun gewoontes en cultuur via de comedyshow Ireland, a Survivor's Guide. ,,Je hoeft geen Engels te heb ben gestudeerd om het te volgen. Zelfs Chinezen en kinderen pikken er iets van op'', zegt acteur en bedenker Niall McDo- nagh. De show duurt een uur en is in het hoog seizoen dagelijks rond lunchtijd te bezoeken in de knusse comedyclub op de eerste verdieping van The International Bar. ,,Wij, Ierse mannen, heb ben het imago niet moe ders mooiste te zijn. Daar steek ik graag de draak mee'', zegt McDonagh met een glimlach. Daar is geen woord van gelogen, blijkt als hij even later de show opvoert. Hij neemt zichzelf én zijn landgeno ten in de zeik, op een ma nier die voor iedereen te begrijpen is. The International Bar is sowieso een bezoek waard. De kroeg is meer dan 150 jaar oud, het is er donkerbruin en warm. Zo'n café waar je handen wrijvend binnenloopt. Op de hoek van de bar pruttelt een pan Irish stew. Voor 7,50 euro krijg je een flinke schep van dit stoofpotje, met brood. De gerechten zijn tijdens zo'n vroegevogelmenu net iets goedkoper dan later op de avond. Ook mag je bij sommige restaurants je eigen wijn mee nemen. Op internet vind je een lijst van deze Bring Your Own (BYO) -restaurants. The Church, een voormalige kerk uit 1702, is zo'n plek waar je terechtkunt voor een goed kopere deal (26 euro voor een tweegangenmenu). Het eten is goed, het gebouw is een attractie op zich. Tijdens de transformatie zijn de glas-in- loodramen, het orgel, de balus trade en het plafond intact gebleven. Op de bar staat de buste van Arthur Guinness. De bier legende trouwde in deze kerk met Olivia Whitmore. In 1759 opende Guinness een brouwe rij in Dublin. De bierbrouwer betaalde goed, gaf weduwe pensioen en zorgde voor gratis onderwijs en gezondheidszorg. Liefhebber? Drink een Guin ness in The Church en bezoek de Guinness Storehouse, gratis met de Dublin Pass. De belo ning komt op de zevende verdieping, daar is een bar met een fenomenaal uitzicht. Sit down and relax. Haal een glas Guinness bij de bar, het is bij het bezoek inbegrepen. Reizen Reserveer een bed in een slaapzaal in Barnacles Hostel. Ontbijt is inbegrepen - en vaak ook herrie. Beshoff Bros Aras an Uachtarain Dublin Zoo The Church The International Bar Wil je weten hoe je met een Iers meisje moet flirten? Geïnteresseerd in de Ierse geschiede nis? In slow motion uitleg krijgen over hurling, de snelste teamsport ter wereld? Stap op tijd een restaurant binnen. Veel horecazaken serveren tot 18.00 uur een early bird-menu. En neem je eigen wijn mee. ZATERDAG 16 MAART 2019 41

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 129