GP 10 ZEELAND PROVINCIALE VERKIEZINGEN 2019 Hoe kijkt u terug op de afgelopen vier jaar? Er doen maar liefst 10 par tijen mee aan de verkiezin gen. Waarin onderscheidt Zeeland 5 SR. vrijdag 15 maart 2019 GO Zij willen uw stem voor het waterschap Rolf Bosboom IJl Naam Leeftijd Woonplaats Functie Denis Steijaert 50 Nieuw-Namen Akkerbouwer ,Ik ben tevreden, omdat we onze kerntaken goed heb ben kunnen uitvoeren, zoet water op de kaart hebben gekregen en er een groot besef is ontstaan van de veranderingen in het kli maat. Desondanks hebben we de tarieven beheerst laten stijgen, zodat de las tendruk voor de burger binnen de perken is geble ven. Er zitten veel onder nemers in het bestuur. Zij beseffen wat geld uitge ven betekent. Ook ik rede neer altijd alsof het mijn eigen portemonnee is." Gert van Kralingen 58 Middelburg Was bouwondernemer ,,Een heel mooie periode, waarin we in een goede samenwerking veel dingen hebben gerealiseerd. Zo hebben we op het gebied van innovatie en duur zaamheid een flinke slag gemaakt. Ik denk aan de energiefabriek bij Ritthem en bioplastic dat we nu uit afvalwater halen. Waar ik als projectenman uit de bouwwereld aan heb moe ten wennen, is dat proces sen bij het waterschap meer tijd kosten. Wat ik vroeger in een week deed, duurt nu een maand." Rian de Feijter-de Feijter 70 Axel Was oefentherapeut ,,Ik heb met veel plezier gewerkt voor het water schap. Het is gelukt om in tern de verbinding te maken tussen de afdelin gen wegen en beplantin gen en tussen kantoor en buitendienst. Die werkten te weinig samen. De con tacten met wethouders en gedeputeerden zijn heel goed. We hebben dossiers gehad waar we het niet over eens waren - de 80- kilometerwegen en de af stand tussen bomen - maar we staan nog steeds op goede voet met elkaar." .'^yPartif voor Gert-Jan Minderhoud 53 Oudelande Akkerbouwer ,,De sfeer was goed, maar de coalitie heeft het voor het zeggen. Als oppositie hebben we niet vreselijk veel kunnen inbrengen. Het financiële beleid was nogal ruim. Met het geld zijn dingen gedaan waar we niet enthousiast over zijn, zoals die dure vispas- sages. Er is ook veel geld uitgegeven aan zaken zoals waterbeheer. Onze schuld is nu fors. We heb ben maar 382.000 inwo ners. Die moeten dit alles toch opbrengen, nu en in de toekomst." r.4. 4 3 ,,Het CDA is een echte lo kale partij, met mensen die goed weten wat er in de Zeeuwse samenleving speelt en naar de lange termijn kijken. We zijn niet van de kortetermijnpolitiek. 4 Bovendien hebben we Jè goede contacten met Den Haag en Brussel. Dat is heel belangrijk, omdat je vaak afhankelijk bent van landelijke financiering en wetgeving. Het CDA heeft heel goede lijntjes, waar door als het moment daar is, je de zaken ook kunt re gelen." ,,De financiering van de dijkversterking. We heb ben in Zeeland 15 procent van de zeeweringen, terwijl we maar 2,3 procent van de inwoners van Neder land hebben. Met de zee spiegelrijzing en de nieuwe normering wordt het een te grote opgave voor ons als Zeeland. Wij willen daarom heronderhandelen over de financiering. Ver der willen we een Klimaat fonds oprichten zodat we maatregelen kunnen nemen om de klimaatpro blemen op te lossen." ,,Door de jaren heen heb ben we altijd bestuurders geleverd met ervaring en betrouwbaarheid. We zul len geen haakse bocht nemen. Wat we nu vinden, vinden we over twee jaar ook nog. Verder doen we ook ons praktische werk bij een geopende Bijbel. Dus als het gaat over kli maatverandering, leggen wij even Genesis 1 open. Het gaat om de schepping en wij hebben de opdracht gekregen om daar als een goed rentmeester mee om te gaan." ,,We willen bij alle onder werpen die er nu liggen - en daaroverheen de kli maatverandering - een slag verder komen. We moeten er staan als het gaat om wateroverlast, de dijken moeten veilig zijn volgens een reëel kli maatscenario en het wa terschap moet de leiding nemen in de zoetwaterstu die die voor alle gebieden nodig is. Verder hechten wij aan de veiligheid van de fietsroutes voor onze kinderen, die bij nacht en ontij naar school gaan." ,,Om je echt te onderschei den, is heel lastig. Ieder een is voor sterke zeewe ringen, goede wegen en schoon water. We zijn een no-nonsensepartij voor heel Zeeland. We zijn tegen ontpolderen en vin den het heel belangrijk dat het kantoor in Terneuzen behouden blijft. Ook willen we kiezel- en schelpenpa den aanleggen op de dij ken, zodat we een hele boel fietsverkeer van de wegen kunnen halen. Daarmee verbeter je de verkeersveiligheid." „Sterke zeeweringen zijn voor ons nog steeds speerpunt nummer 1, want er komt heel wat op ons af, als je alle berichten over het klimaat mag geloven. En ook moeten we blijven letten op de kosten. Dat is echt een grote uitdaging. Iedereen ziet nu al dat de komende jaren heel lastig worden. Ik zou graag zien dat we niet elk jaar de las ten hoeven te verhogen. Als je een huurhuis hebt en geen pensioen, kun je die nu al bijna niet meer opbrengen." ,,Dat is vooral onze financi ële insteek. We hebben er heel erg op ingezet dat we een haalbaar en betaal baar beleid moeten voe ren. We zijn realistisch, staan met beide benen op de grond en worden niet gestuurd door welke ideo logie dan ook. Het water schap is een praktijkge richte organisatie die haar taken zo goed en zo goed koop mogelijk moet uit voeren. Daar passen geen frutsels en franjes bij." ,,De financiën op orde krij gen. Het is eentonig, maar alles draait toch om de centjes. Er komen allerlei uitdagingen op ons af, dus het is zaak het geld goed in de gaten te houden. We willen natuurbeheerders ook meer laten meebeta len. Die betalen bijna geen belasting, terwijl het be paald geen armlastige or ganisaties zijn. Verder is zoet water een speerpunt. Het Volkerak-Zoommeer moet zoet blijven. Dat is belangrijk voor de zoetwa tervoorziening."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 46