'Pak drugsverkenners harder aan' Waterwet/ Ontgrondingenwet 4 VAKANTIE TERNEUZENS STEL^ Bij terugkomst van hun vakantie naar Malta vonden Daniël van Keulen en Raven de Ruijsscher uit Terneuzen hun auto volledig gestript terug bij het vliegveld van Charleroi. woensdag 13 maart 2019 Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat Kennisgeving besluit De minister van Infrastructuur en Waterstaat maakt ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht het volgende bekend Bij besluit van 6 maart 2019 zijn aan Stichting d'Onte te Goes vergunningen ingevolge de Waterwet en de Ontgrondingenwet verleend voor het winnen van maximaal 2.500.000 m3 zand in de Westerschelde en het compenseren hiervan door terugbrengen van een gelijke hoeveelheid Noordzeezand in de Westerschelde, voor een periode van 5 jaar. Er is een zienswijze ontvangen op de ontwerpbesluiten. De besluiten zijn naar aanleiding hiervan gewijzigd ten opzichte van de ontwerpbesluiten. Terinzagelegging Vanaf 14 maart 2019 tot en met 24 april 2019 wordt een ieder die dat wenst in de gelegenheid gesteld de aanvraag, het besluit en andere van belang zijnde stukken in te zien. Daartoe bestaan de volgende mogelijkheden: 1. Op verzoek kan Rijkswaterstaat u de stukken per e-mail toezenden. Daarnaast bestaat er bij Rijkswaterstaat de mogelijkheid, op voorafgaande afspraak, de stukken te komen inzien op het kantoor van Rijkswaterstaat Zee en Delta, Poelendaelesingel 18 te Middelburg op werkdagen van 09.00 uur tot 16.00 uur. Voor beide verzoeken kunt u tijdens kantooruren contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening, telefoon: 088-7974600. 2. De stukken liggen gedurende de openingstijden ter inzage bij de publieksbalie van de gemeenten Vlissingen, Terneuzen en Reimerswaal. Beroep en voorlopige voorziening Tegen het besluit kan tot en met 24 april 2019 beroep worden ingesteld door: 1. belanghebbenden die een zienswijze hebben ingebracht op het ontwerp; 2. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp; 3. degenen die bezwaar hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp zijn aangebracht; 4. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijze te hebben ingebracht op het ontwerp. Het gemotiveerde beroepschrift dient te worden gezonden aan: In geval van de watervergunning: de rechtbank (sector Bestuursrecht) in het rechtsgebied waarvan de indiener van het beroepsschrift zijn woonplaats heeft; In geval van de ontgrondingsvergunning: de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 AE Den Haag; In het beroepsschrift moet tenminste worden vermeld: de naam en het adres van de indiener, de dagtekening van het beroepschrift, een vermelding van het bestuursorgaan dat het besluit heeft genomen en de datum en het kenmerk van het besluit. Op grond van artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan, indien tegen dit besluit beroep wordt ingesteld, gedurende de beroepstermijn tevens een verzoek om een voorlopige voorziening worden ingediend bij de instantie waaraan het beroepsschrift is gericht. Inlichtingen Voor nadere inlichtingen kan men zich telefonisch wenden tot de afdeling Vergunningverlening: 088-7974600. DE MINISTER VAN INFRASTRUCTUUR EN WATERSTAAT, namens deze, hoofd Vergunningverlening Rijkswaterstaat Zee en Delta L.R. Minnaar Water. Wegen. Werken. Rijkswaterstaat. Het zal je maar gebeu ren. Terugkomen van vakantie en je auto to tal loss aantreffen op de beveiligde parkeer plaats. Het overkwam de Zeeuws- Vlaamse Daniël en Raven. Het stel had de Golf GTI geparkeerd op de beveiligde parkeerplaats QuickParking bij het vliegveld van Charleroi. Alles leek in eerste instantie normaal, zegt het kop pel. ,,De parkeerplaats kwam als eerste naar boven als parkeer plaats met het keurmerk veilig. De reviews die we zagen, hadden allemaal vijf sterren, maar die zet ten ze natuurlijk vooraan." Bij aankomst kreeg Daniël toch een apart voorgevoel. ,,Ik zag dat er geen camera's hingen. Er was wel een slagboom en personeel aan wezig. Het zal wel in orde zijn, dacht ik. We moesten alle gege- vens opgeven: kentekennummer, merk, specificaties, enzovoorts. De auto heeft alle mogelijkheden en viel best op tussen de andere auto's.'' Tijdens de vakantie hoorde het Bij aankomst van de politie ging het personeel snel weg stel niks over de auto. Bij terug komst bleek het echter alles be halve normaal te zijn. ,,De auto stond bij aankomst nog precies op dezelfde plek, maar met een zeil erop. Toen wisten wij meteen dat er iets mis was." De auto stond zonder koplampen, stoelen, stuur en apparatuur op de parkeer plaats. ,,Ook onze persoonlijke spullen zijn meegenomen. We kwamen daar aan in het donker en wilden echt naar huis, ineens tref je je auto zo aan. Daar sta je dan laat in de avond met je kof- fers, dat was niet makkelijk. Het duurde echt even voordat ik het besefte." Raven en Daniël spraken mede werkers van de parkeerplaats aan op de ravage. ,,Een man zei dat hij van niets wist en dat dit nog nooit gebeurd was." Een medewerker die ze even later belden, wist wel van de diefstal af, maar liet weten dat ze het stel niet konden berei ken. ,,Hij zei laks dat de verzeke ring het wel zou vergoeden. Bij aankomst van de politie ging het personeel snel weg. De agenten vertelden ons dat dit misschien wel de twintigste keer in drie maanden tijd was dat ze naar deze parkeerplaats moesten komen voor soortgelijke gevallen." De zaak is inmiddels afgerond met de verzekering en het stel neemt geen verdere maatregelen. Wel willen ze iedereen waarschu wen. ,,We hebben het bericht op Facebook gedeeld, wij wonen in Zeeuws-Vlaanderen en dan is het normaal om via Charleroi te vlie gen. We wilden iedereen dus waarschuwen voor deze plek, kijk vooral verder dan de eerste re views die op zoeksites opkomen." nale drugsindustrie als logistiek knooppunt en distributiecentrum. ,,De mainports Rotterdam en Schiphol, de zeehavens in Brabant en Zeeland en de nabijheid van en goede verbindingen met de haven van Antwerpen en de rest van Eu ropa zijn niet alleen van groot eco nomisch belang voor de legale eco nomie, maar ook voor de crimi nele. In Nederland hebben we te maken met een economy of drugs met ernstige ondermijnende ef fecten op de samenleving", aldus de minister. Er wordt steeds meer cocaïne in beslag genomen. In Nederland en België ging het om 73.931 kilo co caïne, veelal bestemd voor Neder landse criminele netwerken. In de haven van Vlissingen-Oost werd vorig jaar tenminste 2000 kilo aan getroffen. Een 'verkenner' op een haventer rein kan nu alleen gepakt worden via artikel 461 van het Wetboek van Strafrecht, bekend van het blauwe verboden toegangsbord. Zo'n handlanger van een drugs- bende komt er dan vanaf met een boete. De politie kan iemand op basis van deze overtreding niet vastzetten. ,,De activiteiten van deze personen vormen echter een essentiële schakel in de georgani seerde drugshandel en leiden tot aanzienlijke schade bij betreffende bedrijven", schrijft Grapperhaus. Hij wil een wetswijziging door voeren zodat dergelijke activitei ten 'meer passend kunnen worden bestraft en voorlopige hechtenis kan worden toegepast ten behoeve van het opsporingsonderzoek'. De Tweede Kamer praat morgen over de aanpak van georganiseerde criminaliteit en ondermijning. In de Kamerbrief geeft Grapperhaus een beeld van de omvang van de cocaïnesmokkel van Zuid-Ame- rika naar Europa. Nederland speelt een cruciale rol in de internatio- Rijkswaterstaat GO Auto gestript bij vliegveld Charleroi Koen Florusse Terneuzen Zo troffen Daniël en Raven de auto aan. -Daniël van Keulen en Raven de Ruijsscher Mensen die afgesloten haven terreinen binnendringen op zoek naar de zeecontainers waarin drugs worden gesmok keld, moeten strenger aange pakt kunnen worden. Dat schrijft minister Ferdinand Grapperhaus (CDA, Justitie en Veiligheid) in een brief aan de Tweede Kamer over de toene mende smokkel van cocaïne, onder meer via de Nederlandse zeehavens. Theo Giele Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36