II Inwoners Vlake gaan 'bizarre' berg zwerfvuil te lijf Groot feest voor alle senioren in Kruiningen Geen nieuw zwembad in Sint-Maartensdijk 6 Sint-Maartensdijk krijgt geen nieuw overdekt zwembad. In plaats daarvan wordt het verouderde bad Haestinge volgend jaar na de zomer voor 1,5 miljoen euro gerenoveerd. IN DE REGIO Groot concert mannenkoren Maak een bewegend object Snuffelmarkt MIJN DORP, MIJN STAD Tenminste, als het aan burgemees ter en wethouders ligt. De gemeen teraad spreekt zich komende we ken uit over dat plan. Te beginnen in de commissievergadering van dinsdag 26 maart. Een paar jaar geleden wilde de gemeente nog af van het sterk ver ouderde Haestinge. Een deal met vakantiepark De Pluimpot werd gemaakt. Daar zou een nieuw zwembad komen dat ook voor de inwoners zou zijn. De gemeente stak er geld in, kon dan zwembad Haestinge sluiten en zo een dure renovatie voorkomen. De Pluimpot kwam echter in financiële proble men, waardoor het nieuwe zwem bad er nooit is gekomen. En dus werd het plan aangepast. Het idee was om op een andere plek wél een nieuw bad te bouwen via een pu- bliek-private samenwerking; de ge meente met marktpartijen. Bouwgroep De Nijs-Soffers voelde daar wel wat voor. Die kon de opbrengst van de bouw van wo ningen in de Geertruidapolder deels gebruiken om in het zwem bad te steken. Maar april vorig jaar werden de woningbouwplannen daar voorlopig stilgelegd. De ge meente verlegde haar prioriteit naar bestaand bebouwd gebied, zo als de wijk West die nu grondig ge renoveerd wordt. Om toch door te kunnen gaan, ,,Maar als je goed kijkt, zie je echt overal afval liggen in de berm van de Kanaalweg", zegt Ernst Filius uit Vlake. „Persoonlijk erger ik me al heel lang aan de troep. Maar ik ben ook geen gekke henkie dat ik alles in m'n eentje ga opruimen." Filius besloot zijn irritaties te delen op de buurtapp van Vlake, met als resul taat dat er morgen een grote op- ruimactie gepland staat. De sloten en bermen rond de huizen zijn al opgeruimd, vandaar dat de Vlake- naren zich vooral richten op de route tussen de woonkern en de Vlakebrug. ,,Ik denk dat we op dat vroeg De Nijs-Soffers ruim een miljoen euro. Bovendien zou het bad kleiner worden dan gepland, zouden de voetbal- en korfbalver eniging moeten verhuizen en wilde de bouwgroep de grond (7000 vier kante meter) in handen krijgen waar het zwembad nü ligt. Ook wilde ze een optie op de locatie waar De Rieburch zit, de basis school die verhuist naar een nieuw pand bij de Westvest. Gortig Die wensen zijn burgemeester en wethouders te gortig. En sommige wensen mógen niet eens, schrijven b en w in het raadsvoorstel, omdat er dan sprake is van ongeoorloofde staatssteun. Ze stellen daarom de raad voor het bestaande bad te re noveren. De kosten: meer dan an derhalf miljoen euro. Bovendien schieten de exploita tielasten dan omhoog naar 150.000 euro per jaar, terwijl daar nu een derde van voor wordt uitgetrokken. In het raadsvoorstel worden ook drie extra varianten genoemd. Zo als sluiting van het bad en het be spaarde geld inzetten om vervoer naar De Spetter in Tholen te orga niseren. Of om met dat geld De Spetter 'op te waarderen.' Een derde variant is om aan te haken bij het idee van zorgcentrum De Schutse in Sint-Annaland; dat on derzoekt de mogelijkheden om een instructiebad aan te leggen. stuk zeker acht vuilniszakken kun nen vullen", zegt Filius. Opvallend is volgens hem de grote hoeveelheid koffiebekertjes. Het kan bijna niet anders dan dat weggebruikers van de drukke Ka- naalweg die uit het raam gooien. Ook aan de andere kant van de dijk is het één grote zooi. ,,Dat is afval wat uit het Kanaal komt waaien. Daar gaan we misschien nog een keer een aparte actie voor houden om dat op te ruimen." Filius denkt dat de opruimactie de saamhorig heid ten goede komt. Wie wil helpen, is zaterdag om 09.30 uur welkom bij Reeweg 1. Ik denk dat we op dat stuk zeker acht vuilniszakken kunnen vullen B en W willen oude bad renoveren vrijdag 15 maart 2019 BE GOES In de Grote of Maria Magdalenakerk wordt morgen een speciaal mannen- concert gegeven door het Chr. Man nenkoor Ichthus en het Chr. Samenge steld Mannenkoor Zeeland. In totaal zijn er meer dan 250 zangers. Naast koorzang is er ook samenzang. Het concert begint om 19.30 uur en is gra tis toegankelijk. Na afloop van het concert wordt er gecollecteerd voor de Oase in Oud dorp en de MAF. GOES De bibliotheken in Goes, Kapelle en 's- Gravenpolder hou den in maart een workshop voor kin deren. Tijdens de workshop ontwik kelen zij zelf een mechanisch, draai end, bewegend ob ject. De workshops zijn van 15.30 tot 17.00 uur. De eerste workshop is op woensdag 20 maart in bibliotheek Goes. Vrijdag 22 maart wordt de workshop gehouden in biblio theek Kapelle en de laatste workshop is op dinsdag 26 maart in bibliotheek 's-Gravenpolder. De kosten bedra gen 3,50 euro voor leden van de biblio theek en 5,00 euro voor niet-leden. Aanmelden kan via oosterschelde.op- shop.nl. WEMELDINGE Optisport houdt morgen tussen 10.00 en 14.00 uur een snuffelmarkt in De Wemel. Op de snuffelmarkt zijn al lerlei tweedehands artikelen te vinden. Onder andere kle ding en boeken. Toegang is gratis. LESMARATHON GOES Ruim tachtig leerlingen van het Ostrea Lyceum be gonnen gisterochtend aan een lesmarathon van 24 uur. Het gaat om scholieren uit de bovenbouw van alle afdelingen. Ze kregen les in onder meer reanimeren, zoals Sem Kamstra (r) en Gabriel Harrison, bloemschikken, lasergamen, pokeren, drama en Chinees en Japans. Daarnaast deden nog eens 40 leerlingen mee aan een game-marathon. Elke leerling moest zich voor minimaal vijftig euro laten sponsoren. De op brengst is bedoeld voor Stichting Jayden. De lesmarathon eindigde gisterochtend om 07.00 uur. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Michiel Bouwman Sint-Maartensdijk Zwembad Haestinge in Sint-Maartensdijk. De elf gezinnen die in het klein ste plaatsje van Reimerswaal wonen, hebben er zelf part nog deel aan, maar worden er wel elke dag met een 'bizarre' hoe veelheid zwerfvuil geconfron teerd. Morgen komen ze in actie en gaan ze de troep te lijf. Joeri Wisse Vlake - Ernst Filius COLIJNSPLAAT GalleryMaritime, 12.00-17.00 uur: Tentoonstelling 'Tussen water en wind'; GOES Centrum 't Westlicht, Albert Joachimkade 3, 10.00-12.00 uur: Inloop voor hulpvragen, luisterend oor en koffie en thee; Ruilwinkel, 13.00 uur: Viering 12-jarig bestaan van de ruilwinkel; Inloophuis Oase, Roosevelt- laan 87, 13.30-15.30 uur: Open middag kleigroep 'Werk in Uitvoering'; Theater De Mythe, Bleekveld 1, 20.00 uur: Musical Ciske de Rat door Muziektheater Zeeland; HEINKENSZAND Galerie 't Kunstuus, 13.00 18.00 en 19.00-20.30 uur: Expositie Marius van Nieuw- kerk en Lies van Strijdhoven; KAMPERLAND Dorpshuis Casembroot, Alexi- aplein 3, 13.00-16.00 en 20.00-23.00 uur: Vrij biljarten; KLOETINGE Dorpshuis Amicitia, 10.00 uur: Wandelproject Elke Stap Telt; SCHERPENISSE Brasserie De Zeester, 20.00 uur: Bingo; THOLEN Atrium gemeentehuis, Hof van Tholen 2, 13.00-15.00 uur: Taalcafé; Meulvliet, 14.30-16.30 uur: CVA/NAH Trefpunt met als thema 'Hersenletsel en de ge volgen;' WAARDE Dorpscentrum MeerWaarde, 14.00-16.00 uur: Bingo voor ouderen WOLPHAARTSDIJK Dorpshuis de Griffioen, 18.30 20.30 uur: Zomer kinderkle ding- en speelgoedbeurs YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur: Weekmarkt; Moerzicht, 14.00-16.00 uur: Spelmiddag met o.a. koersbal en sjoelen KRUININGEN Optredens van het Seniorenorkest Zeeland en Ons Boere- goed, én een kopje koffie of thee. Gratis. De Senio renraad Reimerswaal en de Stichting Senioren Rei- merswaal hopen zo de grote zaal van Ons Dorp huis in Kruiningen dinsdag 26 maart helemaal gevuld te krijgen. Tot op heden trok de jaarlijkse feestmid dag niet meer dan zo'n vijf tig deelnemers. Willem van Zon uit Rilland, actief in beide besturen vindt dat jammer. Vandaar zijn initia tief om een gezamenlijke middag te houden. Ook Zorggroep Ter Weel, actief in alle Reimerswaalse dor pen, doet mee. De feest middag begint om 13.30 uur. Aanmelden is niet nodig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59