II 12 ZEELAND INTERVIEW NICKY BROOS^ Nicky Broos zegt het eerlijk: hij was een beetje moe. Niet eens zozeer van de lange dagen, maar vooral van de verantwoordelijkheid om zijn bedrijven te laten floreren. woensdag 13 maart 2019 f M k merk dat ik weer nieuwe M energie krijg", zegt Nicky I Broos (net 51 geworden) na I de overname van zijn be I drijven. ,,Er is weer ruimte voor nieuwe dingen.'' Gebukt onder de zorgen van het ondernemerschap, nee, dat nou ook weer niet. Feit is wel dat hij opval lend krom loopt op de dag dat we el kaar spreken. Na een spannende tijd doet alleen al het vooruitzicht van een paar weken skivakantie hem op veren. „Rugpijn, ja'', is de uitleg. ,,Het komt er allemaal uit.'' De vlot gebekte Kruislander be kent dat hij de afgelopen jaren druk voelde om zijn vrijetijds-imperium overeind te houden. ,,Nu is het echt zover; het moment van genieten is aangebroken." Zijn 'kindjes' - Sky Dive in Roosendaal en de skipistes in Rucphen en Terneuzen - zijn sinds kort in andere handen. Na de overname door het beursge noteerde SnowWorld komt ook Broos zelf in een ander vaarwater. Hij laat zich niet afstoppen door pijntjes en licht het proces rond de miljoe nendeal monter toe. Ruimhartig meldt de ondernemer dat hulp van een psycholoog en een fysiothera peut van pas kwam. ,,Alles was Top Secret en da's niet makkelijk voor een spraakwaterval. Dat vreet je op.'' gasten stopten met uitgeven en we hebben echt even aan de dakgoot ge hangen. Zie het maar staande te hou den De leisuresector zocht nieuwe wegen en financiële slagkracht. ,,Ik heb in 2017 al gezegd: nu komt het spel op de wagen. De consolidatie was begon nen.'' Meer persoonlijk: ,,Een gemiddelde mkb-ondernemer denkt niet na over zijn eigen exit-strategie. Vaak zit het vermogen in dat soort bedrijven in het vastgoed. Met het oog daarop hadden wij al een vastgoedfonds op gezet. En dan is het toch geweldig als je grootste concurrent aanklopt?'' Ooit overwogen om de hele tent te verkopen aan de kinderen? ,,Moet je ze dat aandoen? Zoiets zou markt conform moeten. Dat is voor jonge mensen niet meer haalbaar. En wat moeten ze met 255 man personeel? Bij mij is dat langzaam zo gegroeid. Als ze wat met hun ondernemers vaardigheden willen, zullen mijn vrouw en ik hen wel helpen.'' Nieuwe ideetjes Door de overname ontstaat ruimte voor nieuwe 'ideetjes', nieuwe ener gie. ,,Ik heb al weer van alles in m'n hoofd'', zegt de ondernemer. Broos kan dat kwijt in Nibro Leisure Advies en Ontwikkeling dat hij eind 2016 bij de Kamer van Koophandel inschreef. ,,Ik wil startende en doorgroeiende ondernemers helpen en coachen. Dat lijkt me keileuk. Er is een ander moe ten: ik wil het omdat ik er goed in ben.'' Eigen ervaring is een leidraad. ,,Niet alles is te leren. Boeken zijn heel geduldig. Iemand ontslaan of een aflossing niet na kunnen komen, dat zijn mijlpalen waarvan je érnstig leert. Ondernemen moet uit jezelf komen. Aan trucjes ga je kapot.'' Op dit moment heeft Nibro Lei sure Advies en Ontwikkeling één werknemer: de naamgever. Die is duidelijk over wat hij met zijn leven wil. ,,Ik wil elke dag lol in mijn werk hebben, voorkomen dat ik bitter en cynisch wordt. Het had zo niet nog eens 25 jaar door kunnen gaan. Ik wil het vandaag beter doen dan giste ren.'' Pinokkio De tijd van de overnamegesprekken typeert hij met een drieletterwoord. ,,Het was Pinokkio spelen. Want ik ben natuurlijk zo extravert als de pest. En je moet je mond houden, want het kan ook met lukken.'' Broos wist zich echter volop gesteund door zijn gezin, dat hem zo veel mogelijk met rust liet. ,,Ik hoefde dat niet te vragen, ook de kinderen voelden het. Ze merkten gewoon dat m'n hoofd bomvol zat. Mijn ouders heb ik pas op de dag van de ondertekening in gelicht.'' Meer tijd besteden aan de familie, was voor hem niet de aanleiding voor een loopbaanswitch. ,,Een werkweek Startende en doorgroeiende ondernemers coachen lijkt me keileuk van tachtig uur is geen probleem, maar het moeten wel slimme uren zijn. En altijd maar doorgaan is niet goed. Gelukkig is de tijd die we sa men doorbrengen altijd kwalitatief. Daar gaat het om. Tijdens de overna- megespreken snapten ze: Pap heeft het even taai.'' Nu de papierwinkel helemaal rond is, kan hij terug- en vooruitkijken. ,,Ik ben er natuurlijk wel onwijs trots op. Ik: de pionier, SnowWorld de markt leider. Het past naadloos in elkaar. Ze zullen best dingen anders doen, maar ik ben ervan overtuigd dat onze vi sies tachtig tot negentig procent het zelfde zijn.'' Voor de buitenwereld kwam de overname misschien als een verras sing, maar Broos zag het aankomen. De economische crisis was zwaar ge weest. ,,Particulieren en zakelijke VL 'Vandaag wil ik het beter doen dan gisteren' Nicky Broos Geboren: 2 maart 1968 Geboorteplaats: Bosschenhoofd Woonplaats: Kruisland Burgerlijke staat: gehuwd, twee kin deren Opleidingen: mavo, skileraar, snow- boardleraar Neven-functies (onder meer): Voor zitter Snowpro's, VVD-raadslid Steen bergen, mede oprichter/voorzitter Stichting Voetbalsport Kruisland Herbert Kats Rucphen Nicky Broos heeft nu meer tijd om zelf op de lange latten te staan. In Skidome en ook op andere plaat sen in Europa. ,,Het blijft natuurijk zo dat ik van mijn hobby mijn werk heb kunnen maken.'' foto ron MAGIELSE/PIX4PROFS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 71