Droomhuis O 28 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV I Na een donkere periode leek het net beter te gaan met Justin Bieber. Fans schrokken toen hij via Instagram opriep om voor hem te bidden. Hij worstelt, net zoals enkele collega-artiesten, met depressies. Het is een leuk maar ook volslagen krankzin nig format waar ik elke week met open mond naar zit te kijken: Kopen Zonder Kij ken, met Martijn Krabbé op RTL 4. Daarin geven stellen die er maar niet in slagen om hét huis van hun dromen te vinden de regie compleet uit han den. De makelaar van RTL zoekt en koopt voor hen een huis, de huisaannemer van RTL verbouwt, de styliste kiest verf en kussentjes en voila, dan mo gen zij er gaan wonen. Best goed geregeld, denkt u nu misschien, als u het programma nog nooit heeft gezien. Maar ho ho, de mensen krijgen dat alles niet gratis. Zij moe ten elke cent van de hypotheek zelf opbrengen maar mogen nog geen tegeltje uitzoeken. Ze teke nen een geblurde koopakte, maken een mood- board met wat knipsels uit woonbladen die de ba sis vormen voor de nieuwe badkamer en het be hangetje op de babykamer en zetten er pas voor het eerst voet over de drempel als de wettelijke be denktijd voorbij is. Ik vind het fascinerende tv. Om te beginnen om dat er kennelijk mensen bestaan die diametraal an ders zijn dan ik, het woontype 'de notoire zeikerd'. Ik moet er al niet aan denken dat iemand anders een fotolijstje voor mijn woonkamer uitzoekt, laat staan een heel huis. Het gevoel dat een pand bij je oproept kun je toch niet vangen in klinische steek woorden als 'dakkapel' en 'tuin op het zuiden'? Tegelijk zegt Kopen Zonder Kijken natuurlijk alles over de tijd waarin we leven. Tien jaar geleden had dit programma nooit gemaakt kunnen worden. Toen ontstond juist Uitstel van Executie. Maar met een oververhitte woningmarkt waarbij onder de vraagprijs bieden net zo lachwekkend is als een voorbehoud van financiering of bouwtechnische keuring, doen we over het algemeen toch al langer over het uitkiezen van een pak koekjes dan de aan schaf van een huis. Het zegt ook alles over de tijdgeest, waar gemak steeds belangrijker wordt. Neem alleen al de popu lariteit van de thuisbezorgde maaltijdpakketten waarbij anderen bepalen wat we 's avonds staan te koken. Dan lijkt een compleet verzorgde koopwo ning gewoon de volgende stap. Zeker voor de mil- lennials die aan deze show meedoen, de twintigers en prille dertigers die toch al gebukt gaan onder alle keuzestress en het gewend zijn dat alles van a tot z voor ze geregeld wordt. Dat is misschien wel het meest bizarre aan Kopen Zonder Kijken. Dat ik tijdens het kijken ineens een generatiekloof ervaar omdat ik toevallig graag zelf mijn tegeltjes uitzoek. Quote van de dag Ik zou wel weer willen acteren. Dat is altijd zo'n passie voor mij geweest. Drake: geen Jackson Extra show Woodstock ritney Spears schoor haar hoofd kaal in een tijd dat ze kampte met drugs en depres sies. Robbie Willi ams en Lady Gaga vertellen open over hun mentale problemen. Vorige zomer belandde Demi Lovato in het ziekenhuis na een overdosis. ,,Ik wil God bedanken dat hij me heeft laten leven'', schreef de zangeres op Instagram. Het rijtje artiesten dat worstelt met het ster rendom, is lang. Anderhalf jaar terug nam de mu ziekwereld afscheid van Chris Cor nell en Chester Bennington van res pectievelijk Soundgarden en Linkin Park. En vorige week pleegde Keith Flint zelfmoord. De leadzanger van The Prodigy streed, net als Cornell en Bennington, tegen depressies en drugs. Deze week slaakte Justin Bieber een noodkreet op sociale media. ,,Bid voor mij'', vroeg de Canadese megas ter aan zijn ongeruste fans. ,,Ik ben behoorlijk aan het worstelen met mezelf. Ik heb geen grip meer op mijn leven en voel me raar. Ik stuiter altijd terug, dus ik maak me geen zorgen, maar wilde contact met jullie zoeken en vragen om voor me te bid den. God is trouw en jullie gebed werkt echt, bedankt.'' Zijn emotionele oproep komt kort na de berichten over zijn behande ling tegen depressies vorige maand. Dan gaan de alarmbellen rinkelen, stelt psychiater Bram Bakker. ,,Er zijn veel beroemdheden die het niet red den en Bieber is zo iemand van wie ik me afvraag of het gaat lukken'', zegt hij. ,,Het gekke genie is een flauw cliché, maar bij artiesten als hij zie je een soort gevoeligheid waar mee ze mensen voor zich innemen. Tegelijkertijd maakt die gevoeligheid ook kwetsbaar.'' Kindsterretje Het leven van de nu 25-jarige zanger doet denken aan een achtbaan. Als schattig kindsterretje brak hij tien jaar geleden definitief door met hits als Baby en Never Say Never. Maar de klinkende successen, de enorme rijkdom, de hordes gillende 'beliebers' - zijn fans - en miljoenen views op social media zijn slechts een kant van de roem. Er is ook een keerzijde. Voor het eens zo brave meisjesidool breekt in 2013 in een ruigere periode aan, met schandalen rond naaktfoto's, drank, drugs, en een verslaving aan kalmeringsmid delen. Ook vecht hij online ruzies uit met zijn ex Selena Gomez. Terwijl zijn reeks hits opdroogt, groeit het lijstje politie-aanvaringen. Hij wordt gepakt voor vandalisme, roekeloos rijgedrag, het gooien van eieren naar zijn buren en rijden onder invloed. Dan al rijst de vraag: komt hij er nog bovenop? De muziekwereld houdt de adem in. Niemand wil dat ook Bieber be landt bij de roemruchte 'Club van 27', de benaming voor muzikanten die hun verslavingen en/of depressies niet te boven kwamen en stierven voor hun 28ste, zoals Jimi Hendrix, Kurt Cobain en Amy Winehouse. Zij leefden in een glazen huis met voort durend aandacht en camera's. Die mega-aandacht is alleen maar groter geworden in het Bieber-tijd- perk, met permanente informatie stromen op sociale media. ,,Justin is de meest gegoogelde persoon ter we reld, al vier jaar achter elkaar'', zei zijn manager Scooter Braun al in 2013. ,,Hij is de enige ter wereld die is op gegroeid zoals hij, met camera's die constant op hem gericht zijn. Ieder ander kind kan gewoon uitgaan en er een leuke avond van maken, nie mand die er iets om geeft. Hij niet.'' Toch hervindt 'Biebs' zich, enkele Miss Killerbody Fajah Lourens verruilt de fitnessapparaten eind dit jaar weer voor het witte doek woensdag 13 maart 2019 MUZIEK Drake speelt het nummer Don't Matter To Me niet tijdens zijn Europese tournee. In het liedje is een sample van mu ziek van Mi chael Jackson te horen. Jack son wordt be schuldigd van misbruik in Lea ving Neverland. MUZIEK Er komen extra shows van Woodstock Le gends, een eer betoon aan het Woodstock Fes tival van vijftig jaar geleden. De show komt op 9 juni ook naar De Doelen in Rot terdam en op 16 juni naar het World Forum in Den Haag. 3 ■u Marlies van Leeuwen FOTO'S GETTY, AFP, EPA voor mij' Britney Spears en Robbie Williams wis ten drugs en depres sies af te schudden. Voor Amy Wine- house was de tol van de roem te zwaar. Zij stierf aan een overdo sis alcohol. 'Ik heb geen grip meer op mijn leven en voel me raar', meldde Bieber op Instagram.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 28