Provincie 32 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV Quote van de dag Seksscènes laat ik voortaan over aan mijn stand-in tien popicoon als Elton John verdient meer dan een obligate filmbiografie. Regisseur Dexter Fletcher pakt in Rocketmanover het leven van de inmiddels 71-jarige entertainer dan ook flink uit. „Wij tonen alles: drugs, seks en rock-'n-roll." Wordt deze film de opvolger van monsterhit Bohemian Rhapsody? Er mogen van mij eigenlijk wel vaker verkiezingen zijn. Maar dan alleen als het betekent dat Pauw Jinek of Pauw óf Jinek het land in trekt om de latenighttalk- show op locatie te maken, zoals in Loppersum afgelopen dagen. De huiskamerachtige set ting en aanwezigheid van lokaal publiek dat bijna op de rand van de talkshowtafel bivak keert, geeft een lekkere, andersoortige dyna miek aan het programma. En laten we de live band met zijn enthousiaste saxofonist niet vergeten. Bovendien genieten Jeroen en Eva zichtbaar van het schoolreisje, waardoor de sfeer nog iets losser en vrolijker is dan nor maal. Maar die was afgelopen dagen ook prima in orde. Sterker nog, de sprekers uit het publiek - dinsdagavond gedupeerden van de aardbe vingen in Groningen en woensdagavond boe ren uit de regio - maakten grote indruk op me. Je zou kunnen redeneren dat er een ze kere ongelijkwaardigheid in de discussie zat omdat de 'gewone' gasten in het publiek za ten met een microfoonhengel voor hun neus en de politici hoog en droog aan tafel. Maar zo voelde dat niet. Ik denk juist dat de boeren en aardbevingsgedupeerden hun verhaal zo durfden te vertellen als ze deden, omdat ze zich veilig en op hun gemak voelden in hun eigen omgeving en tussen streekgenoten. Van mij mag de NPO dit soort uitstapjes veel vaker maken, los van welke verkiezingen dan ook. Maak er een wekelijks evenement van, of maandelijks, want ik snap dat het duur is om het hele talkshowcircus met alle beno digde techniek steeds het land door te karren. Wie dat niet gelooft, moet gewoon eens gaan kijken wie en wat er allemaal komt kijken bij zo'n live-uitzending. Maar het is de investe ring waard. Dit is een relatief simpele manier om de kloof tussen 'Hilversum' en de regio te verkleinen. Gaat het heel erg over de Provinciale Sta ten aan tafel? Nee, helemaal niet, er zitten toch weer grotendeels de bekende kopstukken uit de landelijke politiek. Maar ach, cabaretier Martijn Koning sloeg wat mij betreft de spijker op zijn kop toen hij maandag als dagafsluiter van Pauw Jinek stelde dat deze verkiezingen alle denkbare groepen in de samenleving ver bindt. ,,We interesseren ons allemaal totaal niet voor de Provinciale Statenverkiezing.'' Dat soort afsluitingen zou hij van mij trou wens ook best vaker mogen doen. vrijdag 15 maart 2019 Sanne Hans in eigen taal Young in Ziggo Dome Het risico bestaat dan dat er door de uitge laten sfeer ingeboet wordt op de inhoud. MUZIEK Na Anouk komt ook Sanne Hans (Miss Montreal) met een Neder landstalige plaat. Eerder had ze duetten in het Neder lands met Marco Borsato en Nielson. Het album komt waarschijnlijk in oktober uit. MUZIEK Neil Young komt na zo'n drie jaar weer naar Ne derland. De Ca nadese zanger staat woensdag 10 juli in de Am sterdamse Ziggo Dome. Bij zijn vorige be zoek, in juli 2016, speelde hij zijn langste solovoorstelling ooit. M Sir Elton John en Taron Egerton samen op het podium tijdens Johns jaarlijkse bene fiet tegen de ziekte aids in de VS. FOTO RICH FURY Egerton als John in de film. FOTO DAVID APPLEBY —Actrice Keira Knightley, binnenkort te zien in het oorlogsdrama The After math, heeft het gehad met naaktrollen \aii ELTON Ab ZagtjZr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 32