Nieuwbouw voor dementerenden 7 NIEUWBOUW 120 HUIZEN ERBIJ Na twaalf jaar steggelen gaat het er nu dan toch van komen: Sint Laurens krijgt er 120 huizen bij. Over zes jaar is het dorp ongeveer eenderde groter. Zandpaviljoen wil glazen waterwering rond terras www.jan-gbm.nl Angstvisioenen waren er genoeg. Slaapstad. Hui zenzee. Grootschalige uitbreiding lag lang ge voelig bij de inwoners van Sint Laurens. De gemeente Middelburg wil blijven groeien, maar de dorpsbewoners houden van hun rust en ruimte. Al in 2007 protes teerden ze tegen ambitieuze bouwplannen. Een mager succes boekten ze in 2008. De groei zou doorgaan. Min der snel dan de gemeente wilde, maar nog altijd sneller dan de be woners verstandig vonden. Geru zie tussen de Walcherse gemeen ten zorgde voor uitstel. Zolang er geen nieuwe afspraken kwamen over woningbouw in Middelburg, Veere en Vlissingen, mocht ook in Sint Laurens niks gebouwd wor den. Uitstel dus, maar geen afstel. Het denken - door gemeente en bewo ners samen - ging verder, en de VLISSINGEN Zandpaviljoen Pier 7 wil het ook bij zeer hoog water droog houden. Het wil een waterwering bouwen rond het terras. De glazen wand van 1,60 meter hoog zal de gasten beschutting bieden, maar in het stormsei zoen ook het zeewater buiten- houden. ,,Net als rond andere terrassen, maar dan degelijker", zegt eige naar Frank Damen. ,,We nemen het zekere voor het onzekere", zegt zijn zoon, Niek Damen. Want het water heeft een enkele keer voor de drempel van het ho tel-restaurant onder de Boule vard Evertsen gestaan. Vergunning De vergunning is aangevraagd. Na de zomer hoopt Frank Da- men te kunnen bouwen om voor het stormseizoen beschermd te zijn. Zonaanbidders kunnen er dan vanaf 2020 van genieten. huizen. plannen die in 2017 in de ijskast belandden, zijn er door het college van B en W nu weer uitgehaald. Er zijn immers nieuwe woning bouwafspraken voor Walcheren, met goedkeuring van het provin ciebestuur, dus de weg is vrij om ook in Sint Laurens te gaan bou wen. Drie locaties zijn nu aangewe zen en die liggen allemaal aan de zuidwest- en noordzijde van het dorp. De plannen voor het zuid- Het idee om tussen het dorp en de N57 uit te breiden is nog even in de ijskast gezet westen leveren net voldoende geld op om uit de kosten te komen, heeft de gemeente berekend. Op de woningbouw aan de noordzijde wordt winst gemaakt. Wie het dorp vanaf Middelburg benadert, zal straks aan de linker kant een nieuwe wijk zien. Die wordt rond de sportvelden en de begraafplaats gebouwd. Niet met een helemaal, maar in twee fases. Het tweede deel wordt volgens de schets die is gemaakt, ruimer van opzet, met huizen aan het wa ter. Aan de andere kant van het dorp, links van de Noordweg naar Serooskerke, komen ook nieuwe Dat is fase drie van de uit breiding, dus meer richting 2025. Volgens de gemeente krijgt Sint Laurens er een mix van woningen bij, van sociale huurwo ningen tot levensloop- bestendige huizen en vrije bouwkavels waar kopers hun eigen droomhuis kunnen rea liseren. Voor de huur woningen is Woongoed Middelburg in beeld. En de bewoners krijgen ook nog de mogelijk heid hun wensen uit te spreken. De eerste kans is op de dorpstafel van 9 mei. Wanneer de heipalen de grond in kunnen, hangt af van de proce dures die nog gevoerd moeten worden. Dit jaar wordt een bestem mingsplan gemaakt. Verkopen van de grond kan op zijn vroegst eind 2020, verwacht het col- B en W. Die huizenzee die de inwoners ooit vreesden, was mede geba seerd op het idee om Sint Laurens ook aan de oostkant, tussen het dorp en N57, uit te breiden. Dat idee is zeker nog niet in de prul lenbak gegooid, maar ligt nog wel in de ijskast. En daar moet het ook nog even blijven, stelt het college voor aan de gemeenteraad. Als daar ook al snel gebouwd gaat worden, komen er nog eens 150 huizen bij, en 260 huizen zouden er te veel zijn voor de komende zes jaar. Kunstgras? VRAAG NAAR ONZE PRIJZEN! 3RK BESTRATING MUZIEK Jan... en Grondwerk, Bestrating en Tuinaanleg Alles naar uw wens! Kijk voor inspiratie op onze website VLISSINGEN Vlissingen heeft begin volgend jaar huizen voor dementerenden en andere men sen met geheugenverlies. De organisatie Dagelijks Leven bouwt een groot vrijstaand huis met twintig studio's aan de Ver lengde Bonedijkestraat, naast de Koninkrijkszaal van de Jehova's Getuigen. Dagelijks Leven exploi teert meer dan veertig woonzorg voorzieningen in plaatsen in heel Nederland, waaronder het Toor- enhuis in Middelburg. De organisatie heeft als motto 'Gewoon, als thuis'. Als mensen met dementie of een andere vorm van geheugenverlies niet langer thuis kunnen blijven, wordt er (verpleeghuis)zorg op maat gebo den. Professionele zorgverleners zijn 24 uur per dag aanwezig om de helpende hand te bieden. Ze richten zich er op het leven van al ledag zoveel mogelijk door te laten gaan voor de bewoners. Als het meezit opent het nieuwe zorghuis nog eind dit jaar Burgemeester en wethouders van Vlissingen besloten onlangs me dewerking te verlenen. Dagelijks Leven hoopt dit voorjaar nog met de bouw te beginnen. Als alles mee zit, opent het nieuwe zorg- huis nog eind dit jaar, maar begin volgend jaar kunnen de deuren zeker worden geopend, verwacht een woordvoerder. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl vrijdag 15 maart 2019 Sint Laurens wordt eenderde groter Maurits Sep Sint laurens Van 't Hoffweg eefetraat Kerklaan Sint Laurens s Bouwgrond naast het korfbalveld. foto ruben oreel Jan de Visser Koudekerkseweg 165 Middelburg Telefoon: 06 51 103 083

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43