£3 e? O ja, denk aan het waterschap Strandwacht spant kort geding aan Penaltystip 2 Laat kinderen op jonge leeftijd kennismaken met groenten in dagverblijven en peutergroepen. Want jong gedaan, is oud gegeten. Commentaar O ja, we kunnen volgende week ook stemmen voor het waterschap. Als we toch nieuwe Staten kiezen, is het een kleine moeite ook een voorkeur aan te geven voor het bestuur van Scheldestromen. Hoe zat het ook alweer? Dat is die instelling die zich bekommert om dijken, om schoon water en om goede wegen. Die club met dat vreemde bestuur waar boeren, bedrijven en natuurclubs een streepje voor heb ben met hun 'geborgde zetels'. Die kun je als gewone 'ingeze tene' niet wegstemmen. Is dat nog wel van deze tijd? Het werk van het waterschap wordt belangrijker door de ex treme droogte en door de klimaatmaatregelen. Maar is dat een argument vóór een aparte bestuurslaag of misschien juist tégen? Als de taken zo duidelijk zijn en vrijwel onomstreden, dan kunnen ze gemakkelijk door de provincie of door het Rijk worden geregeld. Niemand hoeft bang te zijn dat we het grondwaterpeil of de dijkverhoging dan maar vergeten. In deze krant laten we de tien Zeeuwse lijsttrekkers aan het woord. Tussen hen zijn kleine verschillen. De een zit wat meer op het ondernemersbelang, de ander denkt meer aan de ge wone burger. Van de online stemhulp van de waterschappen worden de meeste kiezers ook niet veel wijzer. Wat moet je dan? Wie het niet weet of het te ingewikkeld vindt, kan het zichzelf wat gemakkelijker maken door voor de Staten en voor Scheldestromen op dezelfde partij te stemmen. Dan komt er vanzelf meer samenhang tussen de twee bestuurslagen. Zijn de geborgde zetels voor bedrijven, natuurclubs en boeren nog wel van deze tijd? Per 1 april geeft Vlissingen het strandbeheer over aan de Stichting Strandexploitatie Veere (SSV). Dijkstra, wiens functie door de uitbesteding ophoudt te bestaan, stelt dat de exclusieve gunning aan SSV onrechtmatig is. Daarbij zou den partijen de verplichte twintig dagen 'standstill' tussen akkoord en ondertekening niet gerespec teerd hebben. De overeenkomst werd namelijk meteen getekend ALMANAK Ergens op Zuid-Beveland is het weer tijd voor vader en zoon om de kapper een be zoekje te brengen. Samen lo pen ze naar de kapperszaak en vader gaat als eerste in de stoel zitten. Roel kijkt vervolgens aan dachtig hoe de kapper met waardoor SSV voor vijftien jaar de Vlissingse stranden beheert en be waakt. Het kort geding dient don derdag 28 maart in de rechtbank in Breda. Burgemeester Bas van den Til- laar laat via zijn woordvoerder we ten dat Vlissingen de aanklacht be studeert. Als Dijkstra gelijk krijgt Gunning van het strandbeheer aan SSV ligt onder vuur van Albert Dijkstra van de rechter, is de overeenkomst met SSV niet rechtsgeldig en heeft Vlissingen aan het begin van het seizoen komend voorjaar een pro bleem met de bewaking en schoonmaak van de stranden. kam en schaar in de weer gaat. Als na enige tijd Roel aan de beurt is, vraagt de kapper hoe hij zijn haar geknipt wil heb ben. Roel zegt met zeer duidelijke stem: ,,Net als mijn papa maar ik wil geen 'penaltystip' in het midden." Fietsersbond houdt debat D66 bezorgd over zeecontainers die Schelde inwaaiden MIDDELBURG Gewapende overval op Spare Rib Express Wie er van groenten hield, wilde gedeputeerde Carla Schönknecht weten, bij de feestelijke ingebruik name van de eerste Smakelijke Moestuin. „Komkommer. Tomaat", fluisterde Lien Dabit (3) van peu- tergroep Kameleon in Middelburg. Livia van der Hiele (2) hield het op spinazie. En Schönknecht zelf? Die zou desnoods haar hele leven wel bloemkool willen eten, verklapte de gedeputeerde. Slechts vier op de tien kinderen eet voldoende groente en fruit Twaalf kinderopvanglocaties in Zeeland zijn sinds gisteren aange haakt bij het landelijke programma Smakelijke Moestuinen en gaan zelf groenten kweken en opeten. Gedeputeerde Carla Schönknecht mocht de eerste zaadjes voor de moestuin in de aarde laten vallen, bij Kinderopvang Walcheren in Middelburg. De 32 kindertjes van peutergroep Kameleon konden hun geluk niet op bij het zien van de 'zandbak' (een moestuinbak van 1,30 bij 1,30 meter, verdeeld in vak ken) en graaiden enthousiast in de zwarte aarde waarmee ze die mochten vullen. Dat gebeurde alle maal binnen, want buiten regende het. Ook dat is iets wat de peuters kunnen leren van het moestuin programma: van regen word je nat en dat kun je vervelend vinden, maar voor de plantjes is het drin ken. Nieuwe smaak Smakelijke Moestuinen is ontwik keld voor kinderdagverblijven en peutergroepen. In de moestuin worden zestien groenten gekweekt en geoogst. Daarna wordt er ge proefd. De eerste twee jaar zijn het belangrijkste voor de smaakont- wikkeling en kinderen moeten een nieuwe smaak wel tien tot vijftien keer geproefd hebben voor ze hem onbewust als 'veilig' accepteren of zelfs lekker vinden. Slechts vier op de tien kinderen eet voldoende groente en fruit, becijferde het Centraal Bureau voor de Statistiek. Als kinderen op het kinderdagver blijf groenten krijgen als tussen doortje, zetten ze daar al een stap op weg naar een ge zond eetpa- troon, is de ge dachte. In de moestuin zien de kinderen bo- vendien hoe ons voedsel groeit. Het centrum voor natuuredu- catie Na- tuur&Zo heeft het pro gramma naar Zeeland gehaald in samenwerking met de 1 vrijdag 15 maart 2019 De gemeente Vlissingen heeft de aanbestedingsregels overtre den bij de gunning van het strandbeheer aan Stichting Strandexploitatie Veere (SSV). Dat stelt Albert Dijkstra, de strandwacht van de gemeente. Hij heeft een kort geding aange spannen. Claudia Sondervan Vlissingen Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG Hoe denken provinciale partijen over het fietsbe- leid? De Fietsersbond probeert daar achter te komen tijdens een verkie zingsdebat morgen, za terdag, in Middelburg. De Fietsersbond heeft de veertien politieke partijen uitgenodigd die meedoen aan de verkiezingen voor Provinciale Staten. Deel nemers aan het debat krijgen een aantal stellin gen voorgelegd door de batleidster en Fietsers bond-directeur Saskia Kluit. Het debat wordt gehouden van 19.30 tot 21.30 uur in de Klove niersdoelen. DEN HAAG Het Middelburgse Ka merlid Rutger Schonis (D66) maakt zich zorgen over zeecontainers die afgelopen weekend bij Antwerpen in de Schelde zijn gewaaid. Hij wil van minister Cora van Nieu- wenhuizen (VVD, Infra structuur en Waterstaat) de toezegging dat er geen negatieve gevolgen zijn voor natuur en milieu in de Westerschelde en het land van Saeftinghe. Op internet zijn video's geplaatst van containers die als gevolg van ruk winden bij Kallo in de Schelde zijn gevallen. Schonis is bang dat dit stroomafwaarts, in Zee land, tot vervuiling leidt. Bij Spare Rib Express op de Ampèreweg in Middelburg heeft gister avond een gewapende overval plaatsgevonden. Twee medewerkers wer den bedreigd met een vuurwapen. Er raakte niemand ge wond. De twee daders sloegen met de buit op de vlucht. Wat er pre cies is buitgemaakt wilde de politie niet zeg gen vanwege het lo pende onderzoek. Het was nog onduidelijk hoe de daders zijn ge vlucht. De politie zette omliggende wegen af. De overval gebeurde om 20.55 uur. Ondine van der Vleuten Middelburg r - w >- Gedepu teerde Carla Schönknecht mag de eerste zaadjes voor de moestuin in de aarde laten vallen bij de 32 kindertjes van peuter- groep Kame leon. FOTO RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38