NYNKEDEJONG Probleem met verzakkende huizen groter dan gedacht 6 Met bestemmingen in meer dan 100 Idiiden^^ zorgen we dat u altijd vól inspiratie wèer thuiskomt Column ^0 @Nynke Ellen Van Gaalen Nieuwegein Door de droogte afgelopen zomer breidt het aantal huiseigenaren met funderingsproblemen verder uit. Dagelijks krijgt het KCAF tientallen meldingen binnen vanuit tientallen nieuwe ge meenten. Sinds de uitzending van tv-programma De Monitor (KRO/NCRV) en een verhaal in deze krant regent het klachten, want tot drie weken geleden kwamen hooguit twee telefoon tjes per dag binnen. De KCAF is verrast door de nieuwe gebieden waaruit nu ook verzakkingen worden gemeld. ,,We verwachtten geen meldin gen vanuit gemeenten die op zandgrond staan, want dat is geen ondergrond voor funderingspro blemen. Maar die klachten krij gen we nu veel meer'', verklaart directeur Dick de Jong. Uit onge- veer dertig nieuwe gemeenten zijn de afgelopen drie weken klachten gekomen. Met name in huizen van voor 1970 schieten de scheuren erin, doordat de bodem verdroogt en de fundering zakt. Bovendien was het grondwaterpeil maandenlang zo laag dat houten palen niet meer onder water stonden en gingen rotten. De KCAF ver wacht dat een miljoen huizen in de gevarenzone zijn geraakt. De stichting is met het minis terie van Infrastructuur en Wa terstaat in gesprek om de risico's Dagelijks krijgt het KCAF tientallen meldingen binnen van verzakkingen beter in beeld te krijgen. In de huidige risico kaarten zijn extreme weersom standigheden niet meegenomen. De KCAF gaat ook makelaars en taxateurs met cursussen helpen een beter oordeel over funderin gen te vellen. Verder loopt in Rot terdam een proef met sensoren die continu meten hoe snel wo ningen verzakken. Funderingsex perts gebruiken ook vaker satel- lietbeelden om dat te beoordelen. Ruim 2100 scholen houden vandaag de deuren dicht. Wéér een staking in het ba sis- en voortgezet onderwijs. Want ondanks de toezeggingen van het kabinet dat er echt een sa larisverhoging gaat komen, zijn de problemen in het onderwijs nog altijd enorm. Problemen die grotendeels worden ver oorzaakt door de ma gere aanwas van nieuwe docenten, die deels verklaarbaar is door het slechte imago dat het vak van onderwijzer inmid dels heeft. RTL meldde dat in de Beroepspres- tige Top 100 de ba sisschooldocent inmiddels op plek 69 staat, net boven de boekhouders. Tien jaar ge leden stond de docent ba sisonder- wijs nog op plek 42. We willen verhalen van docenten die strijden voor hun vak op aarde is. Die ons vertellen waarom je wél docent zou moeten worden. Laten we de Zendtijd voor Politieke Partijen eens een jaar lang geven aan het onderwijs, voor wat positieve verhalen. Link elke bekende vlogger aan een jonge docent die kan vertellen waarom het wel een goede studie keuze zou zijn, die komt vertellen over het mooiste moment uit zijn of haar carrière. Het moment waarop de docent in kwestie dacht: wat heb ik toch een waan zinnig beroep. Los van alle salaris perikelen en de werkdruk. Geef ons voorbeelden. Een slecht imago heb je niet in een jaar ver anderd. Enzo Knol en Nikkie Tuto rials gaan het lerarentekort ook niet oplossen. En het salaris van de docent moet hoe dan ook omhoog. Maar een beetje positieve pr zou ook echt geen kwaad kunnen. Er is een onmogelijke situatie ontstaan. Omdat de problemen in het onderwijs zo groot zijn, zie je op het nieuws vooral docenten die vertellen wat er allemaal fout gaat, en waarom hun werk zo zwaar is geworden. Dat moeten ze wel doen om de politiek wakker te schudden. Maar ik kan me voorstellen dat je als mid delbare scholier na je exa- mens niet snel voor een lerarenopleiding kiest, omdat je in deze tijden vooral hoort over zaken die het onderwijs niét mooi maken. docenten die strij den voor hun vak omdat het uitein delijk het mooiste vak Stedentrip Londen Zonvakantie Bali Busreis Luxemburg de Moezel Riviercruise Rusland per MS Rublev***+ Excursiereis Noord-Italiaanse Charme vrijdag 15 maart 2019 GO Positieve pr Huiseigenaren hebben op veel meer plekken in het land pro blemen met verzakkingen dan werd aangenomen. De Stich ting Kennis Centrum Aanpak Funderingsproblematiek (KCAF) meldt klachten vanuit een derde van alle gemeenten. Vertel ons wat er zo mooi is. We hebben behoefte aan andere onder- wijsverhalen. Van D^iw.e ne ra I i siMTras Kras.nl/20324 Kras.nl/39436 Kras.nl/91057 Kras.nl/31658 Kras.nl/62326 >er persoon o.b.v. 2 personen exclusief servicebijdrafle (cruisej, réseryerfjigskostei lamiteitenfonds Hotel in een Victoriaans herenhuis Inclusief retourvlucht en ontbijt Op loopafstand van Oxford Street O.a. Luxemburg-Stad en Trier Hotel in centrum van Vianden Klantbeoordeling 8,3 O.a. Moskou en St. Petersburg Incl. vlucht, transfers en maaltijden Excursiepakket inbegrepen! Inclusief ontbijt Typische Balinese bungalows Klantbeoordeling 8,6 Venetië, Bologna, Verona en meer Proseccotour, ontbijt én diner 4-sterrenhotels in Abano Terme

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6