O O) CD O II 14 ZEELAND BSC-toernooi strikt Jeka als vervanger Buigen of barsten voor Groene Ster NK-debutant Van Ee meteen kanshebber Rittenkoers trapt af met proloog in Yerseke J P0S[ Het deelnemersveld voor de Borsele Sloepoort Cup is rond. De organisatie kreeg onlangs een afmelding van zaterdag-derdeklasser Walche ren, maar vond een vervanger in Breda. Jeka heeft zich deze week namelijk aangemeld voor het voorbereidingstoernooi, dat dit jaar voor de 33ste keer op het programma staat. Die ploeg speelt in de tweede klasse E van het zondagvoetbal, net als Zeelandia Middelburg, en koppelt de deelname aan een trainings kamp in Wolphaartsdijk. In totaal doen er zestien ploegen mee in Nieuwdorp, waarvan vijftien uit Zeeland. Zij zijn verdeeld over drie categorieën. Kijk voor de indeling op pzc.nl/sport. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen spelen vanavond in de eredivisie een cruciaal duel met het oog op de play-offs om de lands titel. In Heerhugowaard is FC Marlene de te genstander (aftrap 21.30 uur). Groene Ster staat momenteel vijfde, terwijl een plek bij de bovenste vier nodig is om de ti telstrijd te halen. Die vierde plek is nu nog in het bezit van de tegenstander van vanavond. Het verschil is drie punten en dat gat wordt bij een Zeeuwse zege gedicht. FC Marlene heeft wel een veel beter doelsaldo. Groene Ster mag dus geen fouten meer maken en moet hopen dat Marlene steken laat vallen. Derby Met biljarter Peter van Ee heeft Zeeland ko mend weekeinde een debutant op het Neder lands kampioenschap libre. Hij debuteert op 68-jarige leeftijd. Van Ee biljartte lange tijd terug bij een wilde bond op Zeeuws-Vlaanderen in 't Bierwinkel tje. Hij verliet echter de provincie voor zijn werk en stopte daarom met biljarten. Maar na zijn terugkomst in Zeeland pakte hij de sport weer op bij ALM in Goes. ,,Dit seizoen werd ik tweede in het district, maar won ik het gewestelijk kampioenschap." Van Ee komt daardoor als tweede het NK bin nen en is een serieuze titelkandidaat. Assistent Zeeuwse finishplaats bekend." De proloog zal in elk geval in het havengebied van Yerseke plaatsvin den en de renners ook voor een deel door de polders voeren. ,,Ik ben blij dat we erin geslaagd zijn om de etappekoers op deze manier aan Zeeland te verbinden", laat sportge- deputeerde Jo-Annes de Bat na mens de provincie Zeeland weten. ,,We hebben zowel een proloog als rit in lijn binnengehaald, maar we gaan het ook breder trekken. Er zal elke dag een Zeeuwse trui worden uitgereikt tijdens de wedstrijd en er zullen verschillende side-events zijn." Deelnemersveld Vooralsnog hebben drie World- Tour-ploegen zich aangemeld voor de vernieuwde ZLM Tour. De enige Nederlandse WorldTour-formatie Team Jumbo-Visma, Team Sunweb en Team Katusha-Alpecin geven acte de présence. Roompot-Char- les, Wallonie-Bruxelles, Wanty- Groupe Gobert en Sport-Vlaande ren Baloise zorgen voor de pro con tinentale inbreng. De rest van het deelnemersveld wordt voorlopig aangevuld met Nederlandse conti nentale ploegen. De etappekoers bestaat traditie getrouw uit vijf ritten, waarvan één heuveletappe, maar richt zich op- sche Bredene, passeren de renners immers Zeeuws-Vlaanderen en de Westerscheldetunnel, om uiteinde lijk ook in een Zeeuwse plaats te fi- Als je die drie renners kunt strikken, mag je meteen van een succes spreken Mark Cavendish, Philippe Gilbert, André Greipel; het is maar een greep uit de toppers die in het ver leden de Ster ZLM Toer op hun naam hebben geschreven. De koers verdween echter afgelopen jaar van de kalender en leek daarmee als een nachtkaars uit te gaan. Cees Priem betreurde de gang van zaken en zette zijn schou ders eronder. „Ik probeer als wed strijdorganisator altijd iets extra's voor Zeeland te doen. Dat we dit evenement met ZLM opnieuw op de kalender heb- nieuw voornamelijk op de sprinters. „Met de Ronde van Zwitserland en het Critérium du Dauphiné hebben we concurrentie van twee topwedstrijden voor klas sementsrenners", beseft de nieuwe directeur van de koers en voormalig topsprinter Jean-Paul van Poppel. „Het zou echter mooi zijn als we opnieuw topsprinters als Dylan Groenewegen en Marcel Kittel aan het vertrek kunnen krijgen. Verder ben ik in gesprek met André Grei pel. Als je die drie renners kunt strikken, mag je meteen van een succes spreken." nishen. ,,Welke plaats dat gaat wor den, is nog niet bekend", is Priem vooralsnog geheimzinnig. ,,Zierik- zee was lange tijd in de running, maar door de drukke agenda is dat uiteindelijk niet doorgegaan. Bin nen twee weken maken we de ben gekregen, is fantastisch", ver telt Priem trots. Naast ZLM is ook de provincie Zee land meer bij het evenement be trokken. Dat resulteert onder meer in een proloog in Yerseke. „In Yer seke leeft de koers", meent wet houder Kees Verburg van de ge meente Reimerswaal. „Met Jo de Roo, familie Tolhoek en Johnny Hoogerland heeft Yerseke verschil lende toppers uit de wielersport voortgebracht. Dit evenement past dan ook perfect bij ons." Daar blijft het echter niet bij. In de eerste rit, met start in het Belgi- vrijdag 15 maart 2019 GO VOETBAL ZAALVOETBAL Groene Ster Vlissingen. foto paul ten hacken BILJARTEN De derby tus sen Philippine en Terneuzen in de derde klasse A van het zondag voetbal wordt net als de afge lopen seizoe nen op zater dagavond ge speeld. De af trap is vol gende week zaterdag (23 maart) om 20.00 uur. Beide clubs hopen op deze manier meer publiek te trek ken. Eerder dit seizoen won Terneuzen de thuiswedstrijd met 2-0. 2 Zaterdag-der deklasser Wal cheren raakt niet één, maar twee stafleden kwijt aan zon dag-hoofdklas ser Vlissingen. Die ploeg neemt behalve hoofdtrainer Kevin Hollander ook assistent trainer Renaldo Jacobs over van de stads genoot. Hollan der en Jacobs zijn momenteel bij Walcheren nog samen ver wikkeld in de ti telstrijd in de zaterdag-derde klasse A. ZLM Tour hoopt op topsprinters Zeeland is dit weekeinde goed vertegen woordigd in Zierikzee bij de derde plaatsings wedstrijd acrogym van turnbond KNGU voor de districtsfinale CDE. Dertien teams - van Delta Sport, Forza Goes, VTV Vlissingen en Thor Sas van Gent - komen morgen en zondag in actie tijdens de wedstrijd in het Laco sport centrum. In totaal doen er zo'n 170 teams mee. Behalve Zeeland zijn ook Noord-Brabant en Limburg vertegenwoordigd. Voor de wielrenners van TMZ (Trimbelan- gen Midden-Zeeland) staat binnenkort de eer ste wedstrijd, in NIeuw- en Sint-Joosland, op het programma. Tot die tijd kan er nog getraind worden in Kruiningen. Morgen (13.30 uur) wordt daar de derde trainingsrit gehouden. a Na een jaar afwezigheid keert de Ster ZLM Toer terug op de in ternationale wielerkalender als de ZLM Tour. De koers trapt af met een proloog in Yerseke, waardoor de link met Zeeland behouden blijft. Sterker nog: ook de eerste rit in lijn zal in Zeeland finishen. ,,Ik ben blij dat het gelukt is", aldus een opge luchte Cees Priem namens het organiserende Libéma Cycling. Job de Feijter - Jean-Paul van Poppel, Yerseke Koersdirecteur André Greipel. fotoafp Marcel Kittel. FOTO BELGA Dylan Groenewe gen. FOTOEPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50