'McLaren verrast dit seizoen' FORMULE 1 15 Kerst in Friesland Tv-kijkers ,,Max heeft toch redelijk wat rondjes gereden tijdens die testdagen, dacht ik zo. En be halve die laatste dag na die crash van Pierre Gasly heeft hij met zijn nieuwe Honda-motor weinig stilgestaan in Barcelona vanwege pech. Zijn tijden in de longruns waren oké. Het is niet dat ik er meteen enorm enthou siast van werd, ook niet dat het dramatisch was. Het was ge woon goed. Om nu te zeggen dat hij meteen vanaf Melbourne gaat winnen, dan vind ik wel dat we de lat erg hoog leggen. Tegelijkertijd, ze wonnen ook met Renault snel, vorig jaar. Ik ga ervan uit dat ze minimaal op hetzelfde niveau zitten.'' Ik ga ervan uit dat Red Bull minimaal op hetzelfde niveau zit ,,Nou... Als je kijkt naar vorig seizoen en daar de pechgevallen van Max uit haalt, dan blijft er toch wel een wat andere WK- stand over. En dan kan het best wel eens interessant worden. Al hebben Ferrari en Mercedes na tuurlijk ook niet stilgezeten, deze winter. Mercedes is altijd goed. En Ferrari, daar waren ze ook duidelijk in orde bij de tests. Ik denk dat die Charles Leclerc daar wel eens een extra triggerpuntje kan worden voor Sebastian Vettel. Doet die Le- clerc het goed, dan wordt dit echt het jaar van de waarheid voor Vettel.'' ,,Als verrassing noem ik graag McLaren. Die waren in Barce lona in elk geval al honderd procent beter dan vorig jaar, ze reden snel daar. En ik zou het als liefhebber gewoon heel leuk vinden als zo'n iconisch merk weer lekker mee gaat doen. En ik wil ook de voorvleugel even benoemen. Die nieuwe vleugel in de Formul 1 is zo groot, ik verwacht dat er veel gaan sneu velen.'' -Arjan Schouten ringeloren en zegt in de media wat hij vindt. Hij staat symbool voor kracht en potentie, veel mensen ge nieten daarvan. Echt, dat is goed voor de geestelijke gezondheidszorg, de spreekkamers zijn leger dankzij sport.'' Laat staan wat er gebeurt als Ver stappen de Formule 1 ooit zou domi- Als je je een beetje een sulletje voelt, kun je dat aanvullen met een idool neren. Het zal voor zijn supporters legioen voelen alsof ze zelf hebben gewonnen en leiden tot massale euforie in het land. Dat concludeerde Rombaut ook. ,,Zijn fans vertelden dat de prestaties van Nys invloed hadden op hun persoonlijke leven, hoe ze zich voelden. Ze gingen mee op een golf van vreugde. Door erbij te horen, betekenden ze iets.'' Grijze muis Rombaut werkt voor Sporthouse Group, een bedrijf dat atleten helpt met hun (sociale) media. Van Kevin De Bruyne tot Philippe Gilbert, maar ook 'onze' Lieke Martens en Puck Moonen. Logischerwijs helpen de sociale media fans tegenwoordig enorm om hun helden te volgen en er met elkaar over te communiceren. De Twitter- en Instagram-pagina's van Verstappen vindt Rombaut er goed uit zien. ,,We stellen in België vast dat de Formule 1 behoefte heeft aan een persoonlijkheid als Max. Stoffel Vandoorne (Belg, vorig jaar coureur bij McLaren, red.) bijvoor beeld werd gezien als een grijze muis. Max is de jongen die in de For mule 1 reed terwijl hij nog geen nor maal rijbewijs had, dat spreekt aan. Door een deel van de Belgen wordt hij als te arrogant gezien, denk ik. Die vinden dat hij zich eerst moet bewij zen. Anderen zien hem als een held, iemand die zich durft te uiten. Ado ratie voor mensen die zeggen waar het op staat zit meer ingebakken in de Nederlandse cultuur.'' De voorspelling woensdag 13 maart 2019 Nieuw op de grid: George Russell. De coureur van Williams heeft een Neder landse link: zijn vriendin is Seychelle de Vries, zus van F2-coureur Nyck de Vries. Zo vierde Russell nog kerst onder een kerstboom in Friesland. Wereldwijd keken er vorig jaar 490,2 miljoen mensen naar minimaal één Formule 1- race. Over het gehele seizoen trok de sport een televisiepu bliek van liefst 1,758 miljard. Wielrenner Wat verwacht je, gaat Honda Verstappen dit jaar verder brengen? Dus er gaat niet meteen heel veel veranderen? Verwacht je nog verrassingen dit seizoen? - Jan Derksen (hoogleraar) Verstappen straalt volgens klinisch psycho loog en hoogle raar Jan Derksen voor 'kracht en potentie' uit. ,,Veel mensen genieten daarvan.'' FOTO RED BULL 'INKT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 63