Er zijn nog meer popfilms in aantocht MEDIA CULTUUR 33 Op een regenach tige avond in Windsor danst een jonge Elton John, omringd door in kleurrijke kleding gehulde generatiegenoten, op een afgelegen terrein waar een kermis uit de jaren 50 is nage bouwd. Een felverlichte draaimo len, schiettenten en botsautootjes geven het schemerige tafereel een sprookjesachtig karakter. Uit de luidsprekers klinkt de klassieker Saturday Night's Alright Eddie the Eagle en Queenzanger Freddie Mercury in Bohemian Rhap sody verfilmde, barst na afloop van de opnamedag nog van de energie. Hij is zeer te spreken over zijn cast. ,,Een dergelijke scène is slopend voor de acteurs, maar de muziek van Elton geeft iedereen energie. Al hoor je de hele avond hetzelfde nummer, het blijft inspirerend.'' In Rocketman toont Fletcher het leven van Elton John van zijn prille jeugd tot en met eind jaren 80, als hij een gevierde wereldster is ge worden. De makers hebben de zegen van Elton John, die momenteel op we reldtournee is. Vermoedelijk zijn afscheidstour. ,,Elton heeft alles van tevoren met ons doorgeno men. Ook hij wilde geen doorsnee filmbiografie. Zijn leven is te extra vagant voor een traditionele aan pak. Daarom noemen wij Rocket man een muzikale fantasie. Zijn muziek is door Taron, die hem als tiener en als volwassene speelt, op nieuw opgenomen. Ook daar ging Elton mee akkoord.'' Hetzelfde geldt voor de legenda rische kostuums uit zijn shows. Kostuumontwerper Julian Day, die eerder samenwerkte met Anton Corbijn voor diens film Control over Joy Division, kreeg ook de vrije hand. „Elton heeft mij zijn opslagplaats in Londen laten zien waar al zijn originele Buk kostuums zijn opgebor- Hk gen. Ik mocht er een paar |B van hem lenen ter inspi- B ratie. B „Mijn ontwerpen wij- Hl ken enigszins af van wat V hij tijdens zijn concerten droeg. Mijn favoriet is de outfit als koningin Eliza- T beth I. Ik heb ook meege werkt aan de film over Freddy Mercury, ook een op-en-top show man, maar Elton is veel buitenissi ger. Daar kan ik als ontwerper veel meer eer aan behalen.'' Rocketman gaat in de weergave van het leven van de entertainer geen enkel taboe uit de weg. ,,Het drugsgebruik komt zeker aan de orde. We tonen alles: seks, drugs en rock-'n-roll. Ook zijn homoseksu ele ervaringen gaan wij niet uit de weg. Tien jaar geleden moest je dat aspect in Hollywood wegmoffelen, maar tegenwoordig is dit zelfs in Hollywood geen issue meer. Elton had er vanzelfsprekend ook geen moeite mee'', aldus producent Adam Bohling. Het is de bedoeling dat Rocket man in mei in wereldpremière gaat. De aanpak van de film leent zich misschien ook voor een musical versie in het theater, zoals die ook over ABBA, Queen en Tina Turner zijn gemaakt. Bohling: ,,Daar den ken wij nog niet aan. Maar het is zeker een optie.'' For Fighting. Acteur Taron Egerton - vooral bekend van Kingsman: The Secret Service - danst als een dolle vlinder van attractie naar attractie. Het is een ingewikkelde scène die zonder onderbrekingen moet wor den opgenomen. Geen wonder dat het moment van hooguit 3 minuten film een hele avond in beslag neemt. Zestien keer wordt het frag ment overgedaan. Maar het enthou siasme van Egerton (28) en zijn fi guranten is niet te temperen. Regisseur Dexter Fletcher, die eerder het leven van skistuntelaar 2011), aan wie eerder een spraakmakende docu mentaire is gewijd, komt komend jaar een speel film. Haar vader hoopt dat de productie mensen met dezelfde verslavingspro blemen als Amy kan hel pen. vrijdag 15 maart 2019 GO FTTaron Eger- ton als Elton John in de film Rocketman die in mei in pre mière gaat. FOTO DAVID APPLEBY Elton John is niet de enige popster wiens leven bin nenkort in een speelfilm te zien zal zijn. Zo verschijnt Respect over het leven van Are tha Franklin. De hoofdrol wordt vertolkt door Os carwinnares Jennifer Hudson Dreamgirls Ook over het leven van Amy Winehouse (1983- The Beatles figureren ook in een nieuwe film. Onder de titel Yesterday komt hun muziek uitge- breid aan de orde in een komedie over een muzi kant die als enige het oe uvre van het Liverpoolse viertal kent. Danny Boyle (Trainspotting) regisseert de film. Ook de kersthit van Ge orge Michael (Last Christ mas) vormt de inspiratie bron voor een film. Oscar winnares Emma Thomp son gebruikt de tekst voor een liefdesverhaal dat eind dit jaar in de bios coop verschijnt. Andere, meer obscure muziekfilms zijn de Net- flix-film The Dirt (over Mötley Crüe), Street Survi vors (over de groep Ly- nyrd Skynyrd, waarvan drie leden in 1977 veron gelukten) en Wu-Tang: An American Saga over de gelijknamige rappers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33