28 Eerste major in teken van Zenith Stevens weer trainer Schalke Hummels houdt hoop op oproep Militao van Porto naar Real Madrid FORMULE 1 GP VAN AUSTRALIË Voor zijn vijfde seizoen Formule 1 is Max Verstappen voor het eerst de meest ervaren coureur van zijn team. ,,Max verslaan moet nu echt nog niet mijn doel zijn'', beseft nieuwkomer Pierre Gasly. l' 111 VOETBAL Real Madrid heeft de Braziliaanse verdediger Éder Militao (21) vastgelegd. Militao komt na dit seizoen over van FC Porto en tekent een verbintenis tot medio 2025. Militao kwam afgelopen zomer over van Sao Paulo en is een van de grootste revela ties van dit seizoen in Portu gal. Naar verluidt betaalt Real 50 miljoen euro voor Militao, die een gelimiteerde afkoop som in zijn contract heeft staan. Daarmee is hij de duur ste uitgaande transfer in de clubhistorie van Porto. Een handtekeningensessie op Al bert Park vertelt aan het einde van deze stralende donderdagmiddag alles over de nieuwe verhoudingen binnen Red Bull Racing. De rij met handtekeningen- en selfiejagers loopt tientallen meters het grasveld van de fanzone in. Uren hebben fans in Melbourne liggen wachten op een krabbel of een foto. Maar eenmaal op het podium lopen ve len de eerste Formule 1-coureur achter de tafel straal voorbij. Met een op Max Verstappen af. Dat was de vorige jaren wel anders, toen local hero Daniel Ricciardo in Mel bourne nog teammaat van de Lim burger was. Aan de vooravond van zijn vijfde seizoen in de koningsklasse start Verstappen voor het eerst aan een nieuw jaar als de meest ervaren coureur van zijn team. Met afstand, zelfs. Al 81 races reed de 21-jarige Nederlander. De anderhalfjaar ou dere Gasly (23 jaar) kwam pas tot 26. Vijf keer won Verstappen, die 22 keer op het podium stond en al 670 WK-punten verzamelde. Gasly mocht nog nooit naar het podium na een race en moet het vooralsnog doen met 29 puntjes. Het moge duidelijk zijn wiens verhaal meer aanspreekt. Verstap pen moet deze eerste mediadag in de paddock van Albert Park meteen aantreden bij de persconferentie, als een van de kopstukken van de koningsklasse. Camera's flitsen on ophoudelijk als hij daar een onder onsje met Lewis Hamilton heeft. En al heeft meneer weinig te mel den, alles wat hij over het seizoen ('we zien straks wel waar we staan') en Honda ('iedereen is weer gemo tiveerd en gefocust') zegt, wordt driftig opgetikt in alle talen. Gasly moet het later op de dag doen met tien mediaminuutjes aan een picknicktafeltje in de hospita lity van Red Bull Racing. En de meeste vragen gaan over de samen werking met Verstappen. Door de overstap van Ricciardo naar Renault en de onverwacht snelle promotie van Gasly is de si tuatie bij Red Bull Racing plots klaps volkomen veranderd. Het team werkt doorgaans niet met een eerste en tweede rijder, maar tech nisch adviseur Helmut Marko was toch vrij duidelijk na de wintertests in Barcelona, waar Gasly onlangs twee keer crashte. ,,Pierre is nog niet van het niveau van Max, maar dat verwachten we ook niet.'' Ervaring De 23-jarige Gasly, weggepromo veerd bij zusterteam Toro Rosso, draait er in Australië zelf ook niet omheen. ,,Mijn doel moet nu niet zijn om zo snel mogelijk Max te kloppen, want dat lijkt me nu nog niet juist'', zo vertelt hij. ,,Ik moet leren van de ervaring van Max, van zijn seizoenen bij Red Bull. Ik moet mezelf blijven ontwikkelen en pro beren mijn potentieel en mijn snel heid te laten zien. Dat is het belang rijkste.'' De verstandhouding tussen de twee is goed, maar blijft dat ook zo? Met Ricciardo leek ook altijd alles koek en ei. Wat een lol hadden Ver stappen en de Aussie als er weer een promotiefilmpje voor Red Bull opgenomen moest worden. La chen, gieren, brullen. Maar steeds meer kwamen de twee in elkaars vaarwater op het asfalt. V* Pierre is nog niet van het niveau van Max, maar dat verwachten we ook niet Incidenten in Hongarije en Azer beidzjan zorgden voor breukjes in de relatie. Tel daar dat sterk verbe terde contract dat Verstappen eind 2017 tekende bij op en je snapt waarom Ricciardo nu een geel shirt van Renault draagt. Wie nu nog steeds gelooft dat hij daar echt een grotere kans op een wereldtitel denkt te maken, moet zich ook eens verdiepen in het oeuvre van de ge broeders Grimm. Geld en waarde ring, daar draaide het veel meer om. Een topsalaris en aanzien zoals Verstappen al heeft op zijn 21ste, Gasly moet dat allemaal nog af gaan dwingen. ,,Pierre beseft heel goed dat Max veel meer ervaring heeft'', zo denkt Franz Tost, die als team baas met beide coureurs werkte bij Toro Rosso en de overstap van Gasly al eens 'te vroeg' noemde. ,,Hij heeft heel veel in te halen. Maar Pierre zal echt wel bij gaan trekken, gaandeweg dit seizoen.'' En wat gebeurt er dan? Gaat het dan weer knetteren, soms? ,,Laten we het hopen'', zo grinnikt Tost, die denkt dat ook Verstappen daar weer beter van wordt. ,,Een gezonde ri valiteit is toch prima. Zolang ze niet samen crashen is daar volgens mij niks mis mee.'' vrijdag 15 maart 2019 GO PAARDENSPORT Het hoog tepunt van Indoor Brabant is ongetwijfeld de Grand Prix voor springruiters die zondag wordt verreden. Het betreft de eerste major in deze tak van sport van dit jaar. De wed strijd staat mede in het teken van het afscheid van Zenith, die onder Jeroen Dubbeldam uitgroeide tot een van de meest succesvolle paarden uit de vaderlandse geschiede nis. VOETBAL Huub Stevens (65, foto) keert terug als voetbal trainer. De Limburger ver vangt bij Schalke 04 op tijde lijke basis de gisteren ontsla gen Domenico Tedesco. Het bestuur besloot de coach weg te sturen vanwege de slechte resultaten. Stevens zit in de raad van toezicht van Schalke. De Nederlander was van 1996 tot 2002 en van 2011 tot 2012 trainer van Schalke. VOETBAL De Duitse verdedi ger Mats Hummels van Bay- ern München houdt hoop op een terugkeer in de nationale ploeg. Hummels kreeg vorige week net als zijn ploeggeno ten Jéröme Boateng en Tho mas Müller van bondscoach Joachim Löw te horen dat ze niet meer worden opgeroe pen. ,,Maar ik sluit niet uit dat we nog eens terugkomen", zegt Hummels. ,,Zo slecht zijn we alle drie nog niet." Nu echt alle ogen op Arjan Schouten Melbourne Max Verstappen en nieuwkomer Pierre Gasly. foto epa Camera's flitsen onop houdelijk als Max Ver stappen in Melbourne zijn verhaal doet voor de eerste race van het jaar. FOTO GETTY -Helmut Marko

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 28