1 L 1 Vrijwilligers doen klusjes van Clinge tot Oostburg 6 Zorggroep kijkt ook over de grens met België Weer een pand weg op Kop van de Noordstraat ZorgSaam woensdag 13 maart 2019 Zorggroep ZorgSaam Zeeuws- Vlaanderen gaat nieuwe wegen inslaan om personeel te werven, waarbij de hulp is ingeroepen van De Pooter Personeelsdiensten. Die gaat ook nadrukkelijk over de grens kijken. Zoals zoveel bedrijven, binnen en buiten de zorg, staat ZorgSaam de komende jaren voor een enorme uitdaging op personeelsgebied. Uit gerekend is dat van de ongeveer 3400 medewerkers er over tien a twaalf jaar niet minder dan 1500 de pensioengerechtigde leeftijd berei ken, vertelt woordvoerder René Maas. Het gaat om vacatures in alle sectoren van ZorgSaam: in de thuis- en ouderenzorg, het zieken huis, de ambulancedienst en on dersteunende afdelingen. Spanje Op de krappe Zeeuws-Vlaamse ar beidsmarkt zijn al die vrijkomende banen niet in te vullen. Andere zorginstellingen kampen boven dien met hetzelfde probleem. Zo voorziet Tragel Zorg de komende drie jaar 120 a 150 nieuwe medewer kers nodig te hebben op een perso neelsbestand van 750. Tragel heeft onlangs nog aangegeven zelfs werknemers te gaan werven in ✓-ÖN Spanje. Zo ver wil ZorgSaam (nog) niet gaan. Zeeuws-Vlaanderen, de rest van Zeeland, West-Brabant en nadrukkelijk ook Vlaanderen zijn de gebieden waarop ZorgSaam zich met De Pooter wil richten. De Poo- ter Personeelsdiensten, met vesti gingen in Axel, Middelburg en Roo sendaal, heeft veel ervaring met de werving van personeel in België en Van Clinge tot Oostburg zijn er ac tiviteiten, met het zwaartepunt in de gemeente Terneuzen. Een over zicht kan niet volledig zijn, want er is zoveel te doen, kijk maar op nldoet.nl. Het dorpshuis in Biervliet ser veert vrijdag van 11.30 tot 15.00 uur speciaal voor ouderen een ouder wetse maaltijd plus een optreden met liedjes van toen. De Zonne bloem nodigt jong en oud uit voor een lunch en het spelen van digitale spelletjes in het Gregoriuscentrum in Axel, vrijdag van 10.30 tot 14.30 uur. In Schoondijke is vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur een grote schoonmaak van de kerk aan het Dorpsplein 37. andere landen, onder meer voor Dow in Terneuzen. ,,Wij hebben tot nu toe niet stil gezeten'', geeft Maas aan, ,,maar met De Pooter denken we een extra slag te kunnen slaan. De kennis van de Vlaamse ar beidsmarkt is daar groot." ZorgSaam voerde nog geen vijf jaar geleden, in oktober 2014, een forse reorganisatie door, waarbij 288 voltijdse banen zijn geschrapt. Het roept de vraag op hoe zeker ba nen bij de zorginstelling zijn. De tijden zijn volgens Maas veranderd. ZorgSaam zat in 2014 financieel in zwaar weer en moest, stelt hij, wel ingrijpen in het personeelsbe stand om het vege lijf te redden. ,,We hebben bij de reorga nisatie ook aangegeven dat we over twee jaar weer mensen nodig zou den hebben. Helaas werkt dat soms zo." Wie nu aangenomen wordt, is zeker van zijn baan, aldus Maas. Dertiende maand Publieke sectoren als de zorg staan er niet om bekend dat de beloning riant is. ,,De collectieve arbeids overeenkomst (cao) voor zorgper- soneel is niet slecht'', reageert Maas. ,,De beloning kan lager lijken dan in marktsectoren, maar onder de streep zijn de verschillen uiteinde lijk niet zo groot. ZorgSaam heeft bijvoorbeeld ook een dertiende maand. En wij bieden veel ontwik- kelings- en opleidingsmogelijkhe den." Wie dat wil, kan zaterdag al vroeg aan de slag. De werkgroep Zaam- slagse Graven Spreken (Zagras) roept liefhebbers op vanaf 8.30 uur te helpen met onderhoudswerk op de begraafplaats aan de Veerstraat. In de Terneuzense wijken Triniteit en Lievenspolder is van 9.00 tot 15.00 uur een opschoonactie. Aan de Geraniumstraat staan contai ners, waar bewoners 'groot afval' kunnen inleveren. In Lamswaarde wordt de speel tuin aan de Pastoor Willemsstraat vanaf 9.00 uur ingeplant. Voor de rommelmarkt in de Emmahal wor den de hele dag spullen opgehaald in Kloosterzande. De scouting in Oostburg klust in het eigen onder komen. Bij Ossenisse, aan Knui- tershoek, worden vanaf 10.00 uur bankjes langs de Westerschelde op geknapt. Eén van de mooiste acties is in Clinge. De dorpsraad hangt van 10.00 tot 14.30 uur veertig bloem bakken om Clinge later in het jaar op te fleuren. IN DE REGIO Voorstelling D'Oekse Leute Open dagen bij Utopia Keramiek Modeshow voor senioren MIJN DORP, MIJN STAD ZorgSaam zoekt nieuw personeel Harmen van der Werf Terneuzen 1 Wl! 1— 11 1 o° Samen voor goede zorg De komende tien a twaalf jaar komen er veel vacatures vrij bij ZorgSaam. archieffoto marco de swart De grootste vrijwilligersactie van Nederland, NLdoet van het Oranjefonds, brengt vrijdag en vooral zaterdag weer veel Zeeuws-Vlamingen in beweging. Harmen van der Werf Terneuzen AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten; Markt, 11.00-17.00 uur: Streek museum Het Warenhuis; 't Trefpunt, 14.00 uur: Handwerken; CLINGE Malpertuus, 15.00 uur: Informatiebijeenkomst KBO Clinge over erfrecht, erfbelas- ting, schenkingsrecht en tes tamenten; HULST De Lieve, 14.00 uur: Film De Zonnebloem; Tabakstraat 22, 14.00 uur: Kinderkookcafé; Spoor 011, 20.00 uur: Voor stelling cabaretduo Oldenher- manns met Unsexed; KLOOSTERZANDE WZC Anto- nius, 14.00 uur: Bingo; Hontenissehal, 13.00 Hand- baltoernooi basisscholen t/m groep 4; 13.30 uur: Sport- buurtwerk voor Kids; KOEWACHT De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; OOSTBURG Hervormd kerk centrum, 9.00 uur: Koffieoch tend Open Kring; Ledelplein en Markt, 8.30 16.00 uur: Weekmarkt; Ledeltheater, 20.15 uur: Thea terproductie Zeelandia speelt 'Norway, today'; Jota, 13.15 uur: Naailes voor al lochtone vrouwen; 13.30 uur: Breicafé; OSSENISSE 't Schallemaaj, 20.00 uur: Samen zingen in koor Hoge Noo(d)t; SAS VAN GENT Café Reseda, 14.00 uur: Kaarten; Westkade 114, 12.30-17.00 uur: Industrieel Museum Zeeland; SINT JANSTEEN De Warande, 19.30 uur: Lezing Vrouwenver eniging Steengoed over de voedselbank; TERNEUZEN Markt, 8.00 16.00 uur: Weekmarkt; Ter Schorre, 14.00 uur: Teke nen Steunpunt Terneuzen; De Hoeve, 18.45 uur: Bingo; Portaal van Vlaanderen, Bene- luxweg 101, 13.00 uur: Infor matiecentrum geopend; ZUIDDORPE 't Kaaike, 13.30 uur: Kaarten. TERNEUZEN Nog een pand verdwijnt bij de Kop van de Noordstraat in Ter- neuzen: het winkel- en woonpand aan de Dwars straat 2. De ge meente Terneuzen wil dit kopen om te slopen en extra parkeerruimte te maken. De kosten voor de aankoop van het pand en de aanleg van de parkeer plaatsen bedragen 192.000 euro, waarvan Ter- neuzen 40.000 euro hoopt te krijgen van de provincie. Op de kaalgeslagen Kop van de Noordstraat komt nieuwbouw, met onder meer appartementen en de bibliotheek. De bouw daar van moet later dit jaar be ginnen. VL HOEK Toneelvereniging D'Oekse Leute speelt op vrijdag 15 en 22 én zaterdag 16 en 23 maart het blijspel Kom bij in het klooster in buurthuis De Hoekse Rakers. De voorstelling gaat over moeder over ste, die haar kloos ter een weekend openstelt voor een aantal gasten. De voorstellingen be ginnen om 19.30 uur. Kaarten kosten 7,50 euro voor vol wassenen en 4,00 euro voor kinderen en kunnen besteld worden via dehoekseleute.nl. TERNEUZEN Atelier Utopia Kera miek houdt komend weekend open dagen. Tijdens deze dagen zijn de wer ken van Funda Ozyer en haar cur sisten te zien en kunnen bezoekers meedoen aan de gratis workshop "Paasei maken". Aanmelden voor de workshop kan via de mail: info@utopi- akeramiek.nl. Het atelier is op vrijdag tussen 18.00 en 21.00 uur geopend en op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. TERNEUZEN Stichting Welzijn Ouderen Terneuzen houdt vandaag een modeshow in dien stencentrum De Veste. Ma Co presenteert haar nieuwste voorjaars mode voor senio ren. De kleding die in de show voorbij komt, kan ter plekke aangeschaft worden. De mode show begint om 14.00 uur en is gra tis toegankelijk. SAS VAN GENT Het was gisteren een bijzondere dag voor de kinderen van kindercentrum Het Zonnehuisje in Sas van Gent. Juffrouw Tilly Andriessen was jarig. Niet zomaar een verjaardag. Juffrouw Tilly, die de peutertjes iedere week een halfuurtje voorleest, werd toegezongen vanwege haar tach tigste verjaardag. Daarom las ze het boek Paul is Jarig. Groepsleidster Angelique Bevelander luisterde mee. Net als toen ze zelf op kleuterschool Marie José zat, want daar was Tilly Andriessen haar eigen kleuterjuf. foto camile schelstraete JUBILEUM VOORLEESJUF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 69