effeweg.nl vlieg-busreizen effeweg.nl 5 paradepaardje van Boeing mét 100% vertrekgarantie 0 'O BREXIT STEMMING - - Het zou kunnen dat de instanties meer weten dan ze bekendmaken Maandag zijn de zwarte dozen van de gecrashte Ethiopian Airlines 302 ge vonden. Maar dat is 'geen kwestie van simpelweg een usb-stickje in de com puter stoppen en dat uitlezen', zegt Melkert. ,,De dozen zijn met een enorme klap in de grond beland. We reldwijd zijn er maar vier laboratoria die ze kunnen uitlezen, onder andere in Parijs en Washington. Daar moeten ze eerst fysiek heen.'' Dat twee exemplaren van een gloednieuw vliegtuigtype binnen vijf maanden neerstorten, noemt de luchtvaardeskundige 'heel opmerke lijk'. Oorzaak van de crash van het LionAir-toestel in Indonesië was een falend computersysteem. Sensoren gaven verkeerde informatie, waardoor de neus van het vliegtuig telkens naar beneden ging. Boeing heeft klanten vlak na de crash instructies gegeven hoe piloten 'in het onwaarschijnlijke geval' van zo'n besturingsprobleem moeten handelen. Opmerkelijk: maandag kondigde de vliegtuigbou wer een softwareupdate aan die het mankement zou moeten oplossen. Of dezelfde fout verantwoordelijk was voor de crash in Ethiopië, is onbe kend. Getuigen hebben verklaard dat ze rook uit het toestel zagen komen voor het neerstortte. De tweede crash k^n ook toeval zijn, zegt Melkert, ver oorzaakt door bijvoorbeeld een vogel aanvaring of een menselijke fout. ,,Dat moet heel zorgvuldig worden onder zocht, want vaak komen daar toch ver rassingen bij aan het licht.'' Wereldwijd TUI, dat drie toestellen van het om streden type in Nederland heeft gesta tioneerd, stelt dat iedereen die met de maatschappij vliegt, gewoon op va kantie kan. ,,We hebben dinsdagmid dag extra toestellen kunnen inhuren.'' Naast TUI vliegen onder meer Nor wegian en Czech Airlines met de vliegtuigen van en naar Schiphol. Ook een Turks toestel van Corendon heeft op Schiphol gevlogen, maar dat staat volgens de reisorganisatie voor de komende tijd niet ingepland voor Schiphol of andere vakantievluchten voor Nederlandse passagiers. Wereldwijd vliegen ruim vijfhon derd toestellen van het type rond. Nog eens vijfduizend exemplaren zijn in bij Boeing in bestelling. NOG 16 DAGEN In januari stemde het Lagerhuis al over een eerste versie van de brexit- deal. Ook toen verloor May, met een historisch groot verschil van 230 stemmen. In een normale situatie zou een premier al na één zo'n verlies zijn opgestapt, laat staan na twee keer. Maar Theresa May is dat niet van plan. In een verklaring na de uitslag zei ze: ,,Ik vind de beslissing van het parlement zeer spijtig. Ik ben er nog steeds van overtuigd dat mijn deal de beste en enige deal voorhanden is. Maar we moeten ons nu gaan bera den op de volgende stap.'' Rond het middaguur was het gis teren eigenlijk wel duidelijk in Lon den: de deal zou weer worden weg gestemd door het Britse parlement. Dat besef kwam na de publicatie van het juridisch advies van advocaat-ge neraal Geoffrey Cox over de 'back stop', de noodoplossing om de Noord-Ierse grens open te houden na de brexit. Nadat May maandagavond in Straatsburg op het laatste moment een vernieuwde deal sloot met de EU, waren de verwachtingen hoog gespannen. Ze had het voor elkaar, zei ze: juridisch bindende toezeggin gen over de backstop. Garanties Maar toen advocaat-generaal Cox zich erover boog, bleek hij die docu menten heel anders te interpreteren. De onafhankelijk adviseur vindt dat met de vernieuwde deal de kans dat het Verenigd Koninkrijk voor eeuwig gevangen zal komen te zitten in de backstop zeker kleiner is geworden. Maar, het juridisch risico blijft het- zelfde, oordeelt hij. Het is nog steeds een mogelijkheid, en het VK kan niet eenzijdig uit de backstop stappen. Geen waterdichte garanties dus. En dat was wel wat de brexiteers en de Noord-Ierse gedoogpartner DUP eis ten, in ruil voor hun steun. Direct na de publicatie van het ju ridisch advies van Cox daalde de waarde van het pond flink. Ook op de financiële markten werd de conclusie getrokken dat de kans dat de deal er doorheen zou komen klein was. Toen de ERG (een groep conservatieve t Rond het middaguur was wel duidelijk dat de deal weer zou worden weggestemd brexiteers) begin van de middag be kendmaakte dat ook hun eigen juris ten een negatief stemadvies gaven, was het einde verhaal. Ook de DUP zei nee: ,,We zijn van mening dat er niet genoeg vooruitgang is geboekt.'' May probeerde haar parlement nog te overtuigen tijdens het debat voor afgaand aan de stemming. ,,Als de deal er vanavond niet doorheen komt, dan dreigt het gevaar dat de brexit niet doorgaat'', zei ze. ,,Demo- cratie moet boven partijbelang of persoonlijke ambities gaan. Het is tijd om ons achter de deal te scharen." Het was niet haar sterkste moment. Haar stem liet haar in de steek, op sommige momenten was ze moeilijk te verstaan. De overtuiging in haar boodschap was ver te zoeken. De schorre premier was gisteren de ver persoonlijking van de slijtageslag die het brexitproces is geworden. Ver moeid sleept het tot het bot ver deelde Britse parlement zich naar de finish. Alleen weet niemand precies waar die ligt, en hoe ze daar eigenlijk moet komen. Chaotisch En nu? Dat is de grote vraag. Als er niets gebeurt, dan verlaat het VK de EU op 29 maart zonder deal: een chaotische brexit zonder afspraken. Een rampscenario, vinden veel men sen. Ook de meeste Britse politici willen dat absoluut voorkomen. Van daag stemt het parlement dan ook over de no deal-brexit. Als het parlement tegen stemt, dan rest hen nog maar een optie: dan moeten ze morgen stemmen voor een uitstel van de brexit. Als ze dat doen, dan moet May naar Brussel om daar een verzoek tot te doen. De EU heeft al aangekondigd dat een eventueel uitstel onder hun voorwaarden zal plaatsvinden. Het laatste dat ze willen is nog maanden lang op dezelfde voet doorgaan. Het geduld in Brussel is op. Boek nu en profiteer! Aanbetaling niet verplicht Ea2ÖIBltiB525B^e Vlieg-busreis Sardinië 0 met Corsica Vlieg-busreis Spanje en Portugal Vlieg-busreis Schotland Vlieg-busreis Griekenland Vlieg-busreis Noorwegen woensdag 13 maart 2019 GO ^K T 1 -Joris Melkert, luchtvaartdeskundige TU Delft mx. Herhaling van zetten in Britse Lagerhuis De Britse premier Theresa May verloor gisteravond opnieuw de stemming over haar brexitdeal, en opnieuw was het verlies vernieti gend: 391 parlementariërs stem den tegen, 242 voor. Een verschil van 149 stemmen. Suse van Kleef Londen MTheresa May was de verpersoonlij king van de slijtageslag die het brexit- proces is ge worden. FOTO REUTERS Kijk op de site bij /video Voor de stemming in het Lagerhuis UNIEK: EFFEWEG.NL TOURINGCAR EN REISLEIDER TER PLAATSE UNIEK: EFFEWEG.NL TOURINGCAR EN REISLEIDER TER PLAATSE 8 dagen, halFpension Vertrek: mei,jun,jul 8 dagen, halFpension Vertrek: mei.jun, aug, sep 8 dagen, halFpension Vertrek: mei.jun.jul, aug, sep 11 dagen, logies en ontbijt Vertrek: mei.jun, aug, sep, okt 8 dagen, halFpension Vertrek: jul, aug Alle Fouten voorbehouden. Excl. reserverlngskosten en CalamiteitenFonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5