8 NIEUWS Slachtoffer van oplichter heeft ook vermoedens van seksueel misbruik Yasmina (26) is een slachtoffer van de vader van de dode Sloterplasbaby. De man (30) die zich Marouane noemde, lichtte Marokkaanse vrouwen op, voor tienduizenden euro's. Yasmina meldde zich na een oproep van de politie. VENEZUELA STROOMSTORING Hij dreigde dat ik een probleem zou krijgen als ik geen lening zou afsluiten woensdag 13 maart 2019 n ti ver de oplich ting heeft Yasmina, af komstig uit een kleine plaats in Bra bant, nooit gepraat. Uit schaamte. De ervaring, die diep in greep op haar leven, verdrong ze. Maar toen Marouane vorige week werd opgepakt en de geraffineerde oplichting in de media kwam, be sloot ze haar verhaal, soms in tra nen, alsnog te vertellen. Ze leerde Marouane in het voor jaar van 2012 op het NS-station in Den Bosch kennen. Hij vroeg haar de weg. Het klikte. ,,Ik vond hem een spontane, leuke jongen." Ze spraken een keer af en het duurde niet lang of het contact werd vrij serieus. ,,Hij was lief en zorg zaam, had een eigen zaak, een auto bedrijf, en beloofde van alles. Hij had mooie toekomstplannen met me en wilde dolgraag met me verlo ven. Ik wilde toen graag het huis uit en ging er heel makkelijk in mee", zegt Yasmina (niet haar echte naam). Ze moest, zei hij, haar ouders al vast over de verloving inlichten. ,,Hij kwam graag een keer kennis maken met mijn familie." Kort na het huwelijksaanzoek kreeg Yasmina via de telefoon van Marouane een vrouw aan de lijn. ,,Deze vrouw zei: 'O, wat leuk dat je mijn schoonzusje wordt. Ik ben zo blij dat je je met Chakir gaat verlo ven. O, sorry, ik bedoel Marouane.' Ik schrok daarvan", zegt Yasmina. Achteraf kan ze alleen maar beden ken dat dit telefoontje ervoor moest zorgen dat de verloving serieus zou lijken. Hoewel ze Marouane al een paar maanden kende, was ze nog nooit bij hem thuis geweest. ,,We hadden vooral contact via ping en sms en we spraken vaak buitenshuis af." Marouane woonde in Wijchen, maar had ook een woning in Rotter dam, vertelde hij haar. ,,Ik vond dat wel een beetje gek, maar hij had er allerlei verklaringen voor. Al aan het begin van de relatie be gon Marouane haar om geld te vra gen: bedragen van 50 tot 100 euro voor het betalen van een rekening voor de op handen zijnde verloving. Hij kon even niet bij zijn eigen geld. Ze zou het geleende bedrag uiter aard terugkrijgen. Daar kwam echter niets van. Inte gendeel, de bedragen die hij nodig had, liepen al snel op tot honderden v - -V -■ - - V - VV w J* J*V C 'Hij kon even niet bij zijn eigen geld, zei hij' Hanneloes Pen en Victor Schildkamp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 8