naar investeerder 00® Minder uitstraling, wel heel link 0® Hoe klop je de Klopp- machine? 0® Ook vorm boezemt angst in 0® Met Messi nog altijd fenomenaal 0 Ploeg met Ronaldo wil je ontlopen 27 Liverpool Maar in dfi ranglijstje is dat niet zo. Natuurlijk, FC Porto is qua uit straling de minst grote club van alle mogelijke tegenstanders. Maar juist daar schuilt het gevaar. Mocht Porto uit de ballenbak komen, dan is Ajax zwaar favoriet. Althans, in Nederland. Bovendien schroomt Porto niet om massaal te verdedi gen en te loeren op een listige counter. Precies het spel waar Ajax moeite mee heeft. Twaalf keer speelde een Nederlandse club te gen Porto, tweemaal werd er ge wonnen. Wat ook een rol speelt: stel dat Ajax het niet redt tegen Porto, dan eindigt deze Europese campagne alsnog in mineur. Wat leuk zou zijn: een ontmoeting met Georginio Wijnaldum en Vir gil van Dijk. Vooral de status van laatstgenoemde groeit met de week. in een achtste finale van de Cham pions League! Nog los van de ex treme kwaliteiten in de selectie is de ploeg van trainer Pep Guardiola ook in uitstekende vorm. Na het winnen van een paar Engelse landskampioenschappen is een eindzege in de Champions League nu de ultieme droom van de Ara bische eigenaar. En daar moet veel voor wijken. Het zou een lood zware opdracht zijn voor Ajax. Maar wél met de wetenschap dat er gezien de stijl van voetballen van City óók ruimtes zullen ont staan voor de Amsterdammers. Iets om je als Ajacied een beetje aan vast te kunnen houden. Deze week kwam nog maar eens het bewijs: na al die fenomenale jaren is het nog steeds niet klaar met Lionel Messi, die overigens zijn bewondering uitsprak voor Ajax. De Argentijn liet tegen Oly- mique Lyon nog maar eens zien dat hij nog altijd van gigantische waarde is. Normaal gesproken is FC Barcelona alleen daarom al veel te goed voor Ajax. Al dachten we dat bij de koppeling aan Real Ma drid natuurlijk ook. Deze loting zou vanzelfsprekend extra bijzon der zijn voor Frenkie de Jong, een kwartfinale tegen zijn toekomstige club. FC Porto Manchester City FC Barcelona Juventus recteur Earnest Stewart heeft de Amerikaanse nationaliteit en is daar actief voor voetbalbond, ter wijl het vroegere hoofd van de jeugdopleiding Aloys Wijnker daar werkte. De kledingsponsor van AZ is het Amerikaanse Under Armour. AZ ziet de komst van een inves teerder als dé manier om in de toe komst te waarborgen. De club is kerngezond en behaalt uitstekende resultaten op de transfermarkt. Af gelopen zomer verpulverde AZ nog de meest lucratieve transferzomer uit de eigen historie, door Alireza Jahanbakhsh en Wout Weghorst voor meer dan 35 miljoen euro te verkopen. Op transfergebied pres teren de Alkmaarders al jaren beter dan een club als Feyenoord. Inmiddels is het stadion van de club zelf en worden elk jaar zwarte cijfers geschreven. Maar in de hui dige vorm loopt AZ ook tegen beperkingen aan. Het achter land van de club is in principe te klein om verder door te groeien, winst halen uit de reguliere exploi tatie blijkt lastig. Het stadion is niet bij elke thuiswedstrijd uitverkocht. Verleden AZ heeft een rijk verleden van ex terne geldschieters. De vermo gende broers Molenaar brachten de club de landstitel van 1981. Mede door het vermogen van eigenaar Dirk Scheringa werd AZ in 2009 kampioen met trainer Louis van Gaal. AZ is om een reactie gevraagd op dit stuk, maar wilde niet officieel reageren. vrijdag 15 maart 2019 GO De lezerspoll op de site van deze krant wees FC Porto nipt aan als favoriete tegenstander voor Ajax. Net als een loting tegen de an dere Engelse clubs zou dit voor de fans van Ajax een geweldige wedstrijd zijn als het gaat om sfeer. Als de UEFA tenminste niet beslist dat er geen supporters mee mogen na de misdragingen in Ma drid. Los daarvan: we zijn nu aan beland in de categorie 'heel zwaar'. Want wie dit seizoen naar Liver pool kijkt, ziet een extreem ener gieke ploeg. Ga maar eens spelen tegen die machine van coach Klopp. Over twee duels eenzelfde power leveren, dat is weinig ploe gen gegeven. De uitslag van Manchester City- Schalke 04 van dinsdag boezemt toch wel wat angst in. 7-0 en dat FOTO'S GETTY IMAGES, BSR AGENCY, REUTERS, ACTION IMAGES Over fenomenen gesproken. Ook Cristiano Ronaldo is nog lang niet op, zo bleek afgelopen dinsdag nog maar eens. Met zijn hattrick tegen Atlético Madrid bezorgde de Portugese wereldster zijn club Ju- ventus hoogstpersoonlijk een plek in de kwartfinale van de Champi ons League. Dé reden dat de lei ding van Juve afgelopen zomer dik honderd miljoen neertelde om Ronaldo naar Turijn te halen. Hij heeft al vijf keer eerder de Cham pions League gewonnen, maar wil met Juventus zijn zesde Cup pak ken. Alleen al vanwege zijn aan wezigheid moet Ajax deze ploeg echt zien te vermijden. Juventus? Alsjeblieft niet! [fandag ratteredj M Robert Een hoorn, Billy Bean en Mi chael Kinsber- gen. foto's getty IMAGES EN VI IMAGES.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 27