Nieuwe boom Souburgse stapte nietsvermoedend in Boeing 737 MAX Waterschap is tegen toeristenbelasting 2 GUIDO VAN DER HEIJDEN Column De boom staat er! Kom je kij ken?" Heel lang moest ze er op wachten. Het enige wat nog ontbrak in de nieuwe Vlis- singse straat waren de bomen die op de artist's impression waren getekend. haar huis moest komen, vulde ze op met plantjes. Was het al een beetje groen. Voorjaar werd najaar, werd voorjaar en al die tijd fanta seerde ze hoe het uitzicht vanuit haar keuken zou zijn. „Misschien gaan er vogels nestelen in de boom? Dan zien we jonge vogel tjes uitvliegen." stad zie. Dit smalle, iele boompje was dan waar we zo lang op had den gewacht. ,,Een resistente iep", legde de voorman me uit. De man las mijn bedenkelijke uitdrukking als die van een bezorgde buurtbe woner. Alsof ik iemand was die zou klagen over blaadjes op de auto of een gebrek aan lichtinval. ,,Deze is resistent tegen de iep ziekte, de kroon blijft zo smal", probeerde hij me gerust te stellen. Dit kapotgemuteerde, minimalis tische stukje excuusgroen; een knieval voor alle bomenhaters. Ik dacht aan de iep die bij mijn ou ders in de achtertuin stond. Dat was tenminste een boom. DE STELLING Vandaag: Schoolplein is om te spelen, niet om te tuinieren Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters EXTREME BEVEILU31NS WILfcERS TIJBENS STA&SBE20EKEM OF "HEKJK EN INSRIfe" ZICH EVEN BIJ ONS MOSEN OMKLETSEN. Intertoys in Hulst, Middelburg en Terneuzen dicht --*4 Tweede Kamerlid CU op bezoek bij Vluchtelingenwerk NIEUWERKERK Bende gaat langs N59 bermjutten De 47-jarige Geelhoed had acht da gen vakantie in Gambia achter de rug. ,,Geen internet, geen kranten, geen televisie. Toen wij in Gambia op vlucht OR 458 stapten, hadden we geen idee dat er discussie was over de veiligheid van het vliegtuig. Tien minuten voor vertrek zei de pi loot iets in de trant van: 'We hebben besloten dat we gaan vliegen, wij vinden het veilig genoeg'." Kort erop: 'We hebben net te horen ge kregen dat het Europese luchtruim om 20.00 uur dichtgaat voor dit type vliegtuig. We zouden kunnen om vliegen om naar Amsterdam te gaan, maar daarvoor hebben we niet genoeg brandstof, dus we stoppen op Gran Canaria.' Uiteindelijk komt Geelhoed 24 uur na de geplande aankomsttijd in Amsterdam aan. Ook Mark Gorter uit Krabben- dijke heeft geen goed woord over voor de manier waarop TUI fly met hem is omgegaan. Dankzij de vlieg maatschappij zat hij twee dagen noodgedwongen vast in Bulgarije. ,,Het cabinepersoneel peerde 'm en wij mochten het zelf uitzoeken. Omdat we de reis via een andere aanbieder hadden geboekt, werden wij ook totaal niet op de hoogte ge houden door TUI." Het cabinepersoneel peerde 'm en wij mochten het zelf uitzoeken Tui laat weten dat Geelhoed zich had kunnen melden bij de crew, als ze niet meer had willen meevlie gen. De veiligheid is geen moment in gevaar geweest, aldus de woord voerder. Wat de vertraging betreft, die was te wijten aan buitenge wone omstandigheden. Er is daarom geen recht op compensatie. Lees meer op pzc.nl PvdA-fractievoorzitter Paul Wee- maes stelde vorige maand voor toe ristenbelasting voor het waterschap te introduceren. Hij wees erop dat de kosten van het waterschap de ko mende jaren fors stijgen. Om te voorkomen dat de lasten van de in woners al te zeer toenemen, zouden ook toeristen mee moeten gaan be talen. Die profiteren immers ook van het werk van het waterschap. ,,We hebben het uitgezocht", zei dagelijks bestuurder Denis Steijaert woensdagavond in de commissie bestuurlijke en economische zaken. ,,Er is geen enkele juridische moge lijkheid om het toerisme te belas ten." Bovendien, zo zei hij, betalen toeristen indirect wel mee via bij voorbeeld heffingen die recreatiebe- drijven betalen en betaald parkeren. Vrijwel alle partijen zien een toe ristenbelasting ook niet zitten. ,,Het is heel verstandig dat we van de toe rist geen melkkoe maken. We moe ten juist blij zijn dat de recreant hier heen komt", zei bijvoorbeeld Co Schot (bedrijven). ,,Het lijkt me op dit moment niet haalbaar en ook noodzakelijk om deze discussie te voeren", aldus Gillis Klompe (onge bouwd). Delen Tom Lievense (PvdA) drong erop aan met gemeenten in overleg te gaan, om te kijken of ze hun inkom sten uit de toeristenbelasting willen delen. Dagelijks bestuurder Steijaert kaatste de bal terug en memoreerde dat Lievense raadslid in Veere is. ,,Ik daag u uit om daar een motie in te dienen om een deel van de toeris tenbelasting naar het waterschap door te schuiven." 8-daagse fly drive door het Italiaanse Puglia Dit minimalistische stukje excuusgroen; een knieval voor alle bomenhaters ken. De mannen waren nog bezig. Ik parkeerde en nam de boom van onder tot boven op. Precies wat ik vreesde: een exemplaar van de nieuwe generatie, zoals ik ze de laatste jaren steeds vaker in mijn ze me met de man praten en kwam met een stralende lach naar buiten lopen. Zielsgelukkig keek ze naar de boom, daarna naar mij. ,,En? Hoe vind je hem?" de takjes nog niet uitgevouwen waren, een ingeklapte paraplu, een lantaarnpaal met blaadjes waar geen vogel ooit een nest in zou kunnen maken. Ik zag haar blije gezicht en slikte alle vergelijkin gen in. ,,Hij is prachtig, echt prach tig." vrijdag 15 maart 2019 De leegte waar de boom voor Gisteren: Het kabinet is goed bezig met de CO2-heffing voor bedrijven 447 reacties MIDDELBURG Speelgoedketen Inter toys sluit ook de vestigin gen in Terneuzen, Hulst en Middelburg-Centrum. Dat maakte het bedrijf gisteren bekend. Eerder werd duidelijk dat de win kels in Sluis en Oostburg dichtgaan. In Zeeland blij ven nog vier vestigingen open: die in Vlissingen, Goes, Zierikzee en Mid delburg (bij het ZEP). Vorige week werd be kend dat de speelgoed keten wordt overgeno men door Green Swan, een investeringsfonds. De doorstart volgde op het faillissement van In- tertoys op 21 februari. i MIDDELBURG Tweede Kamerlid Joël Voordewind (Christen Unie) gaat zaterdag in gesprek met diverse vrij willigers van Vluchtelin genwerk in Zeeland. Aan betrokken vrijwilli gers die zich inzetten voor de opvang en inte gratie van vluchtelingen, reikt hij in Middelburg en Goes die dag een pluim uit. Hij doet dat om zijn waardering te uiten voor hun werk. Met zijn be zoek op de laatste zater dag voor de Provinciale Statenverkiezingen on dersteunt Voordewind de campagne van de Chris tenUnie. Het zwerfafval langs de N59 is een doorn in het oog voor de schoonma kers van de Bende van het Strand. Daarom gaan vrijwilligers zater dag met prikkers en vuilniszakken door 'de bermen van Bruinisse tot Zierikzee' om rotzooi op te ruimen. De stich ting roept iedereen op om mee te doen. Verza melen om 09.45 uur bij Jumbo Nieuwerkerk, waar alle deelnemers na afloop een kopje koffie krijgen van de super markt. Aanmelden kan via NL Doet of info@de- bendevanhetstrand.nl of 06 - 83010267. Vliegmaatschappij TUI heeft met haar leven gespeeld, zegt de Souburgse Miranda Geel hoed. Ze vloog dinsdag in een Boeing 737 MAX, terwijl de dis cussie over de veiligheid volop gaande was. Twee andere Zeeu wen zaten dagen vast in Bulga rije en zijn woest op TUI. Ondine van der Vleuten Oost-Souburg - Mark Gorter uit Krabbendijke zat vast in Bulgarije Waterschap Scheldestromen is niet van plan om toeristen te laten meebetalen. Het PvdA- plan om toeristenbelasting in te voeren voor het waterschap is volgens het dagelijks bestuur onhaalbaar. Rolf Bosboom Middelburg hofeldeal.nl/K03151 Brindisi - Lecce - Taranto V 7 overnachtingen incl. ontbijtbuffet V Retourvlucht Eindhoven/Charleroi - Brindisi V 8 dagen autohuur incl. verzekering V Verblijf in uitstekende 3*/4*-hotels L Ontdek o.a. Brindisi en Taranto hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur l 088-0331506 Ik beloofde direct te komen kij Vanachter het keukenblok zag Een kunstkerstboom waarvan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2