AZ zoekt in Verenigde Staten Revanche voor EL-finale én perspectief Volop ruimte tegen oude bekenden 26 I Kort De Boer uitgeschakeld Zege Salzburg niet gunstig Cambuur mikt op De Jong Flitsen Quote van de dag 'Ajax beschikt over een fantastisch team vol talentvolle jongens'. WK Spelen Voetbal CHAMPIONS LEAGUE LOTING KWARTFINALE Ajax weet vanmiddag even na twaalf uur welke Europese topclub het treft in de kwart finale van de Champions League. Wat is gunstig? Wat is mooi? Ajax- watcher Daniël Dwarswaard deelt sterren uit. graag moet ook kunnen listig liever niet alsjeblieft niet! Manchester United Tottenham Hotspur Frank de Boer (48, foto) is met Atlanta Uni ted uitgeschakeld in de Concacaf Champi ons League. Het team won in eigen huis weliswaar met 1-0 van CF Monterrey, maar had het eerste duel met 3-0 verloren. Josef Martinez maakte het doelpunt voor Atlanta. Het is nog niet zeker dat de club die zich volgend seizoen (2019/20) in de eredivisie verzekert van de landstitel, rechtstreeks wordt toegelaten tot het hoofdtoernooi van de Champions League. Red Bull Salzburg won gisteren in de achtste finales van de Eu ropa League met 3-1 van Napoli en bezorgde Oostenrijk zo belangrijke punten voor de zogenoemde coëfficiëntenranglijst van de UEFA. De zege was voor Salzburg, dat vorige week in Napels met 3-0 ten onder ging, niet genoeg om de laatste acht te bereiken. Oos tenrijk passeert Nederland door de zege van Salzburg op de ranking en is nu weer elfde. De kans is groot dat Henk de Jong (foto) als trainer terugkeert bij SC Cambuur. De 54- jarige Fries is de voornaamste kandidaat om René Hake op te volgen. Cambuur verlengt het aflopende contract van Hake aan het einde van het seizoen niet. Eerder maakte De Jong bekend te stoppen bij De Graaf schap vanwege de gezondheid van zijn echt genote. Toby Alderweireld, Christian Eriksen, Jan Vertonghen en Da- vinson Sanchez. Zij zullen alle maal met applaus worden begroet in de Johan Cruijff Arena. Leuk natuurlijk zo'n veredelde reünie, maar het gaat om de kansen die Ajax heeft. Die zijn er tegen Spurs ontegenzeggelijk. Het is geen ploeg die zich ingraaft, waardoor de Amsterdammers automatisch ruimte krijgen om hun ideale spel te spelen. In de Engelse competitie haakte Tottenham de afgelopen weken bovendien definitief af in de titelrace. Om een geschikte investeerder te vinden, is AZ momenteel bezig om de Amerikaanse markt te verken nen. De Alkmaarse club heeft daar voor al potentiële partijen bena derd. Het wachten is nog op een concreet geïnteresseerde partner. AZ staat er mede dankzij zijn trans- fermiljoenen van de laatste jaren fi nancieel prima voor, maar de ambi tieuze club verbreedt zijn horizon met het oog op de toekomst. Om ook op langere termijn aan te blijven haken bij de (sub)top van Nederland, dient de begroting structureel te groeien. Dat lukt op termijn alleen met externe impul sen, zo voorziet de clubleiding. Het is in principe niet de bedoeling dat de club wordt verkocht aan één nieuwe partij. Wel is AZ bereid ex tra aandelen uit te geven, om zo nieuw kapitaal te genereren. Strategisch gezien is René Neel issen als voorzitter van de raad van commissarissen nog steeds de be langrijkste man binnen de club, al blijft hij immer buiten de schijn werpers. Ook de in oktober aange- stelde operationeel directeur Mi chael Kinsbergen is betrokken bij de zoektocht naar één of meerdere investeerders. Met zijn komst sloeg AZ eerder al de weg in naar een zoektocht naar nieuw kapitaal. Eer der was Kinsbergen voor Ajax suc cesvol op dat gebied. Connecties Het is niet vreemd dat AZ uitkomt in de Verenigde Staten, want de connecties met dat land zijn legio. Honkbalgoeroe Billy Beane is (op de achtergrond) een belangrijke ad viseur van de club. Algemeen direc teur Robert Eenhoorn speelde in Amerika bij onder meer de New York Yankees. Ook Kinsbergen woonde een tijd in dat land. Hij stu deerde er. Voormalig technisch di- vrijdag 15 maart 2019 VOETBAL VOETBAL VOETBAL De beachvolleyballers Varenhorst en Van de Velde wonnen in Doha het Nederlandse onderonsje van Brouwer/Meeuwsen: 17-21, 21-15, 15-13. De Est Karol Mets is per direct weg NAC. Hij vertrekt voor enkele tonnen naar de Zweedse club AIK Fotboll. Jeffrey Gouweleeuw is hersteld van zijn bovenbeenblessure. De verdediger (27) van FC Augsburg kwam tijdens de tweede sei zoenshelft nog niet aan spelen toe. —Lionel Messi GO Het WK wiel rennen van 2024 wordt af gewerkt in Zü- rich. Eerder was het evene ment al toege wezen aan Zwitserland. Het is de derde keer dat Zürich gastheer is. Eerder ge beurde dat in 1923, 1929 en 1946. H De 10-jarige skateboardster Sky Brown (foto) kan de jongste olym piër ooit wor den. De Britse behoort tot vijf skateboarders die gesteund worden in aan loop naar de Spelen. Het stadion van Atlético Madrid is zon dag uitverkocht voor het vrou wenduel Atlé- tico-Barcelona. 68.000 toe schouwers, het hoogste aantal ooit tijdens een vrouwenduel. ManUnited? Graag a Toen algemeen directeur Edwin van der Sar onlangs naar zijn ideale loting werd gevraagd, ver scheen er een glimlach rond zijn mond. De baas van Ajax zou heel graag nog eens terugkeren naar Old Trafford, het stadion van zijn oude club Manchester United, waar hij zoveel successen beleefde. Die wedstrijd zou óók nog eens dienen als ultieme revanche voor de verloren Europa League-finale van 2017. Los van die sentimenten is een koppeling aan Manchester United ook sportief gezien kans rijk. Onder de nieuwe trainer Ole Gunnar Solskjaer heeft United on tegenzeggelijk nieuw elan gevon den, maar dat de ploeg over twee wedstrijden won van PSG was toch een klein wondertje. Over sentimenten gesproken: dat geldt voor deze ontmoeting al he lemaal. Kijk eens naar de Ajax- link in de selectie van de Spurs. In een speurtocht naar kapitaal zoekt AZ in de Verenigde Staten naar een investeerder. De club is momenteel kerngezond en be hoort al jaren tot de subtop van de eredivisie, maar wil dat in de toekomst ook blijven. En in Ne derland lopen de Alkmaarders tegen financiële grenzen aan. Nik Kok en Sjoerd Mossou Alkmaar o a 0) Christian Eriksen «OTspÜtf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 26