Fanfare De Scheldezonen maakt al 150 jaar muziek Rechtstreeks kopen van de boer in Graauw 7 WANDELVOETBAL HVV'24 Op het complex van voetbalvereniging HVV'24 in Hulst wandelen sinds een paar weken zestigplussers achter een Jg| bal. De wandelvoetballers zijn laaiend enthousiast over het spel en hopen op meer teamgenoten. ,,Het fanatieke blijft er altijd inzitten." -«KV De Suffe Tutten komen vanaf mei naar Hulst woensdag 13 maart 2019 Het wandelvoetbal waai ert uit over het land. In Zeeuws-Vlaanderen omarmen de voetbalver enigingen Steen en Spui de sport. HVV'24 heeft het sinds een tijdje op het programma staan, maar het loopt nog niet storm met deelne mers. ,,Vreemd eigenlijk, want Spui heeft wel twintig spelers'', zegt Steffen de Weers, de trainer na mens Hulst in Beweging. Hij geeft op een winderige maandagoch tend training aan vier spelers. ,,Niet rennen!'', roept hij naar Wim, die iets te fanatiek is. Rent een speler, betekent dat een vrije trap voor de tegenpartij. ,,De bal mag niet boven heup hoogte gespeeld worden en sli dings zijn ook niet toegestaan'', zegt Jeroen Ferket. Hij is bestuurs lid van de Hulster voetbalvereni ging en initiatiefnemer van het wandelvoetbal. ,,Het plezier is het belangrijkst. Mensen die slecht ter been zijn en niet meer actief kun nen sporten, kunnen zo toch lek ker actief buiten bezig zijn." Ferket vindt dat de club een maatschappelijke functie heeft. ,,Zestigplussers kunnen beter gaan sporten dan achter de geraniums zitten." De bloemen blijken toch ook aanlokkelijk. Zes spelers heb ben zich aangemeld, de club hoopt uiteindelijk twintig deelnemers te verleiden. Ferket: ,,Er komt beter Het is een aanrader voor de ouderen onder ons om effe lekker een balletje te trappen weer aan, misschien trekt dat spe lers over de streep." Eén van de spelers maandag is Ger Hoorn (67). Samen met Wim en Fons doet hij pass- en trapoefe- ningen. Het is de eerste keer dat hij op het veld in Hulst staat. ,,Ik ben dolenthousiast'', zegt hij met een onmiskenbaar Amsterdamse tongval. Frivoliteiten ,,Ik heb acht jaar niet gevoetbald, dus het viel niet mee, maar het is echt leuk. Het is een aanrader voor de ouderen onder ons om effe lek ker een balletje te trappen." En ruimte voor frivoliteiten op het veld is er genoeg. Wim kopt, al lig gend op zijn buik, de bal in het lege doel. Ger verhuisde zeven maanden geleden van Almere naar Terneu- zen. Hij voetbalde jarenlang voor Amsterdamse voetbalclubs. Wan delvoetbal klinkt volgens Ger mak kelijker dan het is. ,,Je hebt steeds de neiging te rennen, wat natuurlijk niet mag. En je kunt niemand pas seren als je wandelt, want dan loop je je vast." Het fanatisme is wel het zelfde als bij gewoon voetbal. ,,Dat gaat er nooit uit." De wandelvoetballers trainen elke maandagochtend van 10.00 tot 11.00 uur. HULST De Suffe Tutten, een be grip op Zuid-Beveland en Wal cheren, komen naar Zeeuws- Vlaanderen. Tien dames organi seren evenementen, van wan deltochten tot wijnproeverijen, en gaan dat ook doen in Hulst. Het eerste Hulster Suffe Tut- ten-evenement is een tutten- bingo op donderdagavond 9 mei in The Captains Coffee. De deel nemers nemen zélf een prijsje mee, als het maar niet gebruikt is. Deelname kost vijftien euro, inclusief bingokaarten, een lot voor de extra prijzenronde, kopje koffie en een presentje. Inschrijven kan op de website: www.suffetutten.nl. NIEUW NAMEN Fanfare De Scheldezonen uit Nieuw Na men bestaat 150 jaar. Dit wordt zaterdag gevierd met een jubi leumconcert in dorpshuis De Kauter. Het jubileumconcert is het laatste voor dirigent Pierre van Hecke (70). Hij leidt de fanfare al 35 jaar en geeft het stokje nu letterlijk door. Anja Pollet, secretaris/penning meester van De Scheldezonen, hoopt dat de muzikanten nog jaren hun steentje kunnen bij dragen aan het opluisteren van festiviteiten in het dorp. ,,We tellen nu nog vijftien leden. Die zijn honkvast, maar er moet voor de toekomst wel iets gebeuren. Via gelden uit het prinses MSximafonds wordt in september een pro ject opgestart in samenwer king met de Zeeuwse Muziek school om het muziekonder wijs op basisscholen een boost te geven. Daar spelen wij op in, want op de basisscholen zitten immers onze nieuwe leden." Naast de Scheldezonen treedt zaterdag ook de Belgische big band Waesiana op. Deze mu zikanten spelen muziek van de vijftiger jaren tot heden. Het concert in De Kauter begint om 20.00 uur. De Buurderij, waar onder andere boeren hun producten rechtstreeks aan klanten verkopen, opent maan dag 25 maart in het gemeenschaps centrum van Graauw. Er gaan al leen ambachtelijke producten van de hand, zegt initiatiefnemer Gerda Leys. In Graauw opent de veertiende Buurderij in Nederland. ,,Het is een direct verkooppunt, dus zonder tussenpersonen'', vertelt Leys. ,,De producten moeten zelf gemaakt zijn en maximaal 250 kilometer van de Buurderij vervaardigd zijn." De producten liggen niet in de super- markt. Zo is er kaas van geitenkaas boerderij Pollehof in Kwaden- damme en vlees van de biologische angusfokkerij Poelzicht in 's-Heer Abtskerke. ,,De meest dichtstbij zijnde verkoper is brouwerij De Kip in Ossenisse." De Meulekar in Spui verkoopt zelfgemalen bakmix. De producten zijn ietsje duurder dan elders, geeft Leys aan. ,,Omdat de boer een goede prijs krijgt, niet onder de verkoopprijs zoals wan neer hij aan de supermarkt ver koopt." Vanaf 25 maart is de Buurderij elke maandag geopend vanaf 17.00 uur. Producten moeten van tevoren besteld worden op boerenenbu- ren.be. VL dan het i yJb" - - -w. Wandelvoetballer Wim van Schil (rechts) 'snelt' langs initiatiefnemer Jeroen Ferket. foto peter nicolai Bob Maes Hulst -Ger Hoorn Bob Maes Graauw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 70