Dorpsraad wil dat bouwbedrijf straat gezelliger maakt Gebouwen gaan van gemeente naar stichting 6 De Burghse Schoole en Bewaerschole in Burgh-Haamstede en het Sint Jacobshofje in Zierikzee worden verkocht. De Stichting Monumenten Schouwen-Duiveland betaalt de gemeente het symbolische bedrag van 1 euro. Concert in teken van 800 jaar stadsrechten De monumententak van de kapi taalkrachtige Stichting Renesse had ook interesse in Huis de Haene in Zierikzee, maar ziet daarvan af. De organisatie onderzocht gebruiks- opties voor het 14e-eeuwse pand en ziet geen mogelijkheid voor een sluitende exploitatie vanwege hoge verbouwingskosten. Burgemeester en wethouders zoeken nu naar an dere kandidaten voor de oorspron kelijke koopmanswoning. De raad stelde als voorwaarde dat Huis de Haene alleen mag worden verkocht aan een partij met een 'aantoonbaar hart voor cultureel erfgoed'. De drie panden die wél worden overgenomen door de monumen tenstichting mogen alleen worden gebruikt voor culturele activiteiten. De organisatie krijgt in totaal 43.250 Kerk. FOTO HYLKEMA ERFGOED euro mee bij de koop, als eenmalige bijdrage van de gemeente in de in standhouding van de drie panden. Ook de toekomst van de drie stadspoorten in Zierikzee en de Grote Kerk in Brouwershaven ligt onder de loep. Het college stelt de gemeenteraad voor een mogelijke herbestemming van deze gebou- Wendy Wagenmakers Scharendijke Met de verhuizing naar de dorps- rand liet supermarkt Plus ruim twee jaar geleden een groot gat ach ter in de kleine kern van Scharen- dijke. Dat gat is nog steeds niet ge vuld en zoals het ernaar uitziet, gaat dat voorlopig ook niet gebeuren. Directeur Hans Boogert van het ge lijknamige bouwbedrijf zei novem ber vorig jaar te hopen dat de eerste paal dit voorjaar de grond in gaat. Tegelijkertijd stelde hij echter dat de levering van materialen achter blijft en dat zijn bedrijf nog tijd moet vinden om aan de klus te be ginnen. De dorpsraad van Scharen- wen te laten onderzoeken. Voor het ruim zeven eeuwen oude Godshuis in de smalstad gaat het om een aan vullende verkenning. Vorig jaar werden al drie mogelijke scenario's gepresenteerd, die onder meer uit gingen van een brouwerij met proeflokaal en restaurant in de kerk. Op de locatie van de school zouden huisjes komen met hotelstudio's. Nader onderzoek is volgens B en W nodig, omdat een duidelijke fi nanciële en economische onder bouwing nog ontbrak. De hotel functie lijkt in eerste instantie te grootschalig voor Brouwershaven, maar volgens het adviesbureau is er wel degelijk een markt voor derge lijke concepten. Als dit slaagt, merkt het college op, betekent het een 'enorme boost' voor Brouwers haven. Meegenomen wordt of de kerk kan fungeren als gemeen schapscentrum in de plaats van het Tonnenmagazijn, wat dan weer een andere functie kan krijgen. Herbestemming van de Noord-, Zuidhaven- en Nobelpoort in Zie- rikzee is daarentegen al jaren een 'lastig zoekproces'. De stadspoorten zijn niet erg praktisch in gebruik en een invulling is beperkt door hui dige regelgeving zoals de arbo-wet. Onderzoek moet uitwijzen wat haalbaar is. De poorten worden momenteel gedeeltelijk verhuurd aan (muziek)kunstenaars. De hui dige gebruikers worden betrokken bij de verkenning, aldus B en W. dijke wil niet meer zo lang wach ten. In een brandbrief aan het bouwbedrijf schrijft de raad zich ernstig zorgen te maken over de si tuatie in de Dorpsstraat. 'Het ziet ernaar uit dat Scharen- dijke voor het derde seizoen een ongezellige Dorpsstraat moet pre senteren aan inwoners en vele toe risten. En dan hebben we het nog niet eens over de horeca in de Dorpsstraat. Hen is de huidige uit straling een doorn in het oog.' Invulling De dorpsraad wil weten wanneer de bouw begint. En, mocht dat voorlopig niet aan de orde zijn, dat Boogert zorgt voor een tijdelijke in vulling van het braakliggende ter rein. Gras inzaaien, wat speeltoe stellen neerzetten of een tijdelijk terras inrichten, dat kan volgens de dorpsraad toch niet zo moeilijk zijn. Boogert wil niet reageren op de brief. Hij wil eerst zelf met de dorpsraad praten. woensdag 13 maart 2019 IN DE REGIO Lezing over pensioenen Optreden Van Baerle Trio Bijeenkomst over hersenletsel MIJN DORP, MIJN STAD Drie monumentale panden voor 1 euro Marcel Modde Zierikzee Kunstenaarsimpressie van brouwerij in de Grote Voor het derde seizoen ontvangt Scharendijke haar gasten in een Dorpsstraat vol bouwborden en een braakliggend terrein. De dorpsraad heeft er genoeg van en eist dat bouwbedrijf Boogert, zolang die niet gaat bouwen, zorgt voor gezelligheid. BROUWERSHAVEN Tonnen magazijn, 20.00 uur: Vrouwen van Nu Lezing Kinesiologie; BRUINISSE Dorpshuis de Van ger, 8.45 en 10.30 uur: Yoga 14.00 uur: Karateles voor kinderen; 20.00 uur: Badmin ton; Ichtus aan het Kerkplein, 9.45-11.30 uur: Koffie inloop; BURGH-HAAMSTEDE Dorps huis, 9.30-12.00 uur: Bridge Vrouwen van Nu; Hervormde Kerk Burgh, 19.30 uur: Lezing Carel ter Linden, 'Bijbelse mi niaturen'; ELLEMEET Dorpshuis, 9.50 uur: 55 plus Yogales door Lena Span, 13.00-17.00 uur: Biljartvereniging Touché; 19.30uur: Yogales; KERKWERVE Dorpshuis, 13.30-16.30 uur: Schilderclub; NOORDGOUWE Dorpshuis, 18.30: Repetitie Muziekvereni ging Con Amore, 20.00 uur Badmintonavond; OOSTERLAND Dorpshuis de Oosterhof, 13.30 uur: Koers- bal, RENESSE Blikmuseum, 14.00 17.00 uur: Expositie de Zoete Zonde; Dorpshuis, 9.00-10.00 uur: Yoga Steffine, 19.30 20.45 uur: Yoga; SEROOSKERKE Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljarten, 19.00-22.15 uur: Stijldansles sen; SIRJANSLAND Dorpshuis, 10.15 uur: Yoga, 14.00-16.00 uur: Klepmiddag; ZIERIKZEE Café de Biet, 20.00 uur: Politiek Café; Ei- landzorg de Wieken, 10.00 uur: Samen koffiedrinken; FiZi, 15.00 uur: Hoe tem je een Draak 3 (NL), 20.00 uur: Bo hemian Rhapsody Sing-Along; Gebouw de Driehoek, 8.45 en 10.00 uur: Fytaal Pilates; Gravensteen, 14.30 uur: Rond leiding door de oudste gevan genis van Zeeland; Nieuwe Kerk, 9.00-11.00 uur: Keet in de Kerk; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00-16.30 uur: Inloop Breek de Week. ZIERIKZEE Het Orkest Koninklijke Marechaussee geeft 12 april (19.30 uur) een concert in de Nieuwe Kerk in Zierik zee. Het optreden staat in het teken van de festiviteiten rond het verkrijgen van stadsrechten achthonderd jaar geleden. Het orkest telt vijftig muzikanten en staat onder leiding van ka pitein Peter Kleine Schaars. Het repertoire is afgestemd op de viering van het in 1219 door Graaf Willem I verleende privilege aan Zierikzee. Kaarten zijn te koop bij Van der Krieke aan de Mol of te bestellen door te mailen naar zierikzee800@gmail.com. SD ZIERIKZEE Rob de Brouwer van 50PLUS geeft donderdag een le zing over het pensi oenstelsel in Neder land. Pensioenspe cialist de Brouwer werkte als onder andere Directeur Economische Zaken van de Pro vincie Noord-Bra bant en is voorzitter van de Nederlandse Bond voor Pensi- oenbelangen. De lezing vindt plaats in filmtheater Zierikzee en begint om 15.30 uur. Aan melden: secretaris @50pluszeeland.nl. NOORDGOUWE Na concerten in Wenen, Londen, Pa rijs, Barcelona en München treedt het Van Baerle Trio nu op in de Driekonin- genkerk in Noord- gouwe. Het Trio is in 2004 opgericht door de Zeeuwse pianist Hannes Min naar, inmiddels in ternationaal be roemd, violiste Maria Milstein en cellist Gideon den Herder. Het optre den vindt zaterdag plaats en begint om 20.00 uur. Entree bedraagt twintig euro. Reserveren via kamermuziek @hethofzicht.nl. THOLEN Vrijdag is er in ge- meenschapscen- trum Meulvliet een bijeenkomst met als thema 'Hersen letsel en de gevol gen'. De gemeente Tholen tekent voor de organisatie. De spreker deze mid dag is Rob Koop man, voorlichter bij de Hersenstichting. De middag begint om 14.30 uur. De toegang is gra tis. Aanmelden is niet nodig. KERKWERVE Jakob Timmers (midden) en Rowan Verhage van De Morgenster in Kerkwerve vinden boomplantdag bo venal leuk om te doen. Maar ze weten ook goed waaróm ze zich gisterochtend in het zweet werkten in de Vloedstraat. „Voor het milieu en onze toekomst", vertelt Rowan. ,,Want bomen nemen CO2 op en dat houdt de opwarming van de aarde een beetje tegen." In totaal gingen 21 zuilvormige ambers en 13 dito eiken de grond in bij de school. Deze boomsoorten blijven smal, zodat er geen last ontstaat van overhangende takken boven de weg. Morgen volgt deel twee van de boomplantdag en worden onder meer knotwilgen geplant langs de Miereweg in Zierikzee. foto ernesta verburg VOOR MILIEU EN TOEKOMST

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 65