V 12 ZEELAND Het veggiemenu van Hof aan Zee in Dishoek is een must in de Week zonder Vlees. Toch gaan we voor de bijl. Die wilde gans móeten we proeven. ETEN HOF AAN ZEE, DISHOEK Elian van 't Westeinde Groenten en kruiden uit de velden, wild van een jager uit de buurt, vis uit de nabijgelegen zee. De New Nordic Cuisine van het Deense fe nomeen Noma trekt al jaren hor des foodies naar Kopenhagen. Voor de Zeeu wen onder hen hebben we goed nieuws: blijf lekker in de buurt en ga naar Hof aan Zee. Het restaurant van Irma Goedbloed en Marcel Meij er zit in een Scandinavische noodboerderij, de inspiratiebron voor het naar Zeeland halen van de kookfilosofie uit het hoge noorden. ,,Eten van eigen bodem, weten waar op deze aardbol je zit en welk jaargetijde het is", zegt autodidact Marcel vanuit de keuken. ,,Dat laten proeven, vind ik belangrijk." Zei je nou autodidact? Ja, Marcel is een keukenprins die leeft, droomt, leest en alles onderneemt wat met voeding te maken heeft. En de lat ligt hoog. Toeristenme nu's komen hier niet op tafel. Wel verfijnde ge- rechten, huisgemaakt. Dat vergt veel handen aan het fornuis. Daarom staat sinds 2016 een klein team in de keuken: Valerie Schipper, Thijs Meijer en Pieter van der Borgt, die samen met Marcel de gerechten ontwikkelen. Met een enorme dosis lef, pionieren ze met ingrediën ten: fermenteren, wecken, roken. ,,Uitprobe- ren." Zegt Marcel ,,Hoe maken we de producten uit de omgeving zo smaakvol mogelijk?" Lukt dat? Dat zal zo blijken. Eerst bestellen we twee vijf gangenmenu's: één volledig vegetarisch en één met zeeduivel en gans. Lang tafelen in deze ambiance doet geen pijn. Onlangs is het interi eur vernieuwd: een mix van minimalistisch, industrieel en design. Op de lichtgrijze vloer ligt een karpet voor de akoestiek. De tafels zijn van hergebruikt hout. Stalen designlampen zorgen voor een stoere touch, zonder dat het restaurant aan elegantie verliest. Ook de amuses zien er bevallig uit. Flinter dunne zeewiercrackers met lijnzaad en sesam. Een vlinder van knolraap met een crème van knolraap, op een bedje van boekweit. En op een leisteen liggen zwarte 'briketten' waarvan de helft eetbaar is. Weet je ook welke helft? Dat wijst zich vanzelf. Van briketten krijg je zwarte tengels, maar het brood met inktvisinkt geeft niet af. Wel is-ie wat vettig van het fritu ren in de raapzaadolie. De huisgemaakte kom- bucha van appel en den biedt soelaas. Het zuur tje in dit drankje tempert het plakkerige mond- gevoel. Klaar voor de huisgerookte hertenham met lookcrème, gefermenteerde beukenzwam en walnootcrackers. Uitmuntend. Fijntjes. Zoet, zuur, zout en een bite, in de juiste ver houdingen. Ook bij de vegetarische variant, waar gerookte biet de ham vervangt. En dat is nog maar het begin. Inderdaad. We smullen van de zeewierbouil lon van dulse met bladgroen en een lepel lob bige eendagskaas. ,,Gemaakt van melk van Hoogelandse Boerenzuivel uit Middelburg", zegt Marcel. HET MENU WAAR 4 inZe^j REKENING 130,60 vrijdag 15 maart 2019 M Irma bedient haar gasten. FOTO'S LEX DE MEES- M Een van de gerechten. Marcel, Mateo en Vale rie aan de slag in de keuken. Alles bij Hofaan Zee deugt Op de kaart van Hof aan Zee staan twee vijfgangen menu's. Je kunt kiezen uit het omni voor-menu met vis en vlees of het her bivoor-menu, volle dig vegetarisch. Wil je alle gerechten van één menu proeven dan betaal je 50 euro. Het is ook mogelijk vier gangen (45 euro) of slechts drie gan gen (40 euro) te eten. Een passend ar rangement met vijf glazen wijn kost 32,50, vier glazen 26 euro en drie 19,50 euro. Po, V Ify. weg Restaurant Hof aan Zee 1 Strandweg 15 1 kombucha appel/den/houtskool 6,00 3 maal biologische huiswijn wit 12,60 2 maal vijfgangenmenu 100,00 1 spa rood 2,10 2 thee servies 9,90 Totaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 48