Terneuzen zit provincie op de huid met manifest 180 ideeën voor naam nieuwe Zwindijk Oppositie presenteert nieuw handvest 6 De Hulster oppositie heeft een appel te schillen met B en W Vragen blijven onbeantwoord en cruciale informatie wordt te laat verstrekt. In 2004 is het handvest actieve informatieplicht van de gemeente Hulst vastgesteld. Een uitvloeisel van de dualisering, waarbij taken en bevoegdheden van gemeente raad en college van B en W meer van elkaar zijn gescheiden. De 'oude' handleiding is nooit aange past, terwijl in de loop der jaren heel veel is veranderd, stellen oppo sitiepartijen Groot Hontenisse en HulstPlus. Ze noemen: een over vloed aan informatie, regionale sa menwerking, toenemend belang van integriteit en soms bijten pri vacyregels en open informatie el kaar. ,,Wij zijn als raadsleden door de burgers gekozen om hun belangen te behartigen en het beleid van het college te controleren", zegt Frank van Driessche van Groot Honte- nisse. ,,En dat kunnen wij niet naar behoren doen als onze vragen niet worden beantwoord of niet worden betrokken bij besluitvorming", al dus Jos van Eck, fractievoorzitter van HulstPlus. Met name sinds het aantreden van het nieuwe college schiet de in formatievoorziening te kort, vol gens beide partijen. Er zou geen antwoord komen op vragen (over het zorgbeleid, het gekrakeel bij Den Dullaert), achtergrondinfor matie wordt niet verstrekt (een ad vies over het nieuwe museum), ze worden pas geïnformeerd als de pap is gestort (idem museum en de plotse afsluiting van de Frans van Waesberghestraat). ,,Burgers heb ben het recht te weten wat er speelt", zegt René van den Kie- boom (GH). Volgens Albert Reunis (Hulst- Plus) is de uitdrukking 'een broe dende kip moet je niet storen', het nieuwe stopzinnetje van B en W. ,,Maar het lijkt vaak wel een olifan tendracht! Het college moet zich soms ook door de raad onder de vleugels laten kijken om te zien hoe het staat met het ei." Groot Hontenisse en HulstPlus hebben daarom het verouderde handvest geactualiseerd, met re- ageertermijnen voor het college en het verzoek aan het college aan te geven waarom bepaalde informatie niet wordt verstrekt. Ook bevat het tijdruimte voor het indienen van wensen en bedenkingen. Belang Beide partijen willen het handvest bespreken in de eerstvolgende commissie algemene bestuurlijke zaken (ABZ) en hopen dat iedereen dan een steentje wil bijdragen. Van den Kieboom: ,,De coalitiepartijen hebben er ook belang bij, want over een paar jaar zitten zij misschien aan de andere kant." Met stip op nummer één staat de oproep 'zo snel mogelijk een onder zoek te beginnen over hoe de tol voor de Westerscheldetunnel op korte termijn kan worden beëin digd'. En: 'Organiseer een lobby met gelijkgestemden uit overheden en bedrijfsleven richting het Rijk'. Want, stellen de fractievoorzitters van alle twaalf partijen in de Ter- neuzense gemeenteraad, 'tolhef fing zorgt voor ongelijke behande ling binnen Nederland'. Hoog scoren ook voldoende nieuwbouw van woningen, de aan leg van een spoorverbinding tussen Gent en Terneuzen, behoud van onderwijs- en zorgvoorzieningen in Zeeuws-Vlaanderen en maatre gelen om grensbarrières tussen Zeeland en België af te breken. De provincie speelt met name een rol als het gaat om wonen. De bevol- kingskrimp is kleiner dan ver wacht, mede door de komst van Belgen en de economische ontwik keling. De provincie moet het be leid daarop aanpassen, vinden de Terneuzense fractievoorzitters. Milieuhandhaving is ook een be langrijke taak van de provincie. Me ten is weten. Terneuzen wil daarom, bieden de Terneuzense politici aan, met de provincie, North Sea Port, de industrie en mi lieudienst RUD werk maken van 'een breed werkend en effectief meetsysteem voor luchtkwaliteit' in de Kanaalzone. De provinciale lijsttrekkers krij gen morgen al de kans te reageren. De gemeente Terneuzen houdt in Porgy Bess vanaf 20.00 uur een verkiezingsdebat. IN DE REGIO NLdoet actie Jongerenplasa Lezing over pensioenen Kaartmiddag MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 15 maart 2019 VL 'Hulst informeert burger te weinig' Sheila van Doorsselaer Hulst Dat is niet uit te leggen aan de in woners. De informatievoorziening moet veel beter. Jos van Eck. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE ZWINDIJK Honderdtach tig mensen hebben een naam bedacht voor de nieuwe Zwindijk tussen Re- tranchement en Knokke. Vooral mensen, dieren en locaties dienden ter inspi ratie. Het natuurgebied op de grens werd zo'n 120 hec tare groter en kreeg dus een nieuwe dijk. Met het af graven van de oude dijk, de Internationale Dijk, is inmid dels begonnen. De Zwincommissie zoekt een naam voor de nieuwe dijk en maakte er een prijs vraag van. Overigens is nog niet hele maal duidelijk hoe de pro cedure verder in z'n werk gaat. Zowel Knokke-Heist als Sluis hebben eigen ma nieren voor de naamgeving van straten en dijken. De Terneuzense politiek heeft eensgezind in een manifest een serie verlangens op tafel gelegd bij de partijen die meedoen aan de provinciale verkiezingen, onder het motto 'We moeten het ijzer smeden als het heet is'. Harmen van der Werf Terneuzen HULST Voor de negende keer komt Jonge- renplasa in actie voor NLDoet. Van daag wordt de ver lichting van het po dium in de Chillsoos in Westdorpe ge moderniseerd en het podium zelf van een likje verf voor zien. Morgen is de laatste voorronde van 'Steenworp', en ook daar kunnen de NLDoet vrijwilligers kennis maken met de activiteiten van Jongerenplasa. Iedereen tussen de 12 en 23 jaar is dan vanaf 16.00 uur welkom in Den Dul- laert. TERNEUZEN Rob de Brouwer van 50PLUS geeft morgen een lezing over het pensioen stelsel in Neder land. Pensioenspecialist de Brouwer werkte als onder andere Directeur Economi sche Zaken van de Provincie Noord Brabant en is voor zitter van de Neder land-se Bond voor Pensioenbelangen. De lezing vindt plaats Grand Café Ter Nose in Terneuzen en be gint om 15.30 uur. Aanmelden kan via de mail: secretaris @50pluszeeland.nl. SLUISKIL VV Sluiskil houdt zaterdag een kaart- middag in de kan tine te Sluiskil. De middag begint om 13.30 uur en is voor jong en oud toegankelijk. Tijdens de middag staan de spelvor men bieden en jo keren op het pro gramma. Toegang is gratis en aanmelden is niet nodig. HOEK Even uit de dagelijkse beslommeringen, maar ook een stukje nieuwsgierigheid. Tegenwoordig zet menig kloos ter de deuren open. Toneelvereniging d' Oekse Leute komt met het blijspel Kom bij in het Klooster op de planken. Moe der Overste stelt de regels, maar is dit écht haar roeping? Ook monnik Simonus en non Francis hebben hun bedenkin gen. De gasten zien het wel zitten zo'n weekeindje weg, of waren ze te optimistisch? Uiteindelijk denkt iedereen zijn 'weg' gevonden te hebben. Tijdelijk of voorgoed Vanavond is de première in het dorpshuis om 19.30 uur. Voor info: www.dehoekseleute.nl. foto peter nicolai AXEL De Halle, 13.30 uur: Bingo; BIERVLIET Dorpshuis, 11.30 uur: NL Doet met ouderwetse broodmaaltijd en optreden De Jochies; HOEK Dorpshuis, 19.30 uur: Toneelgroep d'Oekse Leute speelt blijspel 'Kom bij in het klooster'; HULST De Lieve, 13.00 uur: Biljarten Kanaalzone; 13.30 uur: Bridge; Reynaertcollege Zoutestraat, 19.30 uur: FoXart optredens van leerlingen; KLOOSTERZANDE Binnen deur, 10.00 uur: Wandelclub; 13.30 uur; Bingo; OOSTBURG Ledeltheater, 20.15 uur: Soulprogramma 'It's a man's world' door the Legends; OSSENISSE't Schallemaaj, 20.00 uur: Optreden The Crook and the Bluff (USA); SAS VAN GENT St. Albert, 13.00 uur: Bridge; De Statie, 18.00 uur: Foto ex positie Sasse Fotokring; 18.45 uur: Jeugdschaken; SINT JANSTEEN Café Ambi ance, 20.00 uur: Bingo; SLUIS Belfort, 19.30 uur: Concert muziekvereniging Apollo; SLUISKIL 't Meulengat, 13.30 uur: Biljarten; TERNEUZEN Bachten Dieke, 15.00 uur: Kerkdienst; Porgy Bess, 20.00 uur: Poli tiek café gemeente Terneuzen in kader provinciale verkiezin gen; Beneluxweg 101, 13.00 uur: Info centrum Portaal van Vlaanderen geopend; Utopia keramiek, Beethoven- hof, 18.00 uur: Open huis; Jes Dance Center, 08.30 14.30 uur: Creadag (inspelend op stakingsdag onderwijs); Vliegende Vaart, 08.00-15.30 uur: Activiteitendag voor kin deren inspelend op stakings dag onderwijs); Scheldetheater, 20.00 uur: Heroes of Music door de 3JS. BLIJSPEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 61