All Inclusive Cruise ©088-7070600 31 Adam draagt leiderstrui in Tirreno-Adriatico, Simon Yates wint in Parijs-Nice NOG STEEDS TOT 10% KORTING! Ongeveer gelijktijdig stonden de 26- jarige tweelingbroers met de bloemen te zwaaien. Simon Yates won de tijdrit in Parijs- Nice, Adam Yates draagt de blauwe leiderstrui in Tirreno-Adriatico. 8- of 9-daagse cruisevakantie per 4* MS Sovereign Exclusief bij Stip Reizen! vrijdag 15 maart 2019 Daan Hakkenberg en Pim Bijl Barbentane/Pomaranca Adam Yates Adam Yates zucht. ,,Of het lukt de eindzege te pakken, weet ik niet." De leider van Tirreno-Adriatico is niet gerust op zijn blauwe trui. De rittenkoers in Italië eindigt dinsdag met een tijdrit en hoog in het klas sement staan Primoz Roglic (derde) en Tom Dumoulin (zesde). ,,Veel zal afhangen van de twee zware etap pes met heuvels", zegt Adam. ,,We gaan het zien. Ik heb meer voor sprong nodig." De persconferentie in Pomaranca lijkt wel een echo uit het recente verleden. Zijn tweelingbroer Si mon vertelde afgelopen mei dage lijks in zijn roze trui dat hij, om de Giro te winnen, nog veel tijd moest pakken op de betere tijdrijders Du- moulin en Chris Froome. Nu komt twee mooie wedstrijden kans om te winnen." Met een vierde plaats in de Tour van 2015 leek hij de grootste ronde- hoop van de twee. Sinds de indruk wekkende Giro én Vuelta van Si mon vorig jaar zijn de rollen omge draaid. ,,Die prestaties heb ben mij niet echt extra ver trouwen gegeven of gemotiveerd", zegt Adam. Hij wist dat hij in de waaierrit op dag twee op bijna zeven minuten werd gere den. Hoewel de tweelingbroers dage lijks contact hebben, was er op deze Yates-feestdag nog geen tijd voor felicitaties over en V//. weer. „Want ik moest wachten op de podiumce remonie." Net als Adam, die 700 kilometer verderop werd gekust door Italiaanse rondemissen. Vorige maand reden ze nog samen in de Ruta del Sol. En Adam was erbij toen Si mon afgelopen zomer de Vu elta won. „Het is mooi om sa men te rijden, maar dan moe ten we de kansen verdelen", zegt Simon over het gescheiden wedstrijdprogramma. „Vandaag laat zien dat dit de grootste kans biedt op succes. Zo gaat het sinds we prof zijn en dat blijven we doen." Dus rijdt Adam dit jaar de Tour en Simon de Giro. De wed strijd waar hij vorig jaar in het roze een ongekende inzinking kreeg op de onverharde Colle delle Finestre waar Chris Froome de Giro naar zich toe trok. „Ik ga terug om te pro beren te winnen. Het voelt alsof ik nog wat goed te maken heb." Adam met nagenoeg dezelfde boodschap. Ze zijn dan ook nauwelijks uit el kaar te houden. Veel koersen ze niet samen, maar als ze dat doen, helpen de twee Britten uit Bury de fans. In de Tour van 2015 droeg Adam een groene bril en Simon een witte. „Vandaag blijkt waarom we zo'n verschillend programma rij den", vertelt Adam Yates ,,Simon wint vandaag in Pa rijs-Nice en ik rijd voor het klassement in de Tirreno. We heb ben met de ploeg in s al dat er voor hun beiden veel mo gelijk was. Simon Yates Wie Simon Yates voorafhad gezegd dat hij in Barbentane als winnaar van de tijdrit op het podium zou staan, was weggelachen. Ook door Yates zelf, want hij had nog nooit een tijdrit gewonnen. „Dit is echt onverwacht. Ik dacht dat het par koers iets voor specialisten was." Wilco Kelderman finishte op 49 seconden van de Brit en klom naar een vierde plek in het eindklasse ment. Daarin speelt Yates al geen - rol meer na- i Adam en Simon Yates. Vliegreis vanaf Rotterdam of Amsterdam Fooien t.w.v. 77,- p.p. inbegrepen 0.a. Napels, Rome Monaco Verlenging Barcelona mogelijk! Vertrek maart t/m november Kijk voor ons volledige aanbod op onze website! zie stipreizen.nl/crprtb GO Tweelingbroers regeren FOTO'S AP EN BELGA Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer/hut exd. Calamiteitenfonds van 2,50 reserveringskosten 35,- per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31