O 0 Ilham Abali vervolgt jacht op EK-ticket 10 ZEELAND Nieuwkoop mag hopen op speeltijd Harms en De Graaf pakken goud op NK Arbiter wordt trainer van Stormvogels woensdag 13 maart 2019 VOETBAL De Vlissingse Ilham Abali vervolgt vandaag de jacht op een ticket voor het Europees kampi- oenschop voor voetbalster onder de zeventien jaar. Met Oranje onder 17 treft ze de leeftijds genoten van Zwitserland op het EK-kwalifi- catietoernooi in Servië. De Nederlandse voetbalsters begonnen goed aan hun missie om het EK te halen. Zondag was Oranje onder 17, met de zestienjarige Abali tachtig minuten binnen de lijnen, te sterk voor Rusland. Het werd 3-0. Na de wed strijd van vandaag staat er nog één duel op het programma. Het thuisland is zaterdag de laat ste tegenstander. Voetballer Bart Nieuwkoop mag stiekem ho pen op meer speeltijd bij zijn club Feyenoord. De rechtsback uit Tholen zag Jeremiah St. Juste, die dit seizoen bij de Rotterdammers de voorkeur krijgt als rechterverdediger, zondag in het eredivisieduel met Vitesse (1-1) gebles seerd uitvallen. Gisteren werd bekend dat St. Juste zeker een aantal weken niet inzetbaar is voor trainer Giovanni van Bronckhorst. In Arnhem koos de oefenmeester overigens niet voor Nieuwkoop als vervanger van de uit gevallen back. Eric Botteghin nam plaats in het centrum vab de defensie en Cuco Martina schoof op naar de rechterflank. Gestaakt Orson Harms heeft opnieuw een Nederlandse titel bankdrukken aan zijn palmares toege voegd. In de klasse tot 125 kilogram (40-44 jaar) drukte de Terneuzenaar in het Belgische Merksem bij zijn derde poging een gewicht van 161 kg weg. Het was niet alleen genoeg voor de titel, het betekende ook een nieuw Nederlands record. Jelle de Graaf, eveneens afkomstig uit Terneu- zen, werd ook Nederlands kampioen. Hij deed dat eveneens met Nederlands record, in de klasse tot 75 kg bij de junioren. De Graaf werd bovendien nationaal kampioen op het onder deel deadlift. Quote van de dag 'Ik denk dat de degradatie per ongeluk een fantastische ontwikkeling voor hem is geweest' Brons ff mÊ V fMrates Een nieuwe naam aan het korfbal firmament? Voor insiders niet. In het seizoen 2017/18, toen Stormvo gels het zonder gecontracteerde trainer moest stellen, nam Koole - met nog een aantal clubmensen - de trainingen waar. Toen begon het te kriebelen. ,,Ik begon het zelfs te missen'', verteld hij over de periode dat Bert Mol de trainingen leidde. Voor de buitenwacht is hij wel een relatief onbekende. Die kent hem veelal als die lange scheids rechter, met zijn karakteristieke loopje en postuur. Vanuit dat per spectief is Sander Koole nieuwe aanwas in het trainersgilde. Bij Koole stroomt het Stormvo- gelsbloed door de aderen. Hij door liep alle jeugdteams en kwam als speler een paar seizoenen uit voor de hoofdmacht. Daarna beklom hij de scheidsrechtersladder. Zijn arbi trale debuut beleefde hij al in 2003, maar vanaf 2015 rees hij pijlsnel naar zijn huidige status van topar- biter. Met vlaggenist Bart Peene komt hij momenteel uit in de over gangsklasse en hoofdklasse voor ju nioren. Trots Met de beslissing om als trainer- coach de selectie van Stormvogels onder zijn hoede te nemen, komt aan het hoofdstuk scheidsrechter (op zijn huidige niveau) voorlopig een eind. ,,Ik ben trots op wat ik be reikt heb als scheidsrechter en het kost aan één kant moeite om eruit te stappen. Maar is een weloverwo gen keuze." Ik sta er vrij relaxed in. We gaan het doen met de mensen die er wél zijn De afweging ging om meer dan alleen zijn ambities als trainer. ,,De tijdsinvestering, de druk om te presteren en vooral de verbale inti midatie waar je als arbiter elke week maar mee te dealen hebt, alsof het normaal is. Dat trekt dermate een wissel op je dat het ook een keer genoeg is." Een welkom nevenef fect is dat Koole de spelinzichten die hij tijdens zijn optredens als fluitist heeft opgedaan nu als inspi- ratiebron kan gebruiken in zijn trai- ningsstof. Hoewel Koole als trainer maar weinig ervaring heeft met de me dia, praat de goed gebekte krullen bol als een ervaren rot, die zich be wust is van de mogelijkheden en onmogelijkheden die zijn nieuwe job met zich meebrengt. Als 'eigen man' kent hij als geen ander de be perkingen van de smalle selectie van Stormvogels. ,,Ik overwoog toch al om weer zelf te gaan korf ballen. Misschien moet ik mezelf inderdaad maar beschikbaar stel len", getuigt hij met een knipoog van de zelfredzaamheid die hij voorstaat. Realisme De wetenschap dat aan het eind van dit seizoen oudgedienden Angela Matthijsse en Loura Kleinepier stoppen en er nog wat personele vraagtekens opdoemen, dwingt Koole nog voor zijn formele aan stelling een flinke dosis realisme en relativeringsvermogen aan te bo ren. Hij zelf daarover: ,,Ik sta er vrij relaxed in. We gaan het doen met de mensen die er wél zijn." Met die groep wil de nieuwbak ken trainer zowel zijn persoonlijke ambities als die van de club nastre ven. „Stormvogels hoort een sta biele derdeklasser te zijn." Daarbij valt de term 'dynamisch korfbal'. ,,Als het aan mij ligt, gaan we direc ter spelen en spelers meer in hun kracht zetten." Met die speerpun ten wil Koole zijn stempel drukken op Stormvogels. GO VOETBAL Bart Nieuwkoop in actie tegen ADO Den Haag. FOTO LAURENS lindhout/soccrates BANKDRUKKEN - Yordi Yamali van de voetbal- podcast Neutrale Kijkers over HSV-verdediger Rick van Drongelen Het afgelopen weekeinde ge staakte duel tussen OSS'20 en UNA in de derde divisie van het zon dagvoetbal, waarin Goes ook uitkomt, is gisteravond uit gespeeld. Een winnaar kwam er niet: 1-1. Door de remise is het gat van nummer zeven Goes met OSS'20 (derde) en UNA (vijfde) nu negen en elf punten. Goes heeft nog wel een wedstrijd tegoed. Schaatser Arjen van Damme uit Yer- seke is derde geworden in de marathoncom petitie van de regio zuid. Hij kwam afgelo pen weekeinde niet in actie tij dens de slot- race in Breda, maar behield zijn podium plaats in de C1- klasse tot ne gentien jaar. Bij de Masters 2 eindigde Pierre Vermeule maar net naast het podium. De Middelburger eindigde op plaats vijf. m o a (O Sander Koole (groen shirt) in actie als scheidsrechter. foto rien paardekooper Sander Koole jaagt ambitie na In februari dook tot twee keer toe de naam van Sander Koole op in het nieuws. Vier dagen nadat korfbalvereniging Storm vogels wereldkundig maakte Koole gestrikt te hebben als trainer-coach voor volgend sei zoen gaf toenmalig trainer Bert Mol er de brui aan. Daardoor wordt voor de rest van dit sei zoen al een beroep gedaan op de diensten van de 39-jarige in woner van Westkapelle, die nu ook nog actief is als hoogst flui tende Zeeuwse scheidsrechter. Jaap Jan Ritsema Westkapelle - Sander Koole

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42