Peter Heerschop schiet door in zijn Enthousiasme 't Schaep met de 5 Pooten MEDIA CULTUUR 29 woensdag 13 maart 2019 Hij gaat de speech van zijn leven geven, Peter Heer schop, alias de zelfver klaarde minister van Enthousi asme. Daarvoor staat een impo sante batterij microfoons klaar op het podium, elk met een andere functie. De uitleg van die verschil lende microfoons door de minister is direct één van de hoogtepunten van Heerschops solovoorstelling De Minister van Enthousiasme. Als bewindspersoon kent Heer schop zijn beleidsterrein uitmun tend, want enthousiast is hij. Zo enthousiast dat hij zichzelf meer maals voorbijrent op het podium. Hij vraagt te veel van zichzelf en daardoor ook van het publiek. Dat publiek ziet, naast een cabaretier met een flink aantal scherpe grap pen en dito observaties, ook een 58-jarige man die lang, heel lang, hopeloos buiten adem is na een betekenisloze dansact. Daar staan heerlijke anekdotes tegenover, met name uit Heer- schops middelbare schooltijd. Een gloedvolle toespraak aan het slot. En ook een fraai gebruik van het decor, in combinatie met een hila rische interactie met de zaal. Maar net als voor de rest van de voor stelling geldt ook voor het decor: met de microfoons, een bed, keu ken, vouwfiets, meerdere stoelen, een typemachine en een kapstok vol kleren voor een verkleedpartij is het veel te veel. Originaliteit en aanstekelijkheid kan de theatermaker Peter Heer schop niet worden ontzegd. Als minister van Enthousiasme wens je hem een leger kritische ambte naren toe, dat hem meer in toom had gehouden en stevig had ge schrapt in teksten en attributen. Daarmee had dit bijzondere kabi netslid zijn absoluut doordachte boodschap nog veel beter over kunnen brengen. Je wenst Heerschop een leger kritische ambtenaren toe dat stevig had geschrapt in tekst en attributen uitglijers daargelaten. Hij scoort weer in de hitlijsten. Voor zijn album Pur pose (eind 2015) heemt hij hippe pro ducers als Skrillex, Diplo en dj Snake in de arm. Ook privé lijkt het beter te gaan. Hij trouwt met model Hailey Baldwin die hem 'meer structuur gaf aan zijn bestaan'. Tot februari, toen bronnen aan het Amerikaanse magazine People vertel den dat het met 'Biebs' helemaal niet goed gaat. Het grootse huwelijksfeest dat de Biebers zouden geven, zou zelfs vanwege zijn mentale gesteld heid zijn uitgesteld. Zelf onthult hij in een interview met Vogue dat zijn beveiligers zo nu en dan 's avonds zijn kamer inkwa men om te controleren of hij nog wel een hartslag had en ademde. In een ander interview: ,,Ik zag de docu mentaire over Amy Winehouse (die op 27-jarige leeftijd overleed aan een alcoholvergiftiging, red.) en ik moest Ik zag een docu over Amy Winehouse en moest zo huilen zo huilen. Mensen denken dat het grappig is om je te schoppen als je al op de grond ligtdat deden ze met haar en dat doen ze ook met mij.'' Zijn fans - Bieber heeft ruim hon derd miljoen volgers op Instagram - houden zich vast aan de voorbeelden die er wél bovenop kwamen. Britney Spears is terug van weggeweest. Rob bie Williams dankte zijn vrouw die hem uit het dal trok. Lady Gaga zet zich actief in om depressie uit de ta boesfeer te halen. Ze laat net als Bruce Springsteen geen mogelijkheid onbenut om erover te praten. ,,De- pressie neemt je talenten niet af - het maakt ze alleen moeilijker te vin den'', stelt zij. Jaknikkers De vraag is of Justin Bieber te redden is. Bram Bakker denk dat het 'erg moeilijk' wordt. ,,De statistieken met cijfers over artiesten die jong al zó bekend zijn geworden zijn niet in zijn voordeel. Hij is omgeven met ja knikkers, hij krijgt nauwelijks tegen spraak. Als je al zo lang hoort dat je bijzonder bent, niet alleen als zanger, maar als mens, dan is het lastig om daar niet in te geloven. Dan is behan deling een lijdensweg.'' Naar de oorspronkelijke televisieserie van Eli Asser en Harry Bannink VANAF 17,60* PER TICKET Bestel nu tickets op pzc.nl/schaep CABARET Peter Heerschop, De Minister van Enthousiasme Gezien: 10 maart, Stadsschouw burg Haarlem Jeroen Schmale —Justin Bieber Wat is er Nederlandser dan 't Schaep met de 5 Pooten? Mede dankzij de onvervalste Amsterdamse gein en de onvergetelijke, geniaLe melodieën van Harry Bannink en ELi Asser, blijft het nieuwe generaties boeien en fascineren. In deze gLoednieuwe en frisse bewerking van Raoul Heertje gaan we opnieuw naar het café met zijn ontroerende, venijnige, hartveroverende en hilarische stamgasten. Kootje, Doortje, Lukas en de vaste klanten Lena, Arie, Riek en Opoe Withof komen op geheel originele wijze tot leven in deze grappige, herkenbare en ontroerende musical. Uiteraard wordt er weer teveel gedronken en geroddeld, maar nooit teveel gelachen. Oude vetes worden bijgelegd, nieuwe vetes zien het licht. Toch kunnen ze nog steeds niet zonder elkaar. Want: We benne op de wereld om mekaar te heLpen niewaar. Prijzen zijn inciusief servicekosten en exclusief transactiekosten. Heerschop fotoshopte zichzelf naast Jacky Kennedy. foto walt cisco

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29