UWV JOL Vandaag bij deze krant Oproep tot vergelding na mishandeling gezin door jongeren Schoolplein in 2020 rookvrij Walcheren Er wordt weer gestaakt in het onderwijs. Vrijdag sluit de helft van de Zeeuwse basisscholen de deuren. Ook juf Nadine Hofland van 't Kofschip in Zierikzee legt het werk neei|„Niet vanwege het salaris, maar omdat ik beter onderwijs wil voor de kinderen." zeeland 2 Zestien pagina's Formule 1. Max Verstappen is helemaal klaar voor het nieuwe seizoen dat komend weekeinde begint De onrust in het vissersdorp is in middels zo groot, dat de politie gis teravond extra mensen op de been bracht en auto's op alle toegangswe gen controleerde. De politie waar schuwde dat een bezoek aan Urk 'op eigen risico is'. Gevreesd wordt voor een vergeldingsactie. Op sociale me dia en in appgroepen wordt hiertoe opgeroepen. In een video wordt de 18-jarige jongen met de dood be dreigd. De reacties volgen op een ru zie van afgelopen maandag die finaal uit de hand liep. Aan het begin van de avond drong een grote groep jon geren een huis aan de Noorderpalen binnen op zoek naar Soufyan. Het huis werd bekogeld met stenen en vuurwerk en het gezin kreeg klap pen. Soufyan zou iets onvriendelijks hebben gezegd over de vriendin van een plaatsgenoot. Hij heeft een an dere lezing. In het kamp dat sympathiseert Er worden passende scenario's gebruikt. Meer wil ik daar niet over zeggen met Soufyan is er boosheid, omdat de politie maandagavond geen aan houdingen verrichtte. Dat gebeurde gistermiddag wel. Een 18-jarige Ur- ker is gearresteerd. De politie sluit meerdere aanhoudingen niet uit. Ook gisteravond werd nog vuur werk afgestoken. Dat de moeder van Soufyan bij het incident in haar woning gewond raakte, wekt woede op. 'Niemand komt aan onze moeders' en 'we ko men voor een slachtpartij' is de strekking van berichten via Face- book en appgroepen. De oproep luidt om komende vrijdag massaal naar Urk te trekken om daar de con frontatie te zoeken met de Urker jongeren, die ze racistische motie ven toedichten. Ook uit het andere kamp komen geluiden die wijzen op een geweld dadig treffen. In een video die circu- leert, bedreigt een jongeman Sou- fyan met de dood, zwaaiend met een pistool: ,,Jij gaat kogels eten, vriend.'' Deze jongen (21) uit Urk is inmid dels ook aangehouden. Zijn pistool was nep. ,,We bereiden ons voor'', zegt bur gemeester Pieter van Maaren van Urk over de dreiging van meer ge weld. ,,Er worden passende scena rio's gebruikt. Meer wil ik daar niet over zeggen.'' Van Maaren werd ver rast door de ongeregeldheden van maandagavond. ,,We hadden geen signalen dat er iets zou gebeuren. Ik vind het onacceptabel en ontoelaat baar.'' De politie volgt de berichten nauwgezet, zegt woordvoerder Bernhard Jens van de politie Mid den-Nederland. ,,Deze berichten scannen wij voortdurend. Als ze aanleiding geven om in actie te ko men, zullen wij dat doen.'' P7 Scholen vrezen dat verbod niet te handhaven is Vader van dode 'Sloterplasbaby' lichtte meerdere vrouwen op »8 woensdag 13 maart 2019 9°C Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 FOTO ERNESTA VERBURG 25 jaar na de salto i/an Jos Urk zet zich schrap voor nieuw geweld Urk bereidt zich voor op een nieuwe geweldsuitbraak als re actie op het incident van afgelo pen maandag. Tientallen jonge ren drongen die avond het huis van de 18-jarige Soufyan binnen en mishandelden het gezin. Herre Stegenga Niek Megens Urk - Burgmeester Pieter van Maaren P3 Dag met pzc.nl pittige Ook voor het laatste buien regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 7 11688 5 5 5 530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1