Sfts. De PZC helpt je kiezen met de Kieswijzer ZEELAND 3 Ga naar pzc.nl/kieswijzer woensdag 13 maart 2019 Dat de helft van de Zeeuwse ba sisscholen dichtgaat, betekent niet dat alle leraren van de betreffende scholen staken. Een deel van de le raren werkt toch al niet op vrijdag. Soms voeren niet-stakers andere werkzaamheden uit. Minister Arie Slob (Onderwijs) Het moment dat we klassen naar huis moeten sturen, komt steeds dichterbij nam maatregelen om de werkdruk te verminderen, en gaf de basis schoolleraren meer geld. Toch zijn veel leraren nog steeds strijdbaar, ziet directeur Marja de Wever van christelijke basisschool De Parel in Terneuzen. Tachtig procent van de leerkrachten op die school legt het werk neer. ,,De leraren vinden: we hebben A gezegd, we hebben B ge zegd, nu moeten we ook C zeggen. Het basisonderwijs krijgt werk- drukgelden, maar voor een paar jaar. De leraren willen structurele veran dering." De maatregelen zijn volgens De Wever niet voldoende. ,,Er is een groot lerarentekort. De medewer kers die ik wilde inzetten om werk druk te verminderen, moet ik vaak voor de klas zetten, omdat er geen vervangers te vinden zijn." Voelbaar Het lerarentekort is voor de leraren op de Beatrixschool in Goes ook een belangrijke beweegreden om te sta ken, zegt directeur Gerard Verkuil. „Leraren merken steeds meer de ge volgen van het lerarentekort. Ik heb als directeur sinds januari elke week één of twee dagen voor de klas gestaan, om dat er geen ver vanger te vinden was. Het mo ment dat we klassen naar huis moeten sturen, komt steeds dichterbij. Bij de vorige sta kingen waren de gevolgen nog min der voelbaar." De problemen spelen ook in het mbo, weet Albert Stallaart, voorzit ter van de ondernemingsraad van Scalda. ,,Het wordt steeds moeilijker personeel te vinden. Eerst gold dat alleen nog voor de techniek, maar nu is het ook op andere terreinen moei lijk docenten te vinden. Dat zorgt voor hogere werkdruk, omdat an dere docenten het werk moeten op vangen als een collega ziek is." Veel mbo-docenten staken toch niet, omdat ze net een nieuwe cao heb ben. ,,De salarissen zijn voor het eerst sinds jaren verhoogd met vijf procent. Bovendien is Scalda volop bezig met het aanpakken van de werkdruk. Veel collega's vragen zich daarom af waarom nu een sta king nodig is." - - ■^Kiestnjzer Op 20 maart zijn de Provinciale Statenverkiezingen. Vul nu de Kieswijzer in en ontdek jouw politieke smaak. basisscholen dicht Juf Nadine Hofland van basisschool 't Kofschip in Zierikzee gaat vrijdag staken. foto ernesta verburg - Gerard Verkuil, directeur Beatrixschool in Goes •n mwu m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35