Bewoners van 'Smerdiek-West' nog niet tevreden Stemmen op twee nieuwe locaties Wordt vergunningloze sorteerloods legaal? 6 Reimerswaal wil het makkelijker maken bij plannen van bedrijven af te wijken van milieunormen. Daarmee hoopt de gemeente nieuwe juridische uitglijders te voorkomen. woensdag 13 maart 2019 IN DE REGIO Voorjaarsbal in De Spinne Bijeenkomst over hersenletsel Beurs met kinderkleding MIJN DORP, MIJN STAD Aanleiding is de langlopende strijd van Koel- en Vrieshuis Reimers waal tegen de uitbreiding van de Sinkegroep op de Nishoek in Krui- ningen. De Raad van State oor deelde afgelopen zomer dat de pro vincie Zeeland en de gemeente Rei- merswaal fouten maakten bij het verlenen van een vergunning voor een nieuwe sorteerloods voor afval- recycling. Daarop zag de provincie geen andere keuze dan de vergun ning te weigeren. De nieuwe loods van het recyclingsbedrijf is zo een illegaal bouwwerk geworden. Niet afbreken Ondanks dat het Koel- en Vrieshuis de rechtszaak won, vindt wethou der Jaap Sinke niet dat de Sinke groep de loods moet afbreken. Hij staat namens het college van B en W nog steeds achter het besluit medewerking te verlenen aan de uitbreiding, waarvoor Reimerswaal in 2015 een stuk van de gemeente- werf verkocht aan het bedrijf. Vol- gens Sinke en zijn ambtelijk advi seur leveren de activiteiten in de loods niet méér stof- en geluids overlast op dan op Nishoek is toe gestaan, zoals het Koel- en Vries huis vreest. Om de loods alsnog te legalise ren, wil de gemeente de regels voor het bestemmingsplan van alle grote bedrijventerrein aanpassen. Dat kan door naast de definitie 'bedrijf ook 'bedrijfsactiviteiten' aan de re gels toe te voegen. Daardoor hoeven alleen de nieuwe activiteiten wor- Bewoners zijn de verloedering beu en kijken reikhalzend uit naar de nieuwbouw die komen gaat. ,,Ho- pelijk lost dat meteen het parkeer probleem op", zegt bewoner Jaap Kwaak. ,,In de jaren tachtig ston den hier overdag drie auto's in de straat, nu zijn het er dertig. De parkeerdruk is echt een pro bleem." Zo ook de overlast door tijdelijke bewoning. Mensen die hun tuin niet onderhouden. ,,Je weet niet bij wie je klachten moet melden", zegt den afgewogen. Ook wordt de re strictie losgelaten dat de gemeente hooguit twee milieucategorieën mag afwijken van de norm op het betreffende bedrijventerrein. Bij zo'n afwijking wordt de bedrijfsac tiviteit voortaan beoordeeld op ba sis van de feitelijke hinder die de activiteiten opleveren. Geen gedane zaak De gemeente benadrukt dat het vooral een juridische verruiming betreft, die bovendien voor alle on dernemers op de grotere bedrijven terreinen gaat gelden. Voor omwo nenden en buren zou er niets ver anderen. Een bedrijf dat op papier van de norm wil afwijken, zal moe ten aantonen dat ze door allerlei (technische) maatregelen binnen de voor de omgeving vastgestelde normen van geluid, veiligheid, stank en stof blijft. De aanpassing van het bestem mingsplan is nog geen gedane zaak. Het plan werd gisteravond bespro ken in de gemeenteraad en vervol gens ter inzage gelegd. Daarna moet de raad het plan formeel vaststellen en kunnen bezwaarmakers ook nog naar de rechter stappen. De advocaat van het Koel- en Vrieshuis liet eerder weten dat zijn cliënte elke stap van de gemeente en de provincie nauwgezet zal vol gen om te voorkomen dat zware in dustrie zich op Nishoek kan vesti gen. Willem Salari. ,,Een tijd lang heeft een aantal bewoners voor flink wat overlast gezorgd. Dat is nu voorbij. Maar bij wie moet j e dat melden: de woningcorporatie, de gemeente of de politie?" Nieuwe naam In de discussie over onderwerpen als zorg, duurzaamheid, samenle ven en openbare ruimte, is ook na gedacht over een nieuwe naam voor de wijk. Opvallend genoeg staat Smerdiek-West met stip op de eer ste plaats, gevolgd door Nieuw- West, Schorre en Bloemenwijk. De bewonersbijeenkomst is een initiatief van de gemeente Tholen, woningcorporatie Stadlander en bouwbedrijf De Nijs-Soffers uit Hoogerheide, verantwoordelijk voor de nieuwbouw in de wijk. Stadlander sloopt in totaal 120 woningen in de wijk, en bouwt er 100 voor terug. De Nijs-Soffers be gon dit najaar met de bouw van nog eens 17 koopwoningen in de Henri Dunantstraat. Gemeente: Regels bedrijven soepeler BE GOES Zaterdag houdt dansclub 'De Vriendschap' uit Goes een dans avond voor 'paren en alleenstaanden' in wijkcentrum De Spinne in Goes- Noord. Dan kan er onder het genot van een hapje en een drankje, de hele avond gedanst wor den op de klanken van de foxtrot, rumba, eng-wals, chachacha en nog veel meer. De mu ziek op deze avond wordt verzorgd door een DJ. Het eerste deuntje klinkt om 20:00 uur en de zaal is open vanaf 19:30 uur. Ie dereen is welkom. De entree bedraagt 5,00 euro zie: de- vriendschapgoes.nl. THOLEN Vrijdag is er in ge- meenschapscen- trum Meulvliet een bijeenkomst met als thema 'Hersenletsel en de gevolgen'. De gemeente Tholen tekent voor de or ganisatie. De spre ker deze middag is Rob Koopman, voorlichter bij de Hersenstichting. De middag begint om 14.30 uur. De toe gang is gratis. Aan melden niet nodig. WOLPHAARTSDIJK Vrijdag wordt er van 18.30 uur tot 20.30 uur een beurs gehouden in het Dorpshuis de Griffioen. Op deze beurs is vooral zo merse kinderkle ding en speelgoed te vinden. Toegang is gratis. Voor vra gen kan men te recht bij Colinda Westerweel, colin- daw@zeelandnet.nl of 0113-582266. SOCIAAL BUURTRESTAURANT VI YERSEKE In Yerseke zijn de maandelijkse maaltijden bin nen een mum van tijd uitverkocht. In Krabbendijke, waar Resto VanHarte sinds vorig jaar wordt gehouden, is het nu steevast volle bak. ,,Het is hartstikke populair, maar we sub sidiëren dit niet alleen voor de gezelligheid'', zegt wethouder Kees Verburg. Onlangs besloot Reimerswaal voor 2019 weer 15.000 euro uit te trekken. Voor dat bedrag kunnen zo'n 1500 mensen aanschuiven bij het sociale buurtrestaurant. ,,We onderzoeken dit jaar of we de juiste doelgroepen berei ken", zegt Verburg. De gemeente wil vooral eenzame men sen uit hun isolement halen. archieffoto marcelle davidse Joeri Wisse Kruiningen Bedrijventerrein Nishoek in Kruiningen. Het roodom- rande bouwwerk is de sor- teerloods. foto atlas van zeeland Verpaupering. Onduidelijkheid over de toekomst van de wijk. Niet weten bij wie je moet aan kloppen met problemen. Bewo ners in Sint-Maartensdijk-West zijn nog lang niet tevreden over hoe het gaat in de wijk. Dat bleek gisteravond tijdens een bijeenkomst in sport- en ge meenschapscentrum Haestinge. Timo van de Kasteele Sint-Maartensdijk COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 12.00-18.00 uur: Maritieme leestafel ELLEWOUTSDIJK Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur: Senioren middag met De Freesia's en Koor'55 GOES Frambozestraat 29, 09.00-12.00 uur: Open dag Montessorischool De Basis; Inloophuis Oase, ochtend: In loop voor koffie en thee; Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur: In loopspreekuur voor vragen over de computer; 13.00-14.00 uur: Spreekuur van wijkagent in de wijkinfowinkel; Biblio theek, 10.00-11.30 uur: Digitaal Café; Centrum 't Westlicht, 14.00-16.00 uur: Inloop voor hulpvragen, luisterend oor en koffie en thee; De Spinne, 19.00 uur: Cursus over Zeeuwse boerderijen HANSWEERT Zorgcentrum Maria-Oord, 10.30 uur: Digi Inloop KAPELLE De Vroone, 09.00- 11.30 uur: Activiteit 'Houtsnij den'; 13.00-17.00 uur: Biljarten voor senioren; 19.15 uur: Bridgeavond; FitXperience, Vroonlandsweg 47, 09.30 uur: Indoor Cycling; 10.30 uur: Body Pump; Fruitteeltmuseum, 13.00-17.00 uur: Wisselexposi tie 'Kunst uit de Kelder' KLOETINGE Dorpshuis Amici- tia, 20.00 uur: Lezing Roeland Beljon 'Graancirkels, wonder of verwondering' KORTGENE Dorpshuis De Stadsweide, 14.00-16.00 uur: Seniorenmiddag 'Even d'r uut' voor alle 55-plussers KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur: Yoga-gym voor 55+ RILLAND De Nieuwe Vlied berg, 10.00-11.15 uur: Wande ling in groepsverband YERSEKE Moerzicht, 10.00 11.15 uur: Groepswandeling; Kerkplein 1, 13.00-16.00 uur: Rondleidingen door Ooster- scheldemuseum; Moerzicht, 19.00-20.00 uur: Bijbellezing. KRABBENDIJKE Krab- bendijkenaren kunnen vol gende week woensdag hun stem uitbrengen op twee nieuwe loca ties: de kantine van de voetbal- vereniging aan de Nieu- landestraat of het gebouw van het Calvijn College aan de Westhof. Twee vaste stembureaus kunnen tijde lijk niet gebruikt worden. Dorpshuis De Meiboom is dicht vanwege de vondst van een hennepplantage. Zorgcentrum Ter Weel is vanwege een interne ver bouwing niet beschikbaar. De gemeente Reimerswaal heeft met de kantine en school alternatieven op korte afstand gevonden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 67