Werving school België verbaast wethouder Fout in de bezorging van drugsbrief politie Sluis 7 NIEUWBOUW CAMPING Na achttien jaar ziet het hart van camping Zonneweelde in Nieuwvliet er totaal anders uit. Windmolens bij grens verrassen gemeente Sluis Een indoorspeeltuin, verga derruimte, Italiaans res taurant, 'food market', fri tuur, elektrische fietsver huur, funshop, receptie en wasse rette - dat komt allemaal in het nieuwe gebouw, waar nog volop aan gewerkt wordt. Ook mensen uit de buurt kunnen er terecht. ,,We dachten: als we dan toch din gen gaan veranderen, doen we het ook gelijk helemaal", zegt eigena resse Maaike Basting. Camping Zonneweelde had ja renlang een voormalige boeren schuur als kloppend hart. Daar wa ren het horecagedeelte, een frituur en een supermarkt gevestigd. Er naast stond het woonhuis van de familie Basting, met daaraan vast de receptie en een werkloods. Het asbest op het dak van de schuur moest gesaneerd worden en toen kwam de vraag: verbouwen of nieuwbouw? Het werd nieuw bouw, en daar pakt Zonneweelde flink mee uit. De schuur en andere gebouwen gingen na de zomer te gen de vlakte. Het nieuwe gebouw staat er al en aan de binnenkant wordt gewerkt. De visie is duide lijk: veel glas en open ruimtes die met elkaar in verbinding staan. Spelen tot in de nok Het speeltoestel van de indoor speeltuin staat er al. Het houten toestel beslaat de hele ruimte van zo'n 250 vierkante meter. ,,De ruimte wordt benut tot in de nok van het dak, zo'n acht a negen me ter hoog." Er wordt nog gewerkt aan een glooiende vloer van rub- ber. Alsof je op het strand bent. Kinderen kunnen, door een polsbandje te scannen, in de speel tuin komen. Kleine bezoekers van buitenaf kunnen er ook spelen, daar wordt entree voor gevraagd. Het bandje komt binnen ook van pas; wanneer ze het bij een zuil scannen, kunnen ze wedstrijdjes tegen elkaar spelen. En er komt een kleine bioscoop. Ook de receptie krijgt een tech nologisch snufje; er komt een zuil met scanner. ,,De bevestiging van de reservering heeft een barcode, en die kan worden gescand." Gas- Bij de receptie komt een scanner. Mensen willen meestal graag eerst naar hun plek ten kunnen er afrekenen of een kaartje krijgen voor de slagboom. Want, is de gedachte, mensen die lang in de auto hebben gezeten, willen graag eerst naar hun plek. Ook jongeren vinden het makke lijker om zelf in te checken, weet Basting. De receptie en de winkel, ofte wel 'food market', lopen in elkaar over. ,,Zo kan de winkel altijd open zijn." Verse producten De naam supermarkt dekt de la ding niet meer: ,,We hebben veel verse producten, een sinaasappel pers en koffiehoek." En er zijn dertig recepten uitgewerkt, waar van er dagelijks twee als suggestie worden aangeboden. Alle produc- ten liggen bij elkaar, met het re cept erbij. Verder verschijnt er een 'funshop' met strandspullen en hebbedingen en een loungege deelte. Het parkeerterrein wordt groter en de weg wordt opnieuw aangelegd. Dat moet ook wel; er komt een Italiaans restaurant in het gebouw, met zo'n 86 zitplaat sen binnen, en een terras. Met op de eerste verdieping een vergader ruimte. Aan de kant van het fiets pad komt het frituur waar je ook pizza kan afhalen. ,,Tien maanden per jaar is de horeca open. We gaan zien hoe het loopt." DAMME Drie windturbines ko men vlakbij de grens bij Sluis, aan Belgische zijde. De molens wor den zo'n 180 meter hoog. De gemeente Sluis was daar niet van op de hoogte. CDA-er Leen Kamphuis trok erover aan de bel. De drie molens komen ter hoogte van Lapscheure, in de gemeente Damme, te staan. Sluis wist van niets, zegt wethouder Francois Babijn. ,,De bevoegdheid ligt bij de provincie West-Vlaanderen", zegt hij. ,,Maar we zijn niet in kennis gesteld. We gaan zeker in formeren naar de plannen." De gemeente Terneuzen werd in februari ook al verrast door een plan voor turbines bij Zelzate. BRESKENS Het is foutgegaan met de huis-aan-huis bezor ging van de brief van Sluis en de politie aan alle Bressiaan- ders waarin ze worden opge roepen informatie over drugs criminaliteit door te geven. De brief had woensdag of donder dag, gevouwen in het Zeeuws Vlaams Advertentieblad, in Breskens op ieders mat moeten ploffen. In de brief wordt de dorpelingen gevraagd kennis over onfrisse zaakjes rondom drugs niet voor zichzelf te hou den. Het gaat dan om namen en adressen van (vermoede lijke) dealers, kentekens van scooters en auto's, dumpingen van drugsafval en reuring op vreemde tijden rond (leeg staande) panden. Breskens is als proefdorp aan gemerkt voor de huis-aan-huis hulpvraag. Maar het ging dus mis. ,,Ondanks zorgvuldige af spraken", aldus een gemeente woordvoerster. De verspreider van het Advertentieblad be zorgde de brief slechts in een deel van het dorp. De brief wordt nu mogelijk dit week einde bezorgd. Tips over drugs criminaliteit kunnen naar: Drugsoverlastlijn Zeeuws- Vlaanderen 0800-0225085. De gemeente Sluis maakt zich al ja ren sterk om de 'weglek' van scho lieren naar België te voorkomen. Zo is er een paar jaar geleden begon nen met startgroepen voor peuters in Eede. Een advertentie in het West-Zeeuws-Vlaamse streekblad Rondje West is dan ook opmerke lijk: die is van de gemeentelijke ba sisschool De Regenboog in Sint- Laureins, net over de grens. Ouders worden uitgenodigd voor een ken nismaking. Ook presenteert de school een lij st met voordelen, zoals gratis uitstapjes. Afspraken ,,Tjatwitterde Werkman. ,,Ik ga maar eens opheldering vragen bij mijn collega schepen van de ge meente Sint-Laureins." Conny Tanghe (Nieuw Gemeentebelang) stelt er ook vragen over. ,,Ik heb actie ondernomen, ik ga in gesprek", zegt de wethouder. ,,In het verleden zijn afspraken gemaakt om niet te ad verteren in elkaars gebied, maar dat was ver voor mijn tijd. Ik heb geen idee waarom dit er nu in staat." vrijdag 15 maart 2019 VL Zonneweelde helemaal in het nieuw Sophie Stockman Nieuwvliet -Maaike Basting, Zonneweelde Een basisschool uit het Belgi sche Sint-Laureins werft leerlin gen in West-Zeeuws-Vlaande- ren. Wethouder Jack Werkman is verbaasd en wil opheldering. Sophie Stockman Sluis Eigenaresse Maaike Basting in de indoorspeeltuin in wording. Het op maat gemaakte speeltoestel staat er al. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 62