Tweede Kamerleden CDA en D66 willen onderwijs in grensregio redden Toparbiter Koole wordt trainer §erif Uysal wil met Denk frisse indruk maken Stel uit Terneuzen vindt auto na vakantie totaal gestript terug Sander Koole gaat met korfbalvereniging Stormvogels een nieuw avontuur aan 'Breng een deel van de debatten in de Staten online in beeld' Zeeuws-Vlaanderen verkeert vol gens beide politici in een unieke si tuatie. Veel kinderen en jongeren bezoeken scholen in België, waar door onderwijsvoorzieningen on der druk staan. Vlaamse basisscho len zijn aantrekkelijk, omdat kinde ren daar al vanaf tweeënhalf terecht kunnen. Als reactie hierop zijn de laatste jaren door de kinderopvang en scholen in Zeeuws-Vlaanderen startgroepen opgericht waar kinde ren al vanaf twee jaar terecht kun nen. Ook middelbare scholen staan onder druk. Ze hebben inmiddels samenwerking gezocht en krijgen de komende jaren meer financiële middelen. ,,Dit zijn echter geen blijvende oplossingen", tekent Kamerlid Van Meenen aan. ,,We moeten daarom structureel investeren in kinderop vang en het middelbaar onderwijs in Zeeuws-Vlaanderen. Dat kan door financieel een uitzonderings positie te maken voor Zeeuws- Vlaanderen op basis van een speci- Tot nu toe is er sprake van lapmiddelen. Het is hard nodig dat er structurele oplossingen komen ale wet, een Zeeuws-Vlaanderen- wet." CDA'er Rog spreekt van 'een aparte status' voor Zeeuws-Vlaan- deren. ,,We kunnen daarmee de geldstromen voor toegankelijk on derwijs op gang houden. Ook klei nere scholen met weinig leerlingen moeten open kunnen blijven. Door de unieke situatie van Zeeuws- Vlaanderen te erkennen, kunnen we ervoor zorgen dat jonge mensen in de regio blijven en de leefbaar heid op peil houden." Het Haagse initiatief oogst bijval van Jo-Annes de Bat, Zeeuws CDA- lijsttrekker bij de provinciale ver kiezingen van 20 maart, en zijn D66-collega Ton Veraart. ,,De regio heeft al vaker aan de bel getrokken als het gaat om het behoud van be reikbaar en goed onderwijs. Goed dat die roep wordt gehoord", aldus De Bat. Veraart: ,,Tot nu toe is sprake van lapmiddelen. Het is hard nodig dat er een structurele oplossing komt om het tij te ke ren." Gedeputeerde Harry van der Maas (SGP, onderwijs) is ook posi tief. ,,Het gaat erom dat Zeeuws- Vlaamse leerlingen onderwijs kun nen krijgen van dezelfde kwaliteit als elders in Nederland. Zeeuws- Vlaanderen is dunbevolkt. En dan is er ook nog de uitstroom naar Bel gië. Het is terecht hiervoor een uit zonderingspositie te maken.'' Rotterdamwet Het is al vaker vertoond dat een 'streekwet' is ingevoerd. In 2017 is de Rotterdamwet van kracht ver klaard die de gemeente Rotterdam extra mogelijkheden biedt om in te grijpen bij huisvestingsproblemen. It woensdag 13 maart 2019 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl De influencers (vlnr) Nikki van Batenburg, Rosalie, Sarah Witpeerd, Daphne van Kerkhoff, Gonda Koelewijn, Kim Tarroe en Eef Bogaerts. FOTO MARCELLE DAVIDSE Goes ziet zichzelf graag als win kel- en modestad. Om mensen uit de rest van het land daarvan ook te overtuigen, mochten acht vloggers en bloggers gisteren op uitnodiging van Stichting Goes Marketing de stad verkennen. In de hoop dat dat duizenden likes oplevert. En die likes moeten natuurlijk re sulteren in een bezoek van ie mand die nog nooit in de stad kwam. Om het bereik zo groot mogelijk te maken, werden acht populaire vloggers en bloggers uitgenodigd. Onder wie Daphne van Kerkhoff, die met ruim 120.000 volgers op Instagram tot de grotere 'influencers' be hoort. In simpel Nederlands: met haar berichten kan ze mensen beïnvloeden. Dat is precies wat Goes Marketing wil. En volgens de stichting is het zelfs effectiever dan het plaat sen van een advertentie. Volgens Sophie de Regt, de Goese on derneemster die de groep rond leidde, krijgen twee van de vlog gers betaald voor zo'n dagje Goes. Voor hen is het een full time baan. De tocht door de stad leidde gis teren onder meer langs (kle dingwinkels, de stadshaven en de restaurants Katoen, Hector en 32. ZEELAND 10 ZEELAND 5 ZEELAND 10 'Maak Zeeuws-Vlaanderenwet' Voor de opvang van twee- tot vierjarigen en middelbare scho len in Zeeuws-Vlaanderen moet structureel extra geld komen. Tweede Kamerleden Paul van Meenen (D66) en Michel Rog (CDA) willen dit regelen via een speciale Zeeuws-Vlaanderen- wet. Harmen van der Werf Terneuzen - Ton Veraart, Statenlid D66 •ZEELAND2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33