E 21 Het onderwijs staakt vandaag. Werkende ouders met kinderen in de basisschoolleeftijd moeten vandaag dus zoeken naar een oplossing. Waar laten zij hun kinderen? Actie eindigt op Malieveld LERARENSTAKING KINDEREN MEE NAAR WERK IÉ®t Toen de onderwijsstaking begin ja nuari werd aangekondigd kon in elk geval het grootste deel van de wer kende ouders opgelucht ademhalen. Vrijdag is net als woensdag een po pulaire 'parttimedag'. Uit een re cente poll - ingevuld door ruim vijf duizend mensen - blijkt dat bijna 40 procent van de vaders of moeders vandaag (standaard) vrij is. Een kwart van de mensen heeft voor de gelegenheid een vrije dag opgeno men en 21 procent schakelt opa en oma in Opvang Een klein deel van de respondenten (6 procent) neemt de kinderen mee naar het werk. Bright Alley uit Utrecht en Conclusion Learning Centers, dochterondernemingen van it-bedrijf Conclusion, organiseren samen een programma voor de kin deren, vertelt Jasper Leunk, hoofd strategie en sales bij Bright Alley. ,,Enerzijds was er natuurlijk een praktisch probleem: er was opvang Dat kunnen wij dan weer in de gang hangen als herinnering. Een collega die jaren voor de kunstuitleen heeft gewerkt, gaat lesgeven.'' Als klap op de vuurpijl krijgen de kinderen een rondleiding in de Galgenwaard, het stadion van FC Utrecht, naast het kantoor in Utrecht. Allemaal zodat ouders hun handen vrij hebben om gewoon aan de slag te gaan én om de kinderen iets mee te geven. nodig. Ik heb zelf ook drie kinderen in de basisschoolleeftijd voor wie we geen opvang hadden. Tegelijkertijd is het bedrijf zelf bezig met didactiek en techniek. We vinden het leuk om de kinderen daarom iets mee te ge ven'', aldus Leunk. Vandaag komen er achttien kinde ren naar het kantoor van Bright Al ley. De jongere kinderen mogen spe len in een ballenbak in een vergader zaal. ,,We hebben achtduizend ballen besteld'', lacht Leunk. ,,Dat lijkt veel, maar toen we er vierduizend hadden en gingen rekenen, bleek dat we net de vloer konden bedekken.'' Oudere kinderen krijgen een workshop met technisch lego. ,,We zien bij onze op drachtgevers dat het veel gaat over di gitalisering en technisch inzicht. Als wij daar kinderen al voor kunnen in teresseren, is dat mooi meegeno men.'' Herinnering Maar dat is nog niet alles: ook de crea tiviteit van de kinderen wordt gesti muleerd. ,,We hebben schildersdoe ken gekocht en de kinderen kunnen samen één groot schilderij maken. Vrijdag is een dag waarop veel mensen al vrij zijn ONDERWIJSSTAKING ING Bij de vorige stakingen, eind 2017, had ING nog een grote opvangcen- trale geregeld voor vijfhonderd kin deren. Dit jaar hebben ze besloten dat niet te doen, vertelt woordvoer der Karin van der Pol desgevraagd. ,,We wisten al vrij lang dat deze sta king eraan kwam. Dat was al maan den van tevoren bekend gemaakt, dus veel mensen konden wel opvang regelen. Bovendien is vrijdag een dag waarop veel mensen al vrij zijn.'' Het is nog nagevraagd bij medewerkers met kinderen, maar het bleek deze keer niet nodig, aldus Van der Pol. Verschillende sportclubs en een dierentuin spelen wel in op de vrije dag van de kinderen. Zo organiseert voetbalclub PSV voor kinderen van sponsoren en partners in de regio een speciale 'kidsday' met activiteiten in het stadion. In de Amsterdamse die rentuin Artis kunnen kinderen extra voordelig naar binnen vandaag. Maar een klein deel (3 procent) van de be zoekers van deze site geeft aan daar gebruik van te maken. Ook geven sommige bedrijven hun personeel de mogelijkheid om thuis te werken. vrijdag 15 maart 2019 GO Door de algemene onderwijsstaking zijn vandaag veel scholen dicht, kinderen kunnen daarom met sommige ouders mee naar hun werk. foto hollandse hoogte School dicht? Ballenbak op kantoor biedt uitkomst Marloe van der Schrier Den Haag In het kantoor van Bright Alley ligt van daag een ballenbak met achtduizend bal len. FOTOJASPERLEUNK -Karin van der Pol, woordvoerder ING Meer dan 1840 basisscholen houden vandaag de deuren dicht vanwege de landelijke on derwijsstaking. Volgens de Al gemene Onderwijsbond (AOb) zijn bijna dertig middelbare scholen solidair. Docenten, schoolleiders en ander onderwij zend personeel houden sinds maandag een actieweek op basis- en middelbare scholen, roc's, hogescholen en universi teiten. Die eindigt vandaag met een demonstratie op het Haagse Malieveld voor meer investerin gen in het onderwijs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 21