FORMULE 1 11 Droomt u ook van een trip naar een van de circuits om Max Verstappen live aan het werk te zien, maar wilt u niet weer naar België of Duitsland? Vijf suggesties van deze krant voor een Formule 1-weekend om nooit meer te vergeten. De gezelligste en best bezochte Hollands feestje in de Alpen Goedkoop genieten Feesten tussen de Ferrarista's Luxe én topvermaak woensdag 13 maart 2019 «VIJF REISTIPS» GP van Canada 9 juni Bent u zo'n feestbeest die een muziekfestival vooral boekt voor de gezelligheid en niet voor de artiesten, dan biedt de Formule 1-kalender twee parel tjes. De seizoensopener in Aus tralië, want het feestje in Albert Park is altijd tien keer leuker dan de race zelf. Maar omdat een retourtje Australië wel héél prij zig is, wijzen wij u graag op Ca nada. Op het Circuit de Gilles Villeneuve in Montréal. Een stratencircuit in Parc Jean Dra- peau, op een kunstmatig eiland in de Saint Lawrence River. Pak vanuit Montréal even de metro, loop de brug over naar het ei land en treedt binnen in een au tosportwalhalla. Met ruim 350.000 bezoekers in één week end al een paar jaar de best be zochte race van de konings klasse. Noord-Amerikaanse sportbeleving, steile tribunes dicht op het asfalt, veel horeca en fanzones en een bruisende miljoenenstad als uitzicht. Daar gaat het feest 's avonds onver minderd door met het Crescent Street Festival, waar dj's en ar tiesten tot diep in de nacht op treden en coureurs graag even hun neus laten zien. GP van Oostenrijk 30 juni van Oostenrijk misschien iets voor u. Niet zo massaal als de jaarlijkse volksverhuizing naar de Ardennen, maar wel een plek waar 15.000 Max-fans zich eind juni jaarlijks uitstekend verma ken. Niet vreemd ook, want de goedkoopste weekendtickets kosten er maar 105 euro. Voor die habbekrats zit u een week end lang met uw kont in het Oostenrijkse gras tussen bocht 2 en 3 met uitzicht op bijna de helft van de door alpenweides omringde Red Bull Ring. Als u daar niet al naast grijpt, want de Hollandse invasie zal nog groter zijn na de Oostenrijkse zege van Verstappen vorig jaar. Geen feeërieker gelegen circuit op de kalender dan het thuiscircuit van de werkgever van Verstap pen. In de bergen van Stiermar ken, op een uurtje van Graz. Die locatie is tegelijk ook een min puntje, want de Oostenrijkse GP is wel in de middle of no where. Heeft u geen trek in een tent of camperplaats tussen dui zenden Max-fans, dan wensen wij u veel succes met het zoeken naar een betaalbare hotelkamer. GP van Hongarije 4 aug Bent u ook een beetje uitgeke ken op Spa-Francorchamps? U walgt van die files naar de Ardennen? Van de Spartaanse voorzieningen aldaar, om nog maar te zwijgen over de extreme prijzen in de 'thuisrace' van Max Verstappen? Overweeg dan eens om het eerste weekend van au gustus naar de Grand Prix van Hongarije te vliegen. Vele Duit sers, Britten en ook Nederlan ders gingen u al voor op de Hun- garoring, waar al sinds 1986 wordt geracet in de Formule 1. Niet alleen omdat het bier, de worsten en de weekendkaarten (slechts 99 euro!) er véél goed koper zijn. Nee, u krijgt er ook nog een topstad om de hoek als bonus bij. Gezellig hoor, Mal- medy en Luik, maar het kan na tuurlijk allemaal niet tippen aan Boedapest. Ongeveer twintig minuutjes in de gele taxi's en u bent al op de Hungaroring. En na een dag lang auto's kijken, zit u binnen twintig minuten weer aan de goulash op de An- drassy Boulevard, om daarna met een fris pilsje in uw hand de zon in de Donau te zien zak ken. GP van Italië 8 sept Vroeger was echt niet alles be ter, maar in de Formule 1 toch vaak wel. Wilt u eens proeven hoe de sport vroeger werd be leefd, overweeg dan eens een bezoek aan de GP van Italië in Monza. Al in 1922 decor voor een eerste grand prix en nog altijd een jaarlijks terugkerend hoog tepunt op de kalender vanwege de extreme snelheden die ge haald worden op het circuit met de vele rechte stukken. Vroeger was het Autodromo Nazionale di Monza, op een halfuurtje rij den van Milaan, berucht van wege de gevaarlijke komboch- ten. Tip: boek een pitwalk, wan del naar de overgebleven delen van de kombaan en ervaar hoe extreem steil die bochten vroe ger waren. Voor mensen met hoogtevrees valt er ook in de fanzone nog genoeg te zien. Nergens kun je je vergapen aan zoveel oude bolide's en minia tuurmodellen als in Monza. Autosport is nog altijd springle vend in Noord-Italië en dan vooral dankzij Ferrari. Wees dus voorbereid, want in uw oranje Max-shirt bent u sterk in de minderheid tussen de rood uit gedoste Ferrarista's. GP van Singapore 22 sept Natuurlijk, Abu Dhabi en Bah rein doen aardig hun best om uit te groeien tot moderne Monaco's. Maar speelt geld voor u echt geen rol, dan zal Singa pore u waarschijnlijk nog beter bevallen. Geen uitgestorven nepstad, maar een bruisende stadstaat waar u geen seconde om vertier verlegen zit. Het met kunstlicht verlichte stratencir- cuit van Marina Bay is volgens veel coureurs de meest uitput tende op de kalender vanwege de luchtvochtigheid en hoge temperaturen. En ook kunt u hier na een weekend feest met de wallen onder uw ogen terug het vliegtuig in rollen. Tussen alle sessies door wordt u ver maakt door topartiesten, dit jaar zijn Muse, Fatboy Slim, Red Hot Chili Peppers en Swedish House Mafia geboekt. En waarom naar bed als er na de trainingen en de races meer dan 700 clubs, bars en disco's in Clarke Quay op u wachten? Alle races zijn pas 's avonds, dus blijft er genoeg tijd over om te shoppen op Orchard Road, in de zon te liggen op Sen- tosa Island en de Universal Stu dios te bezoeken. En, o ja, ver geet de Singapore Flyer niet. Met 165 meter het grootste reuzen rad ter wereld, met uitzicht op het gehele stratencircuit. GO Goulash aan de Donau en Max vanuit een reuzenrad Tekst: Arjan Schouten Vlucht: 7 uur en 40 minuten Canadese Dollar: €1 $1,51 Bierprijs: €6,00 Zin in een oranje feest met ge lijkgestemden die allemaal net zo passioneel voor Max Ver stappen juichen? Dan is de GP Auto: 11 uur en 30 minuten Euro Bierprijs: €3,50 Vlucht: 2 uur Hongaarse Forint: €1 HUF 315 Bierprijs: €1,75 Auto: 11 uur Euro Bierprijs: €5,75 Vlucht: 12 uur en 30 minuten Singapore Dollar: €1 $1,53 Bierprijs: €6,25

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59